Pneumatske sejalice za kukuruz

ne,nego poljopr.stručni savetodavalac :ppozdrav:
ja se još uvek slabo razumem u takve softicirane mašine ::namigivanje::
 
Pa neznam dal je uopste moguce sejati sa 5 reda na 70cm.. Mislim kako podesiti baterije da se redovi uklapaju... Nisam nikad video nijednu petorednu sejalicu..

Mislio sam da stavim 3 baterije izmedju traga tockova i dve sa strane tockova,ali sam onda video da je to nemoguca misija zbog turbine...

I onda se pitam cemu i sluzi ta peta baterija kad nikad nije ni bila montirana...

Ima li neko slike ili katalog da malo pogledam kako izgleda sejalica sa 5 reda na 70cm ako to uopste i postoji...

Moze 3 reda na 50cm izmedju tockova. Turbina se pomeri malo u stranu.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
jesu
uzeo sam predračun za onaj pokrajinski konkurs,ako mi ga odobre postat ću ponosan vlasnik sejalice za sezonu 2016

- - - - - - - - - -

Imas li sliku da vidim kako to izgleda???? A da li moze 5 baterije na 70cm..???
trebalo bi da može svih 6 baterija na 7o
nema slika,slika je kameni pa ga čekam već dva dana da postavi
 
Ne interesuje me 5 baterija na 70cm???? Sa 6 baterija znam da moze na 70cm.. Ali ja nemam 6 baterija nego 5 samo...

Necu ni moci da nadjem jos jednu bateriju za tu Kuhn sejalicu...
 
jesu
uzeo sam predračun za onaj pokrajinski konkurs,ako mi ga odobre postat ću ponosan vlasnik sejalice za sezonu 2016

- - - - - - - - - -

trebalo bi da može svih 6 baterija na 7o
nema slika,slika je kameni pa ga čekam već dva dana da postavi
Kako vam se dopada sejalica,kakva je u odnosu na original gaspardo?kakav je zavrsni rad?
 
Imas li sliku da vidim kako to izgleda???? A da li moze 5 baterije na 70cm..???
Nemam slike, ali mnogi seju kod nas soju sa sedmorednom na 50cm.
Pa ako moze na 50, sto se sejalice tice moze i na 70, ali morao bi rasiriti tockove.
Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Kako vam se dopada sejalica,kakva je u odnosu na original gaspardo?kakav je zavrsni rad?
zavrsni rad je dobar,ali malo je slabije ofarbana nego neki gaspardo
u svakom slučaju koliko para toliko i muzike
hidro rasklopiva,hidro markiri i hidro pomeranje baterija sa 5o na 7o sa tri vrste ploča i hektrometrom i kontrolom setve
diskosna sa kutijama za veštak i kutijama za mikro granulate
diskosni ulagači veštačkog djubriva
VISOKI setveni aparat
cenu nebih javno da neispadne da pet reklamiram V.G.P.
 
Evo i mene konačno...danas "gužva" u ataru pa se sve sudaramo koliko nas je bilo:osmeh:

Sejačica vredi te pare za koje se prodaje....

Koševi za veštačko đubrivo 2* 200kg, prohromski koševi za mikro granulate.... Goran je već nabrojao opremu
fotografija0420.jpg
[/IMG]
Hidro rasklopivi ram, hidro podešavanje međurednog razmaka 50-70cm, hidro markiri

dscn1021.jpg
[/IMG]
Zaboravi Goran da napiše da će za te pare dobiti i kardan :osmeh:

fotografija0422.jpg
[/IMG]

Matic Da me Goran vodi kao telohranitelja morao bi da plati tu uslugu, a ovako osećam se kao direktor, jedem, pijem, uživam pa čak i obiđemo neke forumaše koji su nam usput....:osmeh:
 
E da si pitao "direktora" sigurno bi popili po rakiju i kafu pre doručka a posle bi prešli na nešto konkretno, nego ovi šoferi navalili da voze, prosto su nervozni kad nisu za volanom :haha:
 
moze li nekoj od vas poiskusnite da mi kaze mislenje za ove sejalice i dali vredi da se kupi edna od niv cena mu e od 2000 do 3000 E hvala puno :ppozdrav:
 
Da li moze da se seje sa 5 reda na 70cm rastojanja izmedju redova??? Danas nesto razmisljam da li je to moguce??? Kad vec imam 5 baterija i svih 5 su sad remontovane...

I da li moze da se seje sa 5 baterija Soja na 50cm a da se traktor ne rasiri na 2m razmaka izmedju tockova.. Ni to nije moguce zato sto nemoze jedna baterija biti bas na sredini zato sto smeta turbina....
Moze da se seje sa 5 baterija na 50 a da se traktor ne siri...
 
Koliko naplacuju da zamene sve zupcanike na pneumatskoj i sve biksne????

Pitao me jedan covek da mu to odradim i pita koja da bude cena ja blage veze nemam koliko za to traziti???
 
cestitam na izboru

- - - - - - - - - -

ja sam kupion sa 120 rupa odnosno sa dva reda za soju kakve su to ploce

- - - - - - - - - -

kupio sam sejalicu nodet sa 6 redi na 70 razmak,pa me intersuje na kojoj razdaljini idu markireri od zadnje baterije,hvala unaprijed
 
Nazad
Vrh