Pneumatske sejalice za kukuruz

Ma nije nikad zapusila u raoniku taman posla na to posebno vodim racuna.... Ali uvek isti problem... Ne poseje nekih metar pa sjur svo seme....

Od ove godine je vise necu pozajmljivati ali me brine taj problem ako mi se nekad desi da znam kako da ga resim...
Uvek ista baterija ili svaka? Trza ploča,pa kad trgne onda ispusti svo semenje,pa idu prazne dok ne navuče i krene sejati
 
Ma jok ja okrenem na pocetku njive ona uhvati seme raonik je cist naravno i sad krenem i na sredini njive preskoci 1-1.5m ne poseje pa strese svo seme na jedno mesto!!!!!!!!

I u soji uvek idu po neka rupa prazna a skidac podignem naravno do kraja i ono ponovo idu prazne odozdo.... Zato sam i rekao sad kupujem sejalicu i sam je kompletno rasturam da naucim materiju pa nije sveto pismo majku joj!!!!!!!!

- - - - - - - - - -

Uvek ista baterija ili svaka? Trza ploča,pa kad trgne onda ispusti svo semenje,pa idu prazne dok ne navuče i krene sejati

Nije uvek ista baterija.... Svakoj se desava...
 
Ma nije nikad zapusila u raoniku taman posla na to posebno vodim racuna.... Ali uvek isti problem... Ne poseje nekih metar pa sjur svo seme....

Od ove godine je vise necu pozajmljivati ali me brine taj problem ako mi se nekad desi da znam kako da ga resim...



taj problem sam imao sa pločama od 120 rupa, tj 60x2 sa grahom, neće 2 metra i onda baci šaku sjemena, a sve je sijala dobro, prije par godina, kada mi je jedan kolega došao sijati, a sijačica 100% ispravna.......
 
Ja sam taj problem imao sa svakakvim plocama jel je to radila i kad sam sejao suncokret,kukuruz i soju!!!!
 
To za ispustanje gomile semena odjednom i nesejanje metar dva, mozda bude da treba zatvoriti trouglasti otvor na ravniku,tamo gde se ravnik priblizava aluminijumskom kucistu, hoce tu da upada zemlja kroz taj otvor.
 
Nazad
Vrh