Pneumatske sejalice za kukuruz

Ma zato sto ne idem tamo, nije mi usput pa bi radije usput kad mi je nego vozit 150 km u jednom smjeru po dijelove. Mislim da nije problem prenet preko granice to sve. Morat cu se definitivno zaletit tamo, samo dok bude imao i kutije, necu ni trazit nista dalje. Koliko su te ukupno izasli dijelovi jer mi se cini da cu i ja mjenjat doslovno sve moguce na njoj pa da sam miran ? Isto tako, jesi sam remont radio ili su dosli majstori oni ?
Kolega ako si iz vinkovaca nemaš ni 100 km.eto usporedbe radi ploču sam kod njega platio 7 e dok je u gibnju 130 kn a u oltu najjeftinija 260kn pa ti vidi a gospon živko ima na lageru veću kolekciju dijelova od olta znači do zadnje sitnice.
 
Ima vise do Novog Sada. Kuda ides pa imas 100 km ?

Da, OLT je komičan sa cijenama. Onda idem tamo i nemam sta trazit dalje, trebat ce mi dosta toga, mozda taman naidjem i kod agroelektronike pa pitam jel mi moze zamjenit kutiju za kontrolu sjetve za 8 rednu uz doplatu.
 
imao je olt prve serije kad je radio po originalnoj nodetki iste kutije kao ove iz novog sada
 
Dali dajete prednost sejacicama sa depozitorima za djubrivo i dali diskosni ulagaci preciznije rade?
 
Ja mislim da za oba pitanja. Prava stvar je startno djubrivo , pogotovo u hladnom , vlažnom proljeću , ili lošijoj zemlji. Diskosni su dosta precizniji po pitanju jednake dubine pogotovo u malo lošijoj pripremi.
 
Jest kolega ,kad pogledaš različite uslove samo u krugu 100 km uokolo a da ne govorimo dalje.kod nekih su jako loši uslovi za sjetvu dok kod mene u proleće pređi samo šinjom preko njive i možeš sijati i bez raonika.
 
Kako su se pokazale ove sejačice ? Mislim da je u pitanju MAJA stari tip........i dali vredi i koje pare otprilike jer će verovatno biti na tenderu..............

fotografija0141.jpg
[/IMG]
 
Kolege da li je izvodljivo da se na Nodetki napravi manja remenica donja remenica,pa da turbina moze raditi na manjim obrtajima kardana?
 
Kuhn npr ima maximu sa diskom i planter sa raonikom!
Dali je raonik prevazidjen?

Ako se ne varam, pričate o različitim stvarima.
Kuhn ima disk, koji služi (kapilarno) za povlačenje vode k zrnu, u sušnim uvijetima, a izvlačenje vode u vlažnim uvjetima; u dubinu.
To i diskosni ulagač sjemena nije isto.

Iza Kuhn-a (iskustvo), kukuruz niče za max 5 dana, radio sam s njom 5 god.
 
Nazad
Vrh