Pneumatske sejalice za kukuruz

Pogresio clana, mislio komsija iz susednog sela.

Sta treba da znaci, cena predstojece setve.
 
Hvala drugari! :ppozdrav:

Uzeo sam sa fiksnim ramom jer u sustini nemam potrebu za sirenjem i skupljanjem iako je trenutno sejalica sira od kapije (kapija se definitivno prepravlja da sejalica ne bi bila unosena u avliju viljuskarem kao Nodetka :D) a i razlika u ceni sklopive Magice i ove je relativno velika iako je setveni aparat isti.
Visoki setveni aparat i diskosni ulagac. Jako sam se lomio izmedju Maje 6 redi i MT-a ali je ipak na crvenu boju prevagnulo. Za povracaj nemam nikakve informacije, ja se ne nadam nesto previse a ako bude sigurno cu biti srecniji.

@MOMOSARIC

Kod nas je upravo tvoje razmisljanje doslo do izrazaja jer su prosle godine imali najbolje nicanje oni koji su sejali sejalicama sa diskosnim ulagacem i propisanom brzinom rada. Raoni ulagac je kod nas odavno pokazao svoje mane u tezim zemljistima.
 
da li je moguce da niko nece da me uputi ....Ovaj post pisem vec treci put ............Molim iskusnije kolege za uputsvo za rad sa sejalicom '' Maja Backa Palanka 4 reda '' sa konusnim ulagacima .... intresuje me koliko ti diskovi treba da idu dole u odnosu na klasicni raonik. Na forumu sam nasao jedan post gde covek kaze da ih treba dici jedan cm iznad raonika. Da lli jos neko ima iskustvo sa tim sejalicama i njezinim slabim tackama . Unapred hvala. Sejalica je nova kupljena jesenas.... I dali moze da radi u kombinaciji sa IMT 539 ili mora nesto jace ? Dobio sam fabricke ploce za kukuruz 22 x 4,5 , koje ploce mi preporucujete za suncokret a i za kukuruz.Na njoj su male bolcne za kacenje..... Jos jednom hvala na odgovorima ...........
 
da li je moguce da niko nece da me uputi .

Rado biti pomogao al ja imam nodetku......

Nije pravi momenat da postavljaš takva iscrpna pitanja, ljudi sada doručkuju šunke, šareni jaja, mladog luka, rena.........:haha::ppozdrav:
 
Pokazalo se da raoni ulagač prouzrokuje 2 problema koje uglavnom ne vidimo ili ne razmišljamo otkud. Jedan je bočna kompakcija ili zbijenost zemlje pored i odma iznad (sa strane )zrna koja ometa pravilan razvoj gornjeg korjena (bješe nodalni ili sl?) .
Drugi problem je i veći i vjerovatno smo svi primijetili kasnije u sezoni pukotinu koja ide duž reda , od stabljike do stabljike , a pomaže bržem isušivanju .
Pored diskosnih ulagača još je važniji onaj disk kao kod slavka , neznam kako se stručno zove ,disk otvarač brazde , sjekač ili slično.

Sa druge strane kažu da ovi visoki sjetveni aparati kao kod bubu mogu imati poneku grešku u razmaku jer je veći put zrna od aparata do zemlje pa može doći do rikošeta i kašnjenja .
 
Maju sejalicu ima naš član Nikola Inđija već nekoliko godina pa se obrati njemu za savet, ima veliko iskustvo sa njom.
 
Pre svega, Srećan Uskrs svima onima koji danas slave. Ako neko ima fotografiju kako se skidaju setvene ploče kod PANONIJA-BEKER sejalice neka okači ili neka objasni.
 
Sta tu ima da nije jasno,odvrne se matica na raoniku kljucem 17 ili 19,kad raonik padne dole onda se popuste ona 3 sarafa kljucem 13 na poklopcu setvenog aparata sa leve strane i eto ploce.
 
Imam jedno pitanje nudi mi lik Kuhn[FONT=arial, sans-serif] - [/FONT]Nodet sejalicu za kukuruz pneumatsku hidrulicni markeri nisam je video ali kaze da je kao nova 95% od nove iz Svajcarske je dovezena i trazi 3500 evra sada me zanima sta je sada to KUHN Nodet ja znam za nodet imaju ljudi kod mene dali je ova bolja i cena dali je jaka ili nije da znam dali da idem da gledam posto znam da ovaj nodet ima za 2000evra da se uzme u solidno stanje
 
ljudi u problemu sam potrebna mi je pomoc, ako neko zna gde mogu da nabavim pogonski lanac(siroki) kao na ovoj nodetki neka mi javi na PP. hvala vam unapred http://images2.polovniautomobili.com/user-images/classifieds/323/3239335/cc6ab6a0ca91-800x600.jpg , http://www.mojauto.rs/polovni-poljoprivredna/1226734_NODET_Pneumassem_1995_god#
To ti standardni lanac, probaj ovde http://www.lanciagroline.co.rs/, normalno, sve odradiš brzom poštom :ppozdrav:
 
veoma vam hvala na neiscrpnim odgovorima.............................
da li je moguce da niko nece da me uputi ....Ovaj post pisem vec treci put ............Molim iskusnije kolege za uputsvo za rad sa sejalicom '' Maja Backa Palanka 4 reda '' sa konusnim ulagacima .... intresuje me koliko ti diskovi treba da idu dole u odnosu na klasicni raonik. Na forumu sam nasao jedan post gde covek kaze da ih treba dici jedan cm iznad raonika. Da lli jos neko ima iskustvo sa tim sejalicama i njezinim slabim tackama . Unapred hvala. Sejalica je nova kupljena jesenas.... I dali moze da radi u kombinaciji sa IMT 539 ili mora nesto jace ? Dobio sam fabricke ploce za kukuruz 22 x 4,5 , koje ploce mi preporucujete za suncokret a i za kukuruz.Na njoj su male bolcne za kacenje..... Jos jednom hvala na odgovorima ...........
 
Ma ja ga kupio i vratio naskace kao da nije isti korak ::jako_besan::
Imao sam taj slucaj na Bekerici kad sam kupio lanac da bih mogao sejati soju kad probam na stolu imaju isti korak,kad probam na masini naskaceee...radilo se o tome da je lanac jako malom porvrinom dodirivao lancanik i zato je preskakao a opterecenje bilo veliko,zato sam morao da dopravim jedan spaner kako bih mogao lepo da sejem,tj da ne naskace.
 
Nazad
Vrh