Pneumatske sejalice za kukuruz

E Nody Nody,ništa te nisu na fakultetu poljoprivrede naučili-pa gde su ti silni majstori svemirskih tehnologija za čistu mehaniku jedne olt sejalice:osmeh:
Miško,pogledaj mešače malko:cvetic:
 
Nova masina je izmisljena,moras doci na pravi fax da vidis inteligentnu sejacicu i inteligentan medjuredni kultivator. Ne treba prskanje, k'o stvoreno za tebe. :osmeh:
Au al sam zaostao,nisam znao za to-a verovatno ima i otvoren plamen da sprži odma i korovsku zajednicu na njivi:osmeh:

- - - - - - - - - -

Čekaj,šta je pravilno da se kaže:sejačica ili sejalica?
 
Ajd da si rekao da oslabi vakum i padne zrno,ali da ojaca vakum...
Ja bih voleo videti tu njivu na kojoj nema 2 zrna spojena.

NA , tražio sam neku moju sliku al ne nadjoh al evo jedna slika od kolege nikole ilića , da ti ispunim želju:

2ajc5k9.jpg
 
Šalu na stranu , ali brzina sijanja , odnosno što sporije je jaaaako bitno za preciznost , pogotovo kod malo lošije pripreme , npr u teškoj zemlji.
 
Brzina setve utiče na preciznost, al skidači nemaju veze sa tim...

@NA

Jel taj inteligenti sistem proradio konačno, ili i dalje zauzima mesto tamo u i ispred radionice?
 
@Slavisa , eto tvoj komšija Lakić je promoter sjemena koje u velikom procentu jako dobro niče , sad dal si mu ukazao povjerenje il se držih Srpskih brendova?
 
Falili je tu mnogo štošta, a očigledno po njviše para... To tako stoji jedno 7, 8 godina, šteta....
 
Ima i price o lobiju jer ko bi kupovao hemiju,mada realno mislim da nije nemoguce da to radi u praksi. Samo jbg propale su stvari koje su bile proverene i postojale fabrike,a ne za ovo da naprave fabriku ili bar postrojenje u nekoj.....
 
Meni je jedan od asistenata pričao da bi trebalo i radna brzina i sejalice i špartača da budu male da bi radilo kako teba, i da je i to jedan od razloga od kojeg se odustalo. Aza ovo drugo i nesumnjam da je bilo.
 
Ja imam neku ludu ideju kako bi to moglo najlakse da radi,ali nemam kome da prezentujem a nemam ni volje da izmisljam vrucu vodu. Mada nije problem ni mala brzina,ljudi u povrtarstvu vecinu operacija rade do 1km/h pa opet stignu,tako i ovde,mogao bi se povecati zahvat spartaca i resen problem,aliiiiii nije to nasa briga.
 
A i to što kažeš. Ni ti ni ja nisamo mehanizatori pa da sad razbijamo glavu o tome....:osmeh:
 
Nazad
Vrh