Pneumatske sejalice za kukuruz

Pa na kolko obrtaja vi terate ja moju max 14oo obr.mot.sa rusom 4 reda olt nodet

Kod mene je T 40,u voznji ga drzim na 1500 obrt,iako na satu pokazuje da 540 obrt. kardana ima na 1600 obrt. motora i tada seme ne spada,ali mi je problem kada okrecem da ga drzim na 1500 obrt.motora,tada malo smanjim gas,ali sam na par mesta video da na pocetku redova negde fali par metara,sto verovatno znaci da nekada hoce da strese seme sa ploce na manjim obrtajima.Zato pitam da li je izvodljivo napraviti manju remenicu da okretanje ide lakse i ne spada seme?:ppozdrav:
 
Trazi ti razlog na drugom mjestu, na tim obrtajima Nodet mora drzati sjeme. Kakve su rupe na plocama, zaptivni prstenovi, crijeva...?
 
Mislim da je sve ok,na 1500 obrt drzi seme,ali kada okrecem i smanjim ga na nekih 1100-1200 + ako uletim u neki vagas onda se desava da nekada zbaci seme. Prstenovi su ok ("stariji" su od ploce), creva proverena, ploce za kukuruz 5 mm.Mislim da pri manjim obrtajima to nije nista neuobicajeno,vec bih to probao cisto da malo komfornije i lakse okrecem, i da u voznji vozim mozda malo manjim gasom.
 
Da pojednostavim,smatram da problema nema ako se turbina vrti na 540 obrtaja kardana,ali ako se obrtaji kardana smanje malo vise od 540 obrt,a to je na uvratinama,desi se da ponekad seme spadne sa ploce.Zato mi i jeste namera da ne moram traktor drzati na 1500 obrt. motora dok okrecem,jer je prilicno nezgodno i uvek ga moram drzati malo vise na kvacilu,vec bih ovako 540 obrt. kardana dobio na manjim obrtajima motora,nadam se da je sad jasnije:ppozdrav:
 
Taj vakuum metar ima grubu podelu, potreban je neki sa punim opsegom do -100mbar (ili bar do -200mbar) a takvi su oko 200 evra.

Naravno, ali i ovaj može pokazati osnovno, a najvažnije pad podtlaka ako npr. ode crijevo...

@Petar; ako je samo u tome problem, kreni ranije sa sjetvom (1-2 m.). Ako se možeš okrenuti vrati se malo nazad...
 
Nisam mislio da je ubrzam duplo,vec da remenica bude 30% manja.Ne znam kako da proverim prstenove,sem po njihovom nivou u odnosu na plocu,kod mene su iznad ploce i ne vidim zbog cega bih tu ista menjao?Da li plastika moze malo da se ukruti pa da ne dihtuje dovoljno?Jos jedna stvar,na koliko minimalno obrtaja kardana sejalica moze da radi,a da seme ne spada (naravno ako je sve ispravno)?
Sa 1600 obrtaja motora (tada ima 540 obrt. kardana) ovo se nije desavalo ,ali onda traktor mora da radi na skoro punom gasu,jer mu je maksimalni broj obrtaja motora 1800.
 
Sa 1600 obrtaja motora (tada ima 540 obrt. kardana) ovo se nije desavalo ,ali onda traktor mora da radi na skoro punom gasu,jer mu je maksimalni broj obrtaja motora 1800.

Ako mogu pitati , koji to traktor ima 1.800 RPM max?

Ursus 1614, velika većina JD ima mogućnost 1.000 RPM PTO, dali postoji kod tvog traktora?
 
Naravno da moze,Ltz T-40A,ima maks. 1800 obrt/min,verzija sa linijskom Bos pumpom,kod ovog traktora ne postoji ta mogucnost.
 
Negrešim sigurno,uzmite prost primer bicikle sa više brzina na pogonu tj.na srdnjoj glavi ,ako istom brzinom okrećete pedale kada će bicikla ići brze ?
 
A ja kazem razmislite obojica jos jednom. Prost primer,recimo zasto se cesto, kada se na traktor montira alternator od auta, stavlja manja remenica.
 
Naravno da moze,Ltz T-40A,ima maks. 1800 obrt/min,verzija sa linijskom Bos pumpom,kod ovog traktora ne postoji ta mogucnost.

Da je taj problem kod mene, nikako ne bih mijenjao okretaje turbine. Pokušao bi smanjiti rupe na pločama, predpostavljam da bi s manjim rupama (predpostavimo 3 mm) to igralo :sta:
Nekad se sijao kukuruz s 5 mm rupama na pločama, ali je kalibracija zrna bila 8-10 mm., danas ta kalibracija nije tome niti slična (mislim da je zrno manje)...
 
Nazad
Vrh