Pneumatske sejalice za kukuruz

Juce poceo remont ove sejalice... Sve biksne,zupcanici i jos po koje sitnice..

031215150519.jpg


031215150528.jpg






koliko izađe takav remont, kod mene sve izgleda dobro, u subotu ću rasklopiti, da vidim kakvo je točno stanje i onda u nedjelju da to kupim u Šidu......pa da znam koliko trebam pripremiti €€€€€€

i što se sve mjenjalo, da odmah to i pogledam, da nelutam puno......i nekupujem nepotrebno
 
Razmisljam da kupim nove ploce i postavim jer su ove sadasnje stare koliko i sijacica(13god.)dosta su izgrebane i polomljeni su oni mjesaci zrna na njima???Dali ce to popraviti situaciju?Prije je i na ler gasu hvatala zrno na svaku rupu a sad ni na pola gasa nece,kako da provjerim vakum pored ploce?Hvala.

Proveri i plasticne prstenove na koje ploče naležu, i to se izliže pa ne pravi vakum...
 
jel treba pripaziti kod kupnje djelova, da imaju neki kvalitetniji i neki koji su lošiji???? kako prepoznati?
 
koliko izađe takav remont, kod mene sve izgleda dobro, u subotu ću rasklopiti, da vidim kakvo je točno stanje i onda u nedjelju da to kupim u Šidu......pa da znam koliko trebam pripremiti €€€€€€

i što se sve mjenjalo, da odmah to i pogledam, da nelutam puno......i nekupujem nepotrebno

Pa otvori reduktore operi ih i videces kakvi su zupcanici,biksne,ako je sve uredu stavis samo novu mast... Proveri i donje reduktore..

Sve to izadje poprilicno delovi nisu skupi ali se nakupi polako..

Evo danas se nakupilo jos podosta stvari kako se sta rastura,treba zameniti i lance,i plastike sto drze vakum,mora da se obrade osovine tockova (mnogo zajedene) i tako..

Svi zupcanici i biksne za reduktore manje od 7000din...
 
jel treba pripaziti kod kupnje djelova, da imaju neki kvalitetniji i neki koji su lošiji???? kako prepoznati?
Kolega ivanz ja tebi za sve moram objasniti tri puta kao i za imt sijačicu .pusti šid odeš lijepo nedeljom u novi sad obiđeš najlon i odeš kod živka u dućan i on te fino počasti rakijom i natenane ti da sve što trebaš.
živko ti je inače iz osijeka
 
idem u nedjelju ujutro, sutra ću sve rastaviti, da vidim u kakvom je stanju.......otići ću rano ujutro da budem prije 7 na granici, i do 11 da krenem nazad.......inače se čeka na granici 1,5 do 2 sata, pogotovo u proljeće i kada je vikend kao sada, biti će gužva......
 
Kolega ivanz ja tebi za sve moram objasniti tri puta kao i za imt sijačicu .pusti šid odeš lijepo nedeljom u novi sad obiđeš najlon i odeš kod živka u dućan i on te fino počasti rakijom i natenane ti da sve što trebaš.
živko ti je inače iz osijeka
Gde taj Zivko ima prodavnicu i jel prodaje na najlonu u NS-u?
 
Danas sam pazario jednu nodet 4 reda. Masina iz uvoza ali nije farbana niti spremana za prodaju, ovako nije u losem stanju videcemo kako ce se pokazati na njivi.

- - - - - - - - - -

Koliko rupa na ploci za kukuruz treba da ima na nodet sejalici? Ili to nema veze, ova sto sam uzeo ima 18 rupa.
 
Može i sa 18, mada se ovde nekako ustalilo na 22. rupe. Dobices samo malo drugačiji raspored zrna i to je to.
 
živko ili firma ekopan ti se nalazi u blizini najlona tako da ne mora ići na najlon evo ti broj pa ga kontaktiraj 063-8244-999
Bofleraj žešći,pre par godina uzimao kod njega komplet gornji snop menjača,raznitovali se lančanici,dao drugi,isto,čaure išle knap,isteglio i lanac,izgubio ceo dan,najedio se,a platio
Pre dve nedelje uzeo raonike za ulagače za repu,pa morao dorađivati
Nemam neko visoko mišljenje o gospodinu Živku,jedino dobro kod njega je cena
 
Ima li neko slike kako je ugradio el. kontrolu setve???

Zanima me gde provuci kabal?? Ja planiram da kabal stavim kroz tanko rebrasto crevo,pa me zanima dal mogu kablovi da se izvade iz glavne dozne (ili sta vec)...

Ima li neko slike ili zna mozda gde u temi da trazim???
 
Bofleraj žešći,pre par godina uzimao kod njega komplet gornji snop menjača,raznitovali se lančanici,dao drugi,isto,čaure išle knap,isteglio i lanac,izgubio ceo dan,najedio se,a platio
Pre dve nedelje uzeo raonike za ulagače za repu,pa morao dorađivati
Nemam neko visoko mišljenje o gospodinu Živku,jedino dobro kod njega je cena
Ja sam radio kopletni remont zmači baš sve čaure lanci lančanici raonici zupčanici bukvalno sve i sve mi je štimalo i odradilo prošli sezonu bez problema
 
Može i sa 18, mada se ovde nekako ustalilo na 22. rupe. Dobices samo malo drugačiji raspored zrna i to je to.
I ja sam obicno vidjao sa 22 rupe i na onoj skici ispod poklopca za razmak zrna ne pise za ploce sa 18 rupa. gde se mogu nabaviti ploce sa 22 rupe i koliko to kosta.

- - - - - - - - - -

I da li je bitna debljina rupe na ploci ili je to standardno na svim, meni se ove cine malo manje ali ne znam.
 
Nazad
Vrh