Pneumatske sejalice za kukuruz

To za ispustanje gomile semena odjednom i nesejanje metar dva, mozda bude da treba zatvoriti trouglasti otvor na ravniku,tamo gde se ravnik priblizava aluminijumskom kucistu, hoce tu da upada zemlja kroz taj otvor.


Mesto gde se ispusta seme????
 
To za ispustanje gomile semena odjednom i nesejanje metar dva, mozda bude da treba zatvoriti trouglasti otvor na ravniku,tamo gde se ravnik priblizava aluminijumskom kucistu, hoce tu da upada zemlja kroz taj otvor.
U pravu si kolega, hoce i zbog toga da grupise seme, i prosle godine se dosta pisalo o tim trokuticima za zatvaranje tog dela ulagaca.
 
Ćiro tebe zeza skidač semena sa ploča (nalazi se u setvenom aparatu, kad otvoriš vratanca za menjanje ploča pa sa leve strane pri dnu se nalazi i stegnut je imbus ključem, obično su aluminijumski ili plastični u obliku polumeseca).Za soju kad se seje sa dva reda rupa poželjno je skinuti taj skidač, ja imam livcovu sejalicu i nekoristim te skidače uopšte jer mi se javlja taj problem stresanja semena i na soji i na kukuruzu i sad ide dobro, kod nekih sejalica nema tih problema (mislim na nodetove sejalice tojest kopije) a kod nekih ima, pisao sam pre dve godine o tom problemu i rešavanju istog.

Proveri i ovo što je rekao kolega u vezi tih trokutova na početku raonika da li stoje.
 
Ćiro tebe zeza skidač semena sa ploča (nalazi se u setvenom aparatu, kad otvoriš vratanca za menjanje ploča pa sa leve strane pri dnu se nalazi i stegnut je imbus ključem, obično su aluminijumski ili plastični u obliku polumeseca).Za soju kad se seje sa dva reda rupa poželjno je skinuti taj skidač, ja imam livcovu sejalicu i nekoristim te skidače uopšte jer mi se javlja taj problem stresanja semena i na soji i na kukuruzu i sad ide dobro, kod nekih sejalica nema tih problema (mislim na nodetove sejalice tojest kopije) a kod nekih ima, pisao sam pre dve godine o tom problemu i rešavanju istog.


To nije moja sejalica.... Ja sam je pozajmljivao samo od coveka... Ali sam imao taj problem zezala me da me rasturila...
 
Sale da ti pomognem slikovito a i naš Ćira će lakše da shvati.......

dscn0040.jpg


Ćiro, kad budeš kupio neku sejačici na ovo mesto se montira i el. kontrola setve, e sad neko izbaci skidač semena a neko ga "skrati" za debljinu nosača el. kontrole :ppozdrav:
 
Ajde kad smo vec kod praznih rupa kolega....

Prosle godine sam radio sa OLT (pozajmljenom) i gotovo uvek ima po neka prazna rupa nebitno na kojoj bateriji!!!!!! To mi se pokazalo posle kao izuzetno lose u suncokretu!!!!!!

I desava se sledece (pretprosle godine) ne poseje nekih 1-1.5m i onda svo seme baci na isto mesto!!!!!!!! Posebno suncokret!!!

Ćiro tebe zeza skidač semena sa ploča (nalazi se u setvenom aparatu, kad otvoriš vratanca za menjanje ploča pa sa leve strane pri dnu se nalazi i stegnut je imbus ključem, obično su aluminijumski ili plastični u obliku polumeseca).Za soju kad se seje sa dva reda rupa poželjno je skinuti taj skidač, ja imam livcovu sejalicu i nekoristim te skidače uopšte jer mi se javlja taj problem stresanja semena i na soji i na kukuruzu i sad ide dobro, kod nekih sejalica nema tih problema (mislim na nodetove sejalice tojest kopije) a kod nekih ima, pisao sam pre dve godine o tom problemu i rešavanju istog.

Proveri i ovo što je rekao kolega u vezi tih trokutova na početku raonika da li stoje.
Lepo je napisao da mu se dešavalo u suncokretu,a suncokret se neseje sa dvorednim pločama,tako da usmerivač nemože da smeta
 
Kad sam natovario sejalicu u Subotici i krecemo pozdravljam se sa gazdom kaze on srecno itd,ja reko hvala samo da nam cena soje bude malo veca kaze on sejes soju sa ovom sejalicom reko da kaze on vracaj nazad,mi se vratimo i on kaze majstorima da skinu te skidace bas zbog ploce sa dva reda rupa i reko mi je da ih uopste ne stavljam i kad budem sejao sa plocama za kukuruz suncokret.
 
Dvoredne ploce su sranje obicno, skinuti usmerivaci i opet trza po malo ploce, i raspored zrna je mnogo losiji od rasporeda koji napravi jedan red!
Ove godine sejem soju sa jednim redom, samo moram promenuti lancanik...
 
Ma jok ja okrenem na pocetku njive ona uhvati seme raonik je cist naravno i sad krenem i na sredini njive preskoci 1-1.5m ne poseje pa strese svo seme na jedno mesto!!!!!!!!

I u soji uvek idu po neka rupa prazna a skidac podignem naravno do kraja i ono ponovo idu prazne odozdo.... Zato sam i rekao sad kupujem sejalicu i sam je kompletno rasturam da naucim materiju pa nije sveto pismo majku joj!!!!!!!!

- - - - - - - - - -



Nije uvek ista baterija.... Svakoj se desava...
Колега ћира, да ли си сигуран да је тај редослед. Можда прво стресе семе, направи гомилицу па онда остане празно не посејано. Лакше ћеш доћи до решења проблема ако знаш редослед.
 
A oće i ako raonik nije dobar pa lako nabije zemlju i staje sjeme , isto tako ako se krene par cm u rikverc sa spuštenim baterijama , recimo na neravnom terenu a ako se ne stišće kočnica na uzglavnici .
 
To se dešava i kada traktor teško diže sejalicu, sejali smo sa 542 i 6 redi sejalicom.
 
Nazad
Vrh