Pneumatske sejalice za kukuruz

Gledam sad majevicina lara 326.000 dinara kod corica .da li neko zna posto je agrijina klasicna cetvororedna?
 
Molim iskusnije kolege za uputsvo za rad sa sejalicom '' Maja Backa Palanka '' sa konusnim ulagacima .... intresuje me koliko ti diskovi treba da idu dole u odnosu na klasicni raonik. Na forumu sam nasao jedan post gde covek kaze da ih treba dici jedan cm iznad raonika. Da lli jos neko ima iskustvo sa tim sejalicama i njezinim slabim tackama . Unapred hvala. Sejalica je nova kupljena jesenas.... I dali moze da radi u kombinaciji sa IMT 539 ili mora nesto jace ? Dobio sam fabricke ploce za kukuruz 22 x 4,5 , koje ploce mi preporucujete za suncokret a i za kukuruz.Na njoj su male bolcne za kacenje..... Jos jednom hvala na odgovorima ...........
 
Jel cemu ova sejalica da li je bolja od majevicke lare
34t1ruo.jpg
 
Sigurno je bolja,ali sad mislim da su im cene preduvane zbog pocetka sezone sejanja.
Po cemu si siguran da je bolja od Lare?!Ima li nekoga da se zalio na Laru do sad,u radu i uopste?!Mislim da gresis,Majevica je dosta teza,moze extra precizno da seje i ima nagazne tockove i kardan koji se ne doplacuju,vec sve ide u cenu!Materijal od kojeg se pravi je dosta dobar a ima i dosta jednostavnih resenja,pocev od odredjivanja dubine sejanja na nagaznim tockovima do iskljucivanja baterije prebacivanjem osiguraca iz jedne u drugu rupu,itd...
 
Po cemu si siguran da je bolja od Lare?!Ima li nekoga da se zalio na Laru do sad,u radu i uopste?!Mislim da gresis,Majevica je dosta teza,moze extra precizno da seje i ima nagazne tockove i kardan koji se ne doplacuju,vec sve ide u cenu!Materijal od kojeg se pravi je dosta dobar a ima i dosta jednostavnih resenja,pocev od odredjivanja dubine sejanja na nagaznim tockovima do iskljucivanja baterije prebacivanjem osiguraca iz jedne u drugu rupu,itd...
Plasticna...
 
Pa sta ako je plasticna ?
Znam da ovi iz male privrede sve moraju da useru,jebe** skidace zrna nisu mogli da naprave po meri nego sam onu donju rupu morao da razbusim ni celih pola milimetra,ali eto morao sam nesto da prepravljam...
 
Nazad
Vrh