Pneumatske sejalice za kukuruz

*Nikola krnjevic* 175 cm od zadnje baterije
 
koje ploce sa koliko rupa i koji promjer rupa ide za sijanje suncokreta za nodet sijacicu?
 
hvala robert puno

- - - - - - - - - -

moja sejalica je original nodet i markireri se izvlace iz grede pa me malo to bunilo na koju duzinu da ih stavim

- - - - - - - - - -

34pyw77.jpg

- - - - - - - - - -

mene interesuje imam nodet 6 redi
 
I kod nas stigla jedna turska sejalica kaže mi vlasnik da je identična gaspardo a cene poprilično jeftinija.
Ćiro što se mučiš najjednostavnije petu bateriju podići gore kada radiš sa četri reda ,sve se uklapa turbina se samo malo pomeri i onda ne smeta.
 
Pozdrav drugari, trebam ovih dana da odem da probam jednu sejalicu, video sam je na oko ne izgleda lose. U pitanju je Nodet 4 reda, na sta da obratim paznju prilikom probe, na koliko obrtaja bi trebala da drzi seme i kako se krecu te sejalice sto se cene tice.
 
samo sam hteo da ti pokazem tip markera

- - - - - - - - - -

Mindjusar samo sam hteo da pokazem tip markera jer je takav kod mene izvlaci se iz grede i pitao sam na koji razmak ide od baterije jer je sejalica 6 redi na 70
 
To su jako lose reseni markiri,igraju napred nazad kao pitije pogotovo na tu duzinu...A mindjusar ti je kaz'o za koji usev ti je namestena masina.Moze i ovako da seje kuruze,al mora biti spremno ko picino oko.
 
I kod nas stigla jedna turska sejalica kaže mi vlasnik da je identična gaspardo a cene poprilično jeftinija.
Ćiro što se mučiš najjednostavnije petu bateriju podići gore kada radiš sa četri reda ,sve se uklapa turbina se samo malo pomeri i onda ne smeta.
Moze li se ista stvar sa podizanjem baterije uraditi i na Majevicinoj Maji, ona ima malko glomaznije setvene aparate ako se ne varam.
 
Juce poceo remont ove sejalice... Sve biksne,zupcanici i jos po koje sitnice..

031215150519.jpg


031215150528.jpg
 
Moze da se seje sa 5 baterija na 50 a da se traktor ne siri...

Da li moze da se seje sa 5 reda na 70cm rastojanja izmedju redova??? Danas nesto razmisljam da li je to moguce??? Kad vec imam 5 baterija i svih 5 su sad remontovane...

I da li moze da se seje sa 5 baterija Soja na 50cm a da se traktor ne rasiri na 2m razmaka izmedju tockova.. Ni to nije moguce zato sto nemoze jedna baterija biti bas na sredini zato sto smeta turbina....
Ja sejem sa 5 baterija na 45cm soju bez da diram tockove na traktoru.Tri baterije idu izmedju tockova i dve sa strane.Turbinu sam pomerio malo u stranu,a tockove sejalice sam postavio na krajeve tako da su mi oni i markeri.
 
Kako je sjetva kukuruza blizu pade mi na pamet moja sijacica(sejalica) OLT PSK2 s cijim radom prosle sezone nisam bas bio zadovoljan a fora je u tome da ne lovi zrno na svaku rupicu na sjetvenim plocama sto naravno na kraju rezultuje rjedjim sklopom od zeljenog.
Zato molim one malo iskusnije da me upute sta ciniti da to sredim.Da jos napomenem da crijeva nisu poderana i nije do skidaca zrnja.
 
Kako je sjetva kukuruza blizu pade mi na pamet moja sijacica(sejalica) OLT PSK2 s cijim radom prosle sezone nisam bas bio zadovoljan a fora je u tome da ne lovi zrno na svaku rupicu na sjetvenim plocama sto naravno na kraju rezultuje rjedjim sklopom od zeljenog.
Zato molim one malo iskusnije da me upute sta ciniti da to sredim.Da jos napomenem da crijeva nisu poderana i nije do skidaca zrnja.
Ako su čistači uredu,negde gubuš vakum ili nemaš dovoljan broj obrtaja kardana. Proveri pored ploče da negubiš vakum.
 
Razmisljam da kupim nove ploce i postavim jer su ove sadasnje stare koliko i sijacica(13god.)dosta su izgrebane i polomljeni su oni mjesaci zrna na njima???Dali ce to popraviti situaciju?Prije je i na ler gasu hvatala zrno na svaku rupu a sad ni na pola gasa nece,kako da provjerim vakum pored ploce?Hvala.
 
Razmisljam da kupim nove ploce i postavim jer su ove sadasnje stare koliko i sijacica(13god.)dosta su izgrebane i polomljeni su oni mjesaci zrna na njima???Dali ce to popraviti situaciju?Prije je i na ler gasu hvatala zrno na svaku rupu a sad ni na pola gasa nece,kako da provjerim vakum pored ploce?Hvala.
Čuje se kako vuče vazduh,opipaj rukom po sastavu osetićrš kako vuče. Ploče promeni ako imaju riseve i ako su krive.Nesmeju biti bez mešača.
 
Nazad
Vrh