Pneumatske sejalice za kukuruz

Ove radne endelje krecem naj verovatnije ponovo da obidjem neke sejalice i sagledacu utiske.. Ima mnogo jos da se pogledaju a ima jos i vremena...

Oticicu i do Dragana da pogledam sta ima i kod njega...

Da razmisljao sam i o sestorednim ali tek u njih ima da se ulaze.. Ipak cu da suzim potragu na 4 reda ja mislim da ce i 4 reda posuziti da se godisne poseje nekih 70 hektara Kukuruza,Soje i Suncokreta.... Zavrsicu to i sa 4 reda ja mislim na vreme....
 
To je jaaako relativno pitanje jer su same po sebi slabo napravljene,ali opet i svaki deo ima za sitne pare da se kupi. Od remenica,lezaja remenica,nosaca nagaznih tockova,cevi i flahova paralelograma baterije,moze i sam setveni aparat da se kupi i ima delova. Npr za raonik moze samo umetak koji kosta 5-7e,a nekad mora i ceo raonik da se menja tad kosta 20 i koji evro. Ili ona prosla koju sam imao se toliko naradila da je na krstevima kardancica bila toliko zajedena da nije imala nekoliko fabrickih osovinica,nego sarafe...
Generalno delovi nisu skupi,ali ih ima puno i onda se tu nakupi sta sve treba menjati.
 
To je jaaako relativno pitanje jer su same po sebi slabo napravljene,ali opet i svaki deo ima za sitne pare da se kupi. Od remenica,lezaja remenica,nosaca nagaznih tockova,cevi i flahova paralelograma baterije,moze i sam setveni aparat da se kupi i ima delova. Npr za raonik moze samo umetak koji kosta 5-7e,a nekad mora i ceo raonik da se menja tad kosta 20 i koji evro. Ili ona prosla koju sam imao se toliko naradila da je na krstevima kardancica bila toliko zajedena da nije imala nekoliko fabrickih osovinica,nego sarafe...
Generalno delovi nisu skupi,ali ih ima puno i onda se tu nakupi sta sve treba menjati.
Baš tako,cena može da varira i 200e gore-dole
 
Pa mene je izašlo 350 e ali bukvalno do najmanje sitnice koja nije valjala i remont nagazni i raonici i sve do jedne čaure i svi zupčanici i nove ploče i lančanici ,lanci da ne nabrajam sad sve jedino je nisam farbo i sam sam radio remont i radi perfektno.znači našao sam potpuno kompletnu sijačicu koja nije nigdi pucala osim jednog paralelograma za 1300 e i uložio još 350 e i moj rad i da platim još farbanje neće me izaći više od 2000 i onda znam šta imam
 
Ciro jel tebi budzet za sejalicu 2500 evra sa gorivom ili bez goriva za obilazenje sejalica ? :osmeh:

Ma gorivo ne racunam nemozes nista kupiti dok ne obidjes dosta mesta....

- - - - - - - - - -

A drugi problem je sto ja koju god sejalicu da sam gledao za male novce + da treba remnont pohabanih delova onda je bio problem jel je mnogo izlomljena...

Evo sacu navesti primer...

- - - - - - - - - -

http://www.polovniautomobili.com/poljoprivredne-masine/5911639/olt-sejalica-4-redna-kpl-remo

Bio sam da pogledam i ovu sejalicu zato sto je "remontovana" i relativno mi je blizu....

E ta sejalica ima dosta novih delova ali ipak je to jako traljavo uradjeno... Nema koji nosac baterija nije lomljen,svaki drzac zvonca je lomljen,markiri lomljeni,piramida lomljena i tako zavarena uvijena (primecuje se i na slikama)... Kako je varena na toliko mesta pa kao da se nisu ni potrudili to da sakriju nego varovi tako stoje nisu cak mogli ni malo da obruse da musterija koliko toliko nevidi...
Ofarbana je tako da ta farba traje do prve rose (sacuvaj boze ako bi ja tako farbao da se providi stara farba i rdja) kosevi iznutra nisu farbani,srafove na felnama ima obicne sa pltnama neke neki su konusni.. Raonici potroseni pa navarivani ispod...

I NEMA cenakanja cena je ta koju je napisao... I da ide bz ploca ali napravice izuzetak dace mi ploce za kukuruz....

Drukcije sam ja zamisljao taj njihov remont...
 
Ti kao da kupujes spejs satl...sto vise gledas,sebi pravis problem,na kraju neces ni znati sta hoces.
 
Ti kao da kupujes spejs satl...sto vise gledas,sebi pravis problem,na kraju neces ni znati sta hoces.

Pa nije meni problem to sto cu ja potrositi 100-150e za gorivo i 3-4 dana obilazenja i da kupim nesto kako treba... Nego da odem kod prvog i da uzmem najgoreg krsa samo da mogu da kezem "e kupio sam sejalicu"...

Sad ponovo listam oglase zvrckam telefonom pa kad skupim 5-6 sejalice krecem taj dan da ih sve obidjem pa ako neka valja pazarim...

- - - - - - - - - -

Ciro kod mene u kraju ima za 1600-1800e. Ja cu kuci za nedeljak dana,pa ako ne nadjes nista raspitacu se ja.

Uf druze sad izguglah opet lepa kilometraza i do tebe.. :osmeh: Moracu i nove gume da kupim za auto na kraju potrage za sejalicom,ili cak na pola potrage jel ce da me kazne vec se potrosise.. :haha:
 
Ja kada sam kupovao sejalicu prosle godine, pregledao sam oglase, napravio turu do Ade, gledao sejalice redom iz oglasa, i upovratku odlucio da uzmem u Irigu od prvog vlasnika.... Sejalica u extra stanju, samo farba malo matirala, redovno odrzavana...
 
Ma polako nacice se vec nesto da valja.. Ne zuri se meni,sad posle ponedeljka idem ponovo gledati sejalice i sve tako dok ne pronadjem...
 
Nazad
Vrh