Pneumatske sejalice za kukuruz

jas imam ploca 22 rupa so 5.5 mm .denes probuvav vo dvor na zemja rasporedot e od 17 do 25 a bese namesteno na 21 sm sto e problemot posto prvpat ke seam nemam nikakvo iskustvo...
 
ako ti je sjeme sitnije ideš 4,5 mm a ako je krupno onda 5,5mm i brzina do 8 km/h obrtaji kardana 540,na okretanju i kad je dignuta sijačica manji gas ali ne ler da ne spada sjeme sa ploča.Ako sam razumio pitanje
 
Pozdrav ljudi...
Potrebna mi je pomoc, naime na sejalici nodet PS II mi je slomljena tubina za pesticide, gde to mogu naci?
zvao sam na par brojeva iz oglasa ali nista.
Dali je neko od vas imao slican problem?
Unapred hvala... :ppozdrav:
 
Probaj kod Marka iz Debrca 063/444-177 ako ti nije daleko,imao je par komada tih turbina za pesticide pre jedno dve nedelje kad sam bio kod njega[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif].[/FONT]
 
pozdrav drustvo,treba mi informacija gde se na beckerovoj sejalici za kukuruz nalaze skidaci semena,jel lako doci do njih i mogu li da se steluju tj primaknu...?
 
I dalje se nadje po koji dupli,znaci teorija pada u vodu jedino sto se sad manje nadje duplih zrna.

- - - - - - - - - -

Mogu malo da se steluju izbijaci na Bekerici zakretanjem ploce.
 
Hvala vam na pomoci...sutra cu da skinem taj poklopac da vidim kakva je situacija...A koliko treba da bude odmaknut od ploce?
 
Molim iskusnije kolege za uputsvo za rad sa sejalicom '' Maja Backa Palanka '' sa konusnim ulagacima .... intresuje me koliko ti diskovi treba da idu dole u odnosu na klasicni raonik. Na forumu sam nasao jedan post gde covek kaze da ih treba dici jedan cm iznad raonika. Da lli jos neko ima iskustvo sa tim sejalicama i njezinim slabim tackama . Unapred hvala. Sejalica je nova kupljena jesenas.... I dali moze da radi u kombinaciji sa IMT 539 ili mora nesto jace ? Dobio sam fabricke ploce za kukuruz 22 x 4,5 , koje ploce mi preporucujete za suncokret a i za kukuruz.Na njoj su male bolcne za kacenje..... Jos jednom hvala na odgovorima ...........
 
I dalje se nadje po koji dupli,znaci teorija pada u vodu jedino sto se sad manje nadje duplih zrna.

- - - - - - - - - -

Ako se skidači nameste kako treba nemoguće da seja dva zrna. Postoji tabela na koliko se stavljaju skidači i kad se našteluju tako nema problema. Ja sa skidačima na staroj sejalici koja je imala preko trideset godina nikad nikad nisam imao problema a skidači nikad nisu menjani. Može biti da ti ploča nevalja tj. da je rupa pojedena ili da je ona plastika na koju naleže ploča potrošena pa da je "jači" vakum pa da ponekad oće da prođu dva zrna...
 
Ako je plastika pojedena on vuče više vakuma a ne manje pošto ima lufta, ako ploča ima lufta tj rupa na ploči oće da povuče po neki put dva zrna.... Druže mi oltovu sejalicu imamo više od 30 godina, i ja u našim nivama nikad nisam video da je bilo posejano po dva zrna (u zadnjih 13 kako intenzivno učestvijem u radu). Slobodno možeš da naiđeš kad niknu kukuruzi pa da vidiš...
 
Video sam tvoje sejanje u mojoj njivi,tako da tvoja teorija pada u vodu.
Mozda i mozes ono sa kombajnom preko remena tu se ne razumem...ali ovde me ne mozes ubediti u to sto pricas. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh