Pneumatske sejalice za kukuruz

Daleko od toga da brinem jer znam koju sejalicu imam, a kolega koji je prokomentarisao da se ipak radi o nodet zna od koga sam je kupio, tako da nema brige kod mene, nego cisto onako zanimljivo mi bilo, i da markir koji je na slici nije njen, samo desni , koji je drugaciji i ne vidi se na slici :D Ziveli :ppozdrav:
Nisam se umesao zbog toga sto znam od kog si kupio,nego cisto sto mi ta razlika zapala za oko.

I cetvrtasta osovina je obavezno ispred turbine,nebitno da li je Olt ili Nodet.
 
Moguce da gresim mada sejalica sa slike ima razlika u odnosu na moju sejalicu i nodetove sejalice sa kojima sam se sretao, ali kao sto vec rekoh samo opusteno::suncanje::
 
Pozdrav. Da li neko pokusao da ugradi disk ispred ulagaca na OLTovoj sejalici? Da li ste radili setvu na 50cm medjured, bez pomeranja masine u stranu ili sirenja tockova na traktoru, sa sejalicama sa diskosnim ulagacima.
 
Nisam znao gde da postavim video ove sadilice koja je veoma zanimljiva pa neka moderatori premeste u odgovarajuću temu

[video=youtube_share;9BFy4Iz3EoU]http://youtu.be/9BFy4Iz3EoU[/video]
 
@pidikanac

A jesi ti pogledao drugi deo video-klipa u vezi onog kombajna za lale. To je bio samo tarup a glavne mašine su išle tek posle...
 
Sa današnjeg terena...

Picture2766.jpg

Picture2756.jpg
 
Danas bio da obidjem dekalb kukuruz i imao sam sta da vidim, ima dosta ovakvih gresaka, sta se ovde desava i zbog cega ovo radi? brisaci podeseni da lepi po jedno zrno, ulagaci na pola istroseni ,ploce 4,5mm sav mehanizam ukljucujuci lance i zupcanike je pregledan i creva i sve je u radnom stanju samo mi se ovo cesto desava, molim vas pomozite mi kako da resim ovaj problem
sejalica seje normalno ali ponekad odjednom baci 10 zrna na jedno mesto a onda 2m ostaje prazno pa 3 zajedno i nema ujednacen raspored biljaka ,a pa baci 2 zrna zajedno i nejednako
sejalica je pneumatska olt 4 reda, odradjen je kompletan remonst pre 3 godine ali opet pravi iste greske
2em07r8.jpg


5x4jtd.jpg


29ger8k.jpg
 
ma nije to od toga, uvek se okrecem sa podignutom, ali stos je u tome sto sam ja skinuo one usmerivace zrna jer je pravio katastrofalne greske kad se seme zabilo tamo pa na 200m nije nista posjelo,pa na uvratima sve istreslo,od kad sam skinuo usmerivace, radila je bolje ,ali ne seje jednako na zadati razmak, dali to ima neki uticaj na vakum? ili na one plastike oko aluminijumskih vrata gde ide ploca, to nikad nije bilo menjano
2ns8ep4.jpg
 
Njih OBAVEZNO nove jer nisu skupe 150-200din je jedna. Moguce je da drze los vakum i kad naidje na dzombu neku ona otrese svo seme pa zato ima narednih X mesta prazno.
 
a gde da kupim te plastike? Nort armi jesi siguran da je u pitanju istrosena plastika ona iza ploce sto drzi vakum? ili jos nesto da promenim?
 
Dok ne vidim u radu ne mogu reci sa sigurnoscu. Imas u Ekopanu u NSu na Klisi te plastike. One treba da su onako udubljene gde uleze ploca,ja sam na mojoj preventivno promenuo kad sam kupio jer su bile vidno pojedene,a mozda bi i izgurale koju sezonu,ali nisam hteo da se zezam.
 
sad sam skinuo bateriju jednu da proverim to, bogami istrosena je,vidi se ,ali ploca ima samo malo lufta kad se ona vratanca zategnu,el to treba tako da bude?
 
Da,vakum navuče ploču sa sve semenjem nalepljenim na tu plastiku,ako plastika-tj vratanca stežu ploču to nevalja,ploča mora biti slobodna
 
Nazad
Vrh