Pneumatske sejalice za kukuruz

Nije greda,nego piramida. Maticu mislis da bi islo u javnost da je naprslo,da ne bi sakrili ?
 
Danas sam bio u prodavnicu rezervnih delova za biciklu i na rafovima ugledam nešto što bi možda moglo da se ugradi na sejalicama ili je to neko već uradio. Evo o čemu se radi. Kao modni detalj na bicikli može da se ugradi jedna stvarčica koja bi mogla da meri brzinu, predjen put i još što šta. E taj predjen put bi mogli da pomnožimo sa širinom sejalice (2,80-3,00) i da dobijemo posejanu površinu. Neznam dali neko može da ovu mou ideju shvati ali tako bi mogli da dodjemo do jeftinog brojača i znali bi koliko bi posejali uslužno. Nadam se da sam lepo objasnio šta bi hteo da postignem. Dal ova moja zamisao pije vodu. Inače ti uredjaji za na biciklu su od 600din pa na više. Znači pokušaj nije skup da bi se probao.
 
http://www.pik.ba/artikal/12165194/sijacica-gaspardo-sp4-za-kukuruz-i-repu/
Vrijedi li ove pare???
Zanimljivo ulaganje djubriva.Nikad vidio.

Mislim da je tu sistem ulaganja djubriva tzv "pop up" il "in furrow" ili po naški direktno u brazdu sjemena , znači ne 5cm sa strane 5 dublje što bi bilo "startno "djubrenje nego direktno na sjeme . Ima nekih prednosti ali zahtjeva dobro poznavanje tog sistema i visoko kvalitetna djubriva sa niskim procentom "soli" inače može biti opasno za klicu. Nisam siguran dal je to ali liči mi na slici da djubrivo ide odma iza sjemena u brazdicu. Inače kod svih novih većih sjačica djubrivo i hemija ako nisu tečni idu iz cisterni pod pritiskom.
 
Ovakav sistem na vazduh se koristi na nodet sejalicama za insekticide i ubacuje je ga ispred semena

[/IMG]
 
Danas sam bio u prodavnicu rezervnih delova za biciklu i na rafovima ugledam nešto što bi možda moglo da se ugradi na sejalicama ili je to neko već uradio. Evo o čemu se radi. Kao modni detalj na bicikli može da se ugradi jedna stvarčica koja bi mogla da meri brzinu, predjen put i još što šta. E taj predjen put bi mogli da pomnožimo sa širinom sejalice (2,80-3,00) i da dobijemo posejanu površinu. Neznam dali neko može da ovu mou ideju shvati ali tako bi mogli da dodjemo do jeftinog brojača i znali bi koliko bi posejali uslužno. Nadam se da sam lepo objasnio šta bi hteo da postignem. Dal ova moja zamisao pije vodu. Inače ti uredjaji za na biciklu su od 600din pa na više. Znači pokušaj nije skup da bi se probao.

Treba da ima funkcionalnost da kada okreces i kada je podignuta sejalica, da ne meri predjeni put. Inace naravno da moze.
 
Bilo gde da se montira senzor na sejalici je automatski obezbeđeno da ne meri dok je podignuta sejalica, jer tad nema okretanja nijedne osovine.
 
Tako sam i mislio na pokretačkoj osovini sejalice koja ide dirktno od pokretačkog točka. I samo da je onda izbaždarim mada sam video dana aparatima ima mogućnost da se ubacuje veličina točka. Ali o tome drugi put. Kad budem stigao do toga bitno da bi moglo da se transformiše u primenljivu stvar.
 
Može tako, naravno. Samo tada izmeriš pređeni put sejalice za jedan obrtaj te osovine, i taj podatak upišeš kao obim točka biciklomera. Da bi to bilo što preciznije, bolje je da napraviš put sejalicom za nekoliko punih obrtaja te osovine i onda taj put podeliš sa brojem koliko puta je napravila pun obrtaj osvina. Može i da izmeriš obim pogonskog točka tako što ćeš izmeriti rastojanje između otisaka u zemlji oniliko ripni koliko ih ima pogonski točak, i to pomnožiti sa odnosom broja zuba na zupčanicima gornje osovine i pogonskog točka (24/32) jer se pogonska osovina vrti brže od pogonskog točka za odnos 32/24 (govorim o OLT, Nodet i sl. kopije).
 
Što mora da bude prosto kad može da se zamrsi. Ja sam mislio da će najveća muka biti oko pozicioniranja kad ono ima tu još dodatnih opcija. Znači za to mi treba ceo letnji raspust.
 
Nazad
Vrh