Pneumatske sejalice za kukuruz

top ti je ovaj točak ispred ulagača, koristi se u sejanju repe, mi repu nismo sejali pa točkovi ne korišćeni stoje na tavanu podavno
fk4nj7.jpg
 
Ovaj doktor za mehanizaciju sto cuci kaze da su zreli za menjanje i da su "celavi" ali izgleda se cika doktor malo zaje***. :osmeh:
@Peet za menjac si stvarno bio u pravu,to je pic*** dim samo gledam onu semu i nista jednostavnije.
@Grunt jedini je odgovor soja sto moram 3 sporohodnom,sto se mene tice licno stoji opcija da se Bekerica vrati u njive ako vidim kod nekog uzivo kako radi sa onim dvorednim plocama za soju sa 100 rupa,tad verujem da bi bila puno bolja od Olta.
I dalje obe imaju svoje prednosti i mane,obe su i dobre i lose na zalost sve prednosti Bekerice padaju u vodu kad dodje do setve soje....

- - - - - - - - - -

Inace ajd sad neko ljudski da mi kaze za te skidace ja sam probavao u dvoristu sa semenskim kukuruzom i jednostavno se desi da na nekih 15-20 zrna bude 2 zalepljena,ako podesim izbijac da ne bude ni jedno duplo zna da se desi prazna rupa,tj skine neko zrno skroz sa ploce. Kao sto se vidi po piramidi da je budzevina tj masina je bila 8 redna,tako da na leru od 700 obrtaja ona lepi seme i kad udarim onako normalno po bateriji ne spada,kad dam gas na 1300-1500 obrtaja komotno sutam i silujem bateriju(simulacija okretanja na gadnoj leniji) pa ne odlepi ni jedno seme. Sad mozda je do ploca,drugi put kad odem probacu sa drugim plocama od 18 rupa,tu mi se cini da je manji precnik rupe...
Ili je to ipak samo teorija da ne sme ni jednom da zalepi po 2 semena ? :osmeh:

Sto se tice skidaca ima pravo miroslavjovanovic da nisu bas u odlicnom stanju, medjutim ako seme ne spadne na 1500 obrtaja ni prilikom drmanja ili sutiranja baterije znaci da imas odlican vakum a to znaci da toliko zatvaras rupe skidacem dok ne uzima iskljucivo po jedno seme.
Jednostavno pre setve ukljucis kardan i pusti 1500 obrtaja nastelujes skidace (na njivi) na takav nacin sto ubrzano vrtis rukom tocak sejalice dok ne nastelujespo redu sve 4 baterije da uzimaju samo po jedno zrno.
Ako mislis da ti treba vise vremena za to stavi ispod svake baterije nesto da bi sakupio seme da se ne baca.
Sa plocama sa 18 rupa nemoj ni probati jer su najverovatnije za suncokret sa manjim precnikom od 3 - 3.5 mm pa nije vredno ni probati, samo ces se razocarati!
Zaboravio sam da ti kazem da precnik rupe na plocama za kukuruz da bi postigao dobre i sigurne rezultate moraju biti min. 4.5 mm max. 5 mm.
 
Ne spada seme ni pri 1300-1400 obrtaja dok sutam,tresem i udaram bateriju bas sam je silovao i ne spadne. Stelovao sam bas tako nasuo seme u sve 4 baterije ali na betonu i onda pokusavao,medjutim jedno seme mora da ostane na nekih 15-20 semena.Skidace sam kupio nove tako da mi preostaje kad odem kuci ako ova kisa stane da ih promenim pa opet probam,mada ipak mislim da mora nekad i 2 zrna da zalepi,ali videcu kad dodjem kuci necu da sudim u napred.
Imam 2 kompleta ploca sa 18 rupa,jedne za suncokret,jedne za kukuruz,pa jedne 22 rupe za kukuruz i jedne 88 rupa za soju(jedino je na njima utisnut original pecat Nodet ).
 
Ploca moze da zalepi i 3 zrna ali kad zrna prodju skidac na ploci mora da ostane 1 zrno.To sto ti silujes sejalicu i zrna ne padaju nema veze sa skidacima vec znaci da je vakum odlican.
 
Znam da nema veze sa skidacima silovanje masine. :osmeh:
Vakum mora biti odlican jer je turbina sa pravih 8 izvoda,jer je i bila 8 redna,vidi se i po piramidi da je prepravljana i budzena da se moze kaciti za ove male traktore,a i greda je malo sira pa cu i nju morati seci.
 
ako ti spada zrno svako nekoliko to može biti i do trzaja kad okrećeš ručno pogonski točak a takvih trzaja u radu nema,probaj konstantno okretati točak bez trzajeva.Ja sam prošlu sijaču OLT tako testirao i namijenjao se dihtunga i ploča dok mi nije kliknulo.U njivi nije bilo omaške ni jedne,ako je i falilo zrno je bilo ali nije niklo.
 
Osmoredna Nodet sejalica je spojena iz 2 cetvororedne i veze ih velika okrugla greda koja se montira ispred.Moguce da je bila 6-o redna pa je kracena greda.Sto se tice izvoda za vakum ima i fabricke 4-o redne sa 8 izlaza za vakum.
 
Znam da nema veze sa skidacima silovanje masine. :osmeh:
Vakum mora biti odlican jer je turbina sa pravih 8 izvoda,jer je i bila 8 redna,vidi se i po piramidi da je prepravljana i budzena da se moze kaciti za ove male traktore,a i greda je malo sira pa cu i nju morati seci.
Nody,mogu zamisliti to silovanje na plejbek u kućnoj radinosti-šta li ćeš joj tek u njivi raditi,oće jadna izdržati?:osmeh:Nemoj da zatrudni:haha:
 
Niste me razumeli ne spada samo zrno nikad,nego ako spustim toliko izbijac da nema dva zrna nekad onda se desi da nekad bude prazno mesto.
Mada mislim da ce biti jos jaci vakum kad promenim saraf onaj okrugli koji steze deo setvenog aparata pri zameni ploce jer sam skrkao ovaj jedan,pa su ta vrata pritvorena raonikom sad sam kupio saraf pa cu i njega promeniti.
 
Nazad
Vrh