Pneumatske sejalice za kukuruz

mene je razocarala majevica kad sam video kukuruz kako je nikao a sejan je s njom. ploce su od 22 rupa ali mnogo prenosi seme, i sklop kukuruza mi se ne svidja,a primetio sam i na soji sa plocama od 72 rupe da opet isto prenese seme i onda se dobija da su dva tri semena preblizu dok sledece je tek na 5-7cm.
 
mene je razocarala majevica kad sam video kukuruz kako je nikao a sejan je s njom. ploce su od 22 rupa ali mnogo prenosi seme, i sklop kukuruza mi se ne svidja,a primetio sam i na soji sa plocama od 72 rupe da opet isto prenese seme i onda se dobija da su dva tri semena preblizu dok sledece je tek na 5-7cm.

Verovatno preskace kandza, pa kad secne ispadnu zrna... Nemam majevicu ali ne mora da znaci po tome da je losa sejalica, ima tu nekih drugih faktora...
 
Taj problem tako reci sejanja na kucice je cest slucaj kod potrosenih ulagaca i potrosenog usmerivaca semena
a price da seme usled trzaja masine spadne sa ploce su nemoguce jer bi onda ostalo u komorici gde je i ostalo seme i masina nebi sejala dok ploca ne napravi krug da opet zalepi seme
seme íspada sa ploce kada rupica dodje na onu belu plastiku na vratancima ploce, koja cuva vakum i tada rupica gubi vakum seme pada
Nepravilan razmak u redu je naj cesće posledica losih ulagaca oni nebi smeli da budu tupi tj ostrica nesme da bude sira od zrna semena
ako su tupi seme kada upadne u kanalcic u zemlji takoreci trci po njemu
Napravite sami dva kanalcica uzan i sirok pa probajte da ubacite zrno i gledajte dali ostaje gde je upalo
 
Poslednja izmena:
Inace imamo Olt sejalicu iz 1980g posejala je minimum svake godine po100kj a prvih godina Ćale kaze i po 300kj.Prezadovoljni smo redovno se odrzava i ide ko pesma dodao sam pneumatiku za markire i prepravio ih da stoje ispred grede kao na Maji, na kvacila sam umesto caura stavio lezaje sa kucistem a ulagace sam uzeo nove to su vec peti koje menjamo i navario ostrice hrom vanadijum elekrodom za navarivanje raonika i vec trecu sezonu su kao zilet ostri
Da sada kupujem novu uzeo bih MAJU sa diskovima bez zvona sa kontrolom setve(foto celijom)
jedina mana Maje je tezina,mi sejemo sa Olt psk4 i Fergusonerom 539 pa nebi mogao da nosi Maju
 
Kvacila (bicikli glave) ono na lancaniku na gornjoj cetvrtastoj osovini gde osovina dobija pogon od tocka oni zupci i čuda razna
Masina mora imati pogon na oba lanca da bi pravilno sejala uvek dobija pogon od tocka koji se brze okrece kada su kvacila ispravna onda ce samo da skloca ono ciji tocak se sporije okrece nece pucati lanac i nece masina poskakivati kao sto radi nekim kolegama
 
Taj problem tako reci sejanja na kucice je cest slucaj kod potrosenih ulagaca i potrosenog usmerivaca semena
a price da seme usled trzaja masine spadne sa ploce su nemoguce jer bi onda ostalo u komorici gde je i ostalo seme i masina nebi sejala dok ploca ne napravi krug da opet zalepi seme
seme íspada sa ploce kada rupica dodje na onu belu plastiku na vratancima ploce, koja cuva vakum i tada rupica gubi vakum seme pada
Nepravilan razmak u redu je naj cesće posledica losih ulagaca oni nebi smeli da budu tupi tj ostrica nesme da bude sira od zrna semena
ako su tupi seme kada upadne u kanalcic u zemlji takoreci trci po njemu
Napravite sami dva kanalcica uzan i sirok pa probajte da ubacite zrno i gledajte dali ostaje gde je upalo

sejalica je takoreci nova 2012god i do sada je posejala oko 100kj na ulagacima su navareni flahovi i obruseni ne verujem da su oni u pitanju.sejalica nije moja pa ne mogu da je detaljnije pogledam i uvidim sta sve tu moze biti uzrok tog sejenja na kucice.
 
Moja Nodet-ka zavrsila sejanje za ovu godinu bez ikakvih problema, oprana,podmazana i u garazi ceka sledecu sezonu!!!
155nnly.jpg
 
Nije mnogo ni bitno koja je od te 2 ali kad ste vec zapoceli pogledajte iza nagaznih V tockova nosace onih flahova(neznam kako se zove)sto zatrpavaju brazdicu koju raonik napravi.To su Nodetkini nosaci,na Oltovim sejalicama je drugacije malo.
 
Danas doradio kandzastu spojku na nodetki, pojeli se zubci katastrofa i preskace svakih 5, 6 m. Ovih dana zavrsavam sejanje pa nemam vremena da je narucim i cekam, za sledecu godinu je menjam, kazu da je 3000din. (doradjene su obe strane al nisam slikao)
24yvfjk.jpg
34eqayt.jpg
Ove kandzaste spojke na nodetu nema, markiranti,nagazni tockovi,gornja pogonska cetvrtka ima sasvim drugaciji polozaj tebi je turbina ispred cetvrtke a na nodetu iza,dodatna biksna na kraju gornje cetvrtke i jos par sitnica. Olt je kopija nodeta razlike su male ali ih ima sto je ne cini losom masinom tako da se ne brini sto imas olta:ppozdrav:
 
Daleko od toga da brinem jer znam koju sejalicu imam, a kolega koji je prokomentarisao da se ipak radi o nodet zna od koga sam je kupio, tako da nema brige kod mene, nego cisto onako zanimljivo mi bilo, i da markir koji je na slici nije njen, samo desni , koji je drugaciji i ne vidi se na slici :D Ziveli :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh