Pneumatske sejalice za kukuruz

Ciro legendo,koliko si dugo kupovao tanjiracu?Ako se odlucis da kupis sejalicu do pocetka setve to ce ti biti najbrze kupljena masina od kad si na forumu! :haha: :ppozdrav:
 
Pa ako nisi uzimao original OLT dijelove, onda imas skoro cijelu sijacicu made in mala privreda.
A ti prijatelju živiš u velikoj zabludi ako misliš da olt i te firme poput olta majevice imt-a i slično proizvode dijelove i da čak ono što proizvode ima onaj kvalitet iz 80ih godina
 
Ciro legendo,koliko si dugo kupovao tanjiracu?Ako se odlucis da kupis sejalicu do pocetka setve to ce ti biti najbrze kupljena masina od kad si na forumu! :haha: :ppozdrav:

Ma kako mi se cini vec duze kupujem sejalicu.. Od onda kad sam bio kod tebe... :haha: Ali gotovo vremena vise nemam i moram za mesec dana naj kasnije naci sejalicu,da ipak imam malo vremena pregledati je...
 
Ciro ako uzmes u mom kraju taman da ti je ja izremontujem,jer kad odem kuci ceka me usluzni remont jedne masine u najsitnije delice,pa da se ne zagrevam samo za jednu. :osmeh:

- - - - - - - - - -

P.S. Ako Cira ne nadje do setve prodacu mu ja moju kad obavim setvu i u budzet ima da mu se uklope i prethodno potrosena goriva i gume koje mora da zameni. :osmeh:
 
Ma gorivo ne racunam nemozes nista kupiti dok ne obidjes dosta mesta....

- - - - - - - - - -

A drugi problem je sto ja koju god sejalicu da sam gledao za male novce + da treba remnont pohabanih delova onda je bio problem jel je mnogo izlomljena...

Evo sacu navesti primer...

- - - - - - - - - -

http://www.polovniautomobili.com/poljoprivredne-masine/5911639/olt-sejalica-4-redna-kpl-remo

Bio sam da pogledam i ovu sejalicu zato sto je "remontovana" i relativno mi je blizu....

E ta sejalica ima dosta novih delova ali ipak je to jako traljavo uradjeno... Nema koji nosac baterija nije lomljen,svaki drzac zvonca je lomljen,markiri lomljeni,piramida lomljena i tako zavarena uvijena (primecuje se i na slikama)... Kako je varena na toliko mesta pa kao da se nisu ni potrudili to da sakriju nego varovi tako stoje nisu cak mogli ni malo da obruse da musterija koliko toliko nevidi...
Ofarbana je tako da ta farba traje do prve rose (sacuvaj boze ako bi ja tako farbao da se providi stara farba i rdja) kosevi iznutra nisu farbani,srafove na felnama ima obicne sa pltnama neke neki su konusni.. Raonici potroseni pa navarivani ispod...

I NEMA cenakanja cena je ta koju je napisao... I da ide bz ploca ali napravice izuzetak dace mi ploce za kukuruz....

Drukcije sam ja zamisljao taj njihov remont...

citajuci ovaj post a i iz predhodnih namece se jedno pitanje koje me dovodi u dilemu ili su bile kod losih gazda ili su toliko slabe konstrukcije da ima toliki procenat polomljenih:osmeh: :ppozdrav:
 
cira92

dali si gledao neku npr. gaspardo


Da itekako razmisljam o Gaspardo sejalicama.... Sad treba da pogledam jednu Gaspardo sejalicu.. Ali u mnogo boljem stanju su nego Nodetke.. A stekao sam utisak da su te Gaspardo sejalice ipak klasa iznad Nodetki...
Po kvalitetu delova a i po kvalitetu izrade...
Koliko je samo cvrsce uradjena baterija i masivnija...
 
sijacica-pneumatska-olt-4-reda-oglas-8192377
evo jedna za ćiru

- - - - - - - -
www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/sijacica-pneumatska-olt-4-reda-oglas-8192377
 
Jel to nova ili remontovana sejalica???

Nije losa samo steta sto je u Hrvatsku... I ko zna kolika je cena 3500e ako je nova...
 
Pa **greška te otvori oglas pa ćeš vidjeti

- - - - - - - - - -

ta ide za 2100-2200
 
Nazad
Vrh