Pneumatske sejalice za kukuruz

Tako je. Cesto ljudi ne dizu do kraja sejalicu da im ne lupa kardan, gas ne smanjuju da ne izgubi seme, i lako se desi da se nabije zemlje nazad.
 
Prošle godine pri završetku setve,počeo je da se čuje turbina(mislim na ležaj turbine),jel to nešto teško zameniti ili mogu i ja?Radi se o Nodetovoj sejalici.
 
Pali nije mi ostala poruka koliki je broj rupa i koji je precnik na onim plocama za soju od 90 i nesto rupa.Moje su sad 84 I precnik je cini mi se 4.5mm.teo bi da narucim one sa vise rupa al za zaboravio sam broj i precnik.
 
Ćiiiiroooo jesi stigao?

Stigao je ali se razočarao...
12.gif
 


Nista me nepitaj.... Od svih sejalica sto sam obisao jos ni sam nemogu da shvatim koja je u gorem stanju... Nemogu da se opasuljim jos.... Potraga se nastavlja... Izgleda da ce budzet morati da se poveca do nekih 2700e da se uzme nesto kako dolikuje al 4 reda....

Od ovih sa 6 reda sam definitivno odustao,danas sam gledao nekoliko i ipak sam razmislio veliko je to mnogo....
 
Aj ti ja prodam moju, ti je lepo okrati na 4 reda i imaš dve baterije za delove. Imam i jedan 8-redni špartač viška...
 
Ti si rekao da ideš kaparisati,neide to tako lako
Kako misliš velika,cenovno ili gabaritno?
Odeš lepo kupiš novu,pa najesen dobiješ povrat 40% i nakriviš kapu
 
Lijepo uzmeš jednu ishabanu ali da nije popucala za 1100-1200 e i kompletnu je izremontuješ za 300-400 e i onda ćeš imati bukvalno kao novo izremontovanu sijačicu
 
Rekao je lepo čovek da mu je dosta otpada. Šta će mu toliko gvožđa što mu nudite? :haha:
I ja ga savetujem da se strpi i uzme novu.
 
Lijepo uzmeš jednu ishabanu ali da nije popucala za 1100-1200 e i kompletnu je izremontuješ za 300-400 e i onda ćeš imati bukvalno kao novo izremontovanu sijačicu

Da to sam i ja hteo uraditi... Ali gde naci tako pohabanu da nije CELA polomljena i uvijena?????!!!!!!!

Pa nemas ta nije vareno i polupano na njima a cenu od 1100e mogu samo da sanjam!!! Cene ih 1600-1800e te tako izakane zrele za remont....

Ove remontovane do 2300e sam sit isto... Tu je bas tako remontovana neka izlomljena od 1100e i varena na sve strane pa ni ti varovi nisu obruseni ni nista kao da su hteli da se vide...
Ofarbane toliko povrsno sa tako tankim slojem farbe da posle prve rose rdja vec izbija....


Mindjusar- Bio sam spreman kaparisati jednu sestorednu ali na njoj nije bila skracivana greda i tad sam shvatio da mi je to preveliko gabaritno... Imam 2-3 mosta atarska koja ce da mi prave problem samo tako... Jedino da je uradim da se uvlace baterije ali i to bi bilo posla... Vratio sam se na 4 reda...
 
Ćiro sad sam malo gledao u oglasima sejalice, ima tu dobrih sejalica e sad na svakoj ima da se remontuje, bitno je da nije pokrivljena i da kućišta gde idu osovinice nisu zajedena usled zajedenosti čaura a čaure se promenu, zupčanici i osovinice i teraj, neznam ovi nakupci iz Bašaida kakve su im sejalice uživo ali na slikama pristojno izgledaju i još nisu ni farbane, neznam šta se očekuje od 20-30g starih sejalica, svi luftovi i kvarovi mogu da se srede.
 
Nazad
Vrh