Pneumatske sejalice za kukuruz

Ja nemam sejalicu i nije poznato sledeće :vidim da ova Gaspardo ima višlje postavljen setveni aparat da li je to prednost u odnosu na sejalice sa niže postavljenim setvenim aparatom :sta:
 
Danas doradio kandzastu spojku na nodetki, pojeli se zubci katastrofa i preskace svakih 5, 6 m. Ovih dana zavrsavam sejanje pa nemam vremena da je narucim i cekam, za sledecu godinu je menjam, kazu da je 3000din. (doradjene su obe strane al nisam slikao)
24yvfjk.jpg
34eqayt.jpg
 
Sta je uzrok da se tako pojede kandzasta spojnica? Ja sam 20 godina radio na imanju gde su sve zivo kidali i lomili ali te zupce nisam video poderane.
 
I ja se pitam u cemu li je problem, kupio sam je pre 3, 4 god, i tek ove sezone sam video da to preskace (jer se ne vidi od lima) Ako neko zna sta je uzrok bio bih zahvalan da napise ovde i podeli sa nama...
 
Ili su gume različite,ili nisu isto naduvane,ili neidu u tragu traktora,pa nekad jedan točak gazi mekše,drugi tvrđe,sve u svemu zbog tih razloga vuče uglavnom samo jedan točak,a od drugog preskače kandžasta spojnica
 
То исто сам ја прометио ове године не мојој Мајевици. Сваких неколико метара прескаче и то тако да цимне цео механизам да семе хоће да спадне са плоче. Нисам видео разлог, сејачица друга година. Скинуо сам ланац са једне стране и завршио сетву за ову годину.
 
Kombajner predpostavljam da su kod vas njive nepravilnog oblika tojest često su u polumesecu pa ti jedna kandža stalno preskače što je normalno pošto se jedan točak sporije okreće a drugi brže kad se ide ukrivo tojest kako ide njiva (polumesec), da nije tako pokidao bi ti lance a možda i pokrivio četvrtaste osovine, te kandže uvek treba da su namazane malo uljem da bi išle lako tojest da preskaču kad je potrebno.
 
Trebam za par dana da sadim kukuruz, tacniije prvom prilikom kad mogu da udjem u njivu, pa me interesuje jel ima neko tablicu za olt pneumatsku sejalicu za razmak zrna u redu?? Covek koji mi sadi kupio sejalicu bez onog poklopca na lancu gde pise na kom zupcaniku ide lanac za gustinu i kod njega sadi tak a meni bi trebalo malo gusce zbog silaze.
 
То исто сам ја прометио ове године не мојој Мајевици. Сваких неколико метара прескаче и то тако да цимне цео механизам да семе хоће да спадне са плоче. Нисам видео разлог, сејачица друга година. Скинуо сам ланац са једне стране и завршио сетву за ову годину.

Isti slučaj kod mene.. Kad preskoči ,spadnu semena sa ploče. Skinuo jedan lanac i zavrsio tako ove godine.
 
Trebam za par dana da sadim kukuruz, tacniije prvom prilikom kad mogu da udjem u njivu, pa me interesuje jel ima neko tablicu za olt pneumatsku sejalicu za razmak zrna u redu?? Covek koji mi sadi kupio sejalicu bez onog poklopca na lancu gde pise na kom zupcaniku ide lanac za gustinu i kod njega sadi tak a meni bi trebalo malo gusce zbog silaze.
Koliko na plocama imas rupa,18,22...
 
Nazad
Vrh