Pneumatske sejalice za kukuruz

pozz svima evo i ja da pitam vas za mislenje. gledao sam ove dve sejalice i i interesuje me razlika i dali vredi ova na vtoroj sliku da se plati 1000E vise. Hvala unapred :ppozdrav:
 
Kad pogledas sa strane ako ima ovakva vratanca onda je sa sirokim crevima:

34pyw77.jpg


A ako ima ovakva vratanca onda je sa uskim crevima:
biggestbater-1365159557.jpg



koliko sam ja upoznat, sve oltove su sa širokim, da nisu pravili sa tankim.........

Dulka, slikaj, pa ćemo vidjeti.......
 
Koliko ja znam Oltove sejalice imaju sira creva,a nodet uza.U principu potpuno iste sejalice.I jedna i druga su dobre. A taj sto prodaje iz Padine je ok covek ima metalo/strugarsku radionicu i prodavnicu i covek je ok.Ja vecinu stvari radim kod njih i za sada samo reci hvale za njih.
 
a i zadnji nagazni točkovi su drugačiji, neznam baš jel to ima direktne veze sa širinom crijeva......
 
Pre nekoliko dana je jedan naš veći paor oterao sejalicu u Padinu na remont,hoće da proširi sa četiri na šest baterija,i da ubaci šire gumene nagazne točkove pozadi,inače sve pohvale za firmu iz Padine,jedni su od retkih poštenih u ovom ludom vremenu...
 
Топлинком нивелишеш сејалицу, преко оног виска, поставиш је у хоризонталу, а дубину подешаваш преко пратећих точкова на свакој батерији појединачно, мислим да је тако на свакој сејачици, Агрија, Олт, Нодет, Мајевица...
 
Da li neko ima podatak o masi setvene baterije Agria i Majevicine Lare sa raonicima, na nekoliko mesta sam procitao da je Agria laksa ali me zanima koliko.
Da li Majevica ima na setvenom aparatu vratanca kao kod Nodet-Olt pomocu kojih se prati isejavanje?
 
Agria u celosti je laksa oko 100kg(po prospektu),međutim baterije na majevici su dosta teže i lara puni za jednu bateriju više semena nego agria,nodet,olt i maja,kod lare stane 4x32dm kubnih a kod ostalih 4x25dm kubnih,takođe ima na setvenom aparatu vratanca pomoću kojih prati isejavanje...
 
Ide i koja prazna rupa :haha:

Ajde kad smo vec kod praznih rupa kolega....

Prosle godine sam radio sa OLT (pozajmljenom) i gotovo uvek ima po neka prazna rupa nebitno na kojoj bateriji!!!!!! To mi se pokazalo posle kao izuzetno lose u suncokretu!!!!!!

I desava se sledece (pretprosle godine) ne poseje nekih 1-1.5m i onda svo seme baci na isto mesto!!!!!!!! Posebno suncokret!!!
 
Mene u zadnje 2-3 godine izludjuje Beckerica. Kukuruz kako god da je podesim seje neprecizno. Cak sam i smanjio pritisak u sistemu, dosta bojle radi ali opet nije to to. U soji, vise zbog moje greske, tj ne selektovanog semena cesto zaglavi. Soju sejem sa jednorednim plocama, ubrzam preko lancanika, baterije razvucem na 80cm, pa dupliram redove i sejem na 40cm:osmeh: To se desi kad kupis ortacki sejalicu. Bila sestoredna, suvlasnik skinuo 2 baterije i prodao, a ja posle otkupio sejalicu. Smao smo je ja i tata odrzavali. Oni bi sahranili svaku masinu, pa se pitam kako jos uvek ikako seje.
Na prolece joj sledi veliki servis, a kroz godinu-dve bi naj radije uzeo Nodetku
 
Ajde kad smo vec kod praznih rupa kolega....

Prosle godine sam radio sa OLT (pozajmljenom) i gotovo uvek ima po neka prazna rupa nebitno na kojoj bateriji!!!!!! To mi se pokazalo posle kao izuzetno lose u suncokretu!!!!!!

I desava se sledece (pretprosle godine) ne poseje nekih 1-1.5m i onda svo seme baci na isto mesto!!!!!!!! Posebno suncokret!!!
Glavila ti ploca,verovatno si pretegao vratanca,oce kad nisu original ploce,posto svi prave sve pa ima i tanjih i debljih....Ili si je zapusio u raoniku.
 
Ajde kad smo vec kod praznih rupa kolega....

Prosle godine sam radio sa OLT (pozajmljenom) i gotovo uvek ima po neka prazna rupa nebitno na kojoj bateriji!!!!!! To mi se pokazalo posle kao izuzetno lose u suncokretu!!!!!!

I desava se sledece (pretprosle godine) ne poseje nekih 1-1.5m i onda svo seme baci na isto mesto!!!!!!!! Posebno suncokret!!!
Ili nije skidač namešten kako treba - više namaknut,ili je loš - nema one sitne zube,ili nema dovoljno vakuma,ili trza ploča,....
A to na gomilu,možda na uvratini ode malo unazad traktor sa sejalicom koja još nije podignuta - još je ulagač u zemlji - pa nabije zemlje malo u ulagač
 
Glavila ti ploca,verovatno si pretegao vratanca,oce kad nisu original ploce,posto svi prave sve pa ima i tanjih i debljih....Ili si je zapusio u raoniku.

Ma nije nikad zapusila u raoniku taman posla na to posebno vodim racuna.... Ali uvek isti problem... Ne poseje nekih metar pa sjur svo seme....

Od ove godine je vise necu pozajmljivati ali me brine taj problem ako mi se nekad desi da znam kako da ga resim...
 
Nazad
Vrh