Pneumatske sejalice za kukuruz

Ako su te plastike starije od žljeba u kome se nalaze, onda ne bi trebalo da je do njih. Da li su ti ploče obeležene, tj. da uvek odgovarajuću ploču stavljaš u istu bateriju? To je zbog toga što te plastike naprave "kanale" u pločama (brže se potroši ploča od te plastike), pa onda treba voditi računa da ti kanali sednu na one plastike koje su ih napravile... Ako to nije slučaj, kod istrošenih ploča može doći do slabijeg vakuuma jer ne postoji idealno prijanjanje između ploče i plastike.
 
Ako su te plastike starije od žljeba u kome se nalaze, onda ne bi trebalo da je do njih. Da li su ti ploče obeležene, tj. da uvek odgovarajuću ploču stavljaš u istu bateriju? To je zbog toga što te plastike naprave "kanale" u pločama (brže se potroši ploča od te plastike), pa onda treba voditi računa da ti kanali sednu na one plastike koje su ih napravile... Ako to nije slučaj, kod istrošenih ploča može doći do slabijeg vakuuma jer ne postoji idealno prijanjanje između ploče i plastike.

uzeo sam sad nove plastike nove brisace i ploce za kukuruz i soju, sutra cu to prepakovati pa cu videti kako radi posle toga al trebalo bi sve super da radi kad se to odradi, jer su mi ovi stari brisaci jos fabricki mesingasti i pojedeni si skroz pa ne skidaju zrno, a ploce za soju su bi bile neka mala privreda,pa sam zato uzeo nove,pa kad probam sledece godine setvu videu rezultat
 
Dali netko zna gdje mogu pitati za komplet dijelove za remont Monosem/OLT sijačice ? Gdje mi je to najjeftinije kupiti i ako neko zna cijenu mozda, znaci komplet potrrosni materijal za bateriju, sve plastike, čahura itd.

Tnx
 
Da, OLT PSK koja je kopija starog Monosema kao i Agria, mozda sam fulao jer nisam napisao PSK. Znaci ona standardna sijačica sto praktički svi imaju :)
 
To je relativno koliko kosta "sve".
U gornjem kucistu plasticni zupcanik i metalni koji pogoni plasticni,caurica kod kardana,zilet platne,donji pogonski zupcanik koji je promenjljiv,pa njegovo "kuciste",onda plasticni zupcanik,pa osovinica na koju naleze taj plasticni i caure za tu osovinu,skidac i usmerivac zrna,zaptivac vratanaca.
Na paralelogramu gore 2 caure sa sesirem i 3 dole sa sesirem i jedna bez ako se dobro secam,posto ih nisam menjao na ovoj masini.
Najbolje napisite sta Vam treba pa cemo cenu lako proveriti.
 
Da bude jasnije, kupio sam neku sijacicu u losem stanju, ima sve dijelove ali sve plastike, zupčanike i čaure planiram mjenjat, u biti sve potrošne dijelove na tijelima koji se mjenjaju kod remonta. Dali ima neki cjenik online da se pogledaju cijene svih dijelova ? Vjerojatno se zna sta sve spada u potrosni materijal pa cak i skidac zrna i ploce, cisto da vidim cijenu spram original OLT cijena koje su paprene.
 
steveo ne moraš ni pitat za cijene nego teraj u novi sad u ekopan kod gospon živka i bićeš više nego zadovoljan
 
Hm, problem je sto sam ja iz Hr i trebao bih kupiti dijelove pa raditi ovdje. Znaci u tu firmu ekopan da pitam ? To je super cijena onda ako je sa raonikom i sa svime. Jos moram vidit dali ima i kutije za sjeme. Dali ima neka web stranica sa slikama ili kontakt od tog lika ? Inace u NS idem samo kad bude sajam ali ove godine nisam isao zbog tih poplava.
Hvala puno
 
Kutije su metalne i 15e je kom.
Broj ima na forumu pisan bar 10 X. Pogledaj i creva i remen kakvi su.

- - - - - - - - - -

Sad sam zvao Zivka kutija nema trenutno,ali su 13.5-14e metalne,na brzaka koliko smo izracunali dodje i ispod 50e po bateriji bez kutija sa uloskom raonika koji je 6e.
Npr zaptivac ploce je 1.4e,skidac zrna 2.5e,puskica nazad za kopirni tocak 4.4e sa gumicom,gornja osovina sa metalnim zupcanikom 4.4e,osovinica kod setvene ploce 1.5e.

- - - - - - - - - -

Zilet platne 0.5e,nalepnice za poziciju zrna i dubine isto 0.5e komad.
 
steveo u čemu ti vidiš problem što si iz hr, ja sam u 3mj radio kompletnu sijačicu do najmanjeg detalja i sve sam donio od njega .znači baš sve osovinice sve zupčanike ,lančanike, raonike, ploče ,sve do jedne čaure(a ima ih da popizdiš)tanjire markira ,naljepnice ta bukvalno sve.a i pride kolega north armY ti se drugarski ponudio da te odvede do živka (kojeg inače baš nije lako naći ko ne poznaje grad)a ako dođeš nedeljom vjerujem da će te odvesti na najlon di ćeš sigurno naći još svašta za sebe.
 
Ma zato sto ne idem tamo, nije mi usput pa bi radije usput kad mi je nego vozit 150 km u jednom smjeru po dijelove. Mislim da nije problem prenet preko granice to sve. Morat cu se definitivno zaletit tamo, samo dok bude imao i kutije, necu ni trazit nista dalje. Koliko su te ukupno izasli dijelovi jer mi se cini da cu i ja mjenjat doslovno sve moguce na njoj pa da sam miran ? Isto tako, jesi sam remont radio ili su dosli majstori oni ?
 
Ok, puno hvala za info, samo jos jedno kratko, dali moze napraviti one povisene kutije ako mozda znas ? Dok prodju ovi svi poslovi sada zvat cu ga i sve narucit, treba mi dosta toga.
 
Zar nema kod vas u OLT-u da se kupe ti delovi? Oni su pravili sejalice, nelogično mi je da ne prodaju i rezervne delove. Ili je cena u pitanju? A za tog čoveka iz Novog Sada sam i ja čuo samo pohvale. Kad sam zimus kupio sejalicu drugar mi je odmah rekao da delove samo tamo kupujem. Npr. govorio mi je za razlike u pločama, npr. nije isto ako se ploče prave od prohromskog lima urolanog u rolnu ili od ravnih tabli, e npr. ovaj iz NS ima ploče rađene iz tabli pa su bolje itd...


edit: Nisam pažljivo čitao, @SteveO je već napisao da su OLT cene paprene...
 
Nazad
Vrh