Pneumatske sejalice za kukuruz

Ako neko ima slike neka postavimajevicine 6 redova sejalice kako je reseno skupljanje 1 i 6 baterije.Nije mi jasno kada se skupe sta se desava sa oka osovinom koja pokrece bateriju jel strci,viri sa strane? I koliko se otprilike cm skupe sa svake strane baterije?
 
Evo malo slika tabele i rasporeda zrna za Z24.
13030009.jpg

13030010.jpg

13030011.jpg

Ovo je za Z16.
13030012.jpg

Kako vam se cini ovaj skidac ili kako se vec zove,jel zreo za zamenu ili moze da posluzi jos 30-40kj ?
13030013.jpg

13030017.jpg
 
Ovaj doktor za mehanizaciju sto cuci kaze da su zreli za menjanje i da su "celavi" ali izgleda se cika doktor malo zaje***. :osmeh:
@Peet za menjac si stvarno bio u pravu,to je pic*** dim samo gledam onu semu i nista jednostavnije.
@Grunt jedini je odgovor soja sto moram 3 sporohodnom,sto se mene tice licno stoji opcija da se Bekerica vrati u njive ako vidim kod nekog uzivo kako radi sa onim dvorednim plocama za soju sa 100 rupa,tad verujem da bi bila puno bolja od Olta.
I dalje obe imaju svoje prednosti i mane,obe su i dobre i lose na zalost sve prednosti Bekerice padaju u vodu kad dodje do setve soje....

- - - - - - - - - -

Inace ajd sad neko ljudski da mi kaze za te skidace ja sam probavao u dvoristu sa semenskim kukuruzom i jednostavno se desi da na nekih 15-20 zrna bude 2 zalepljena,ako podesim izbijac da ne bude ni jedno duplo zna da se desi prazna rupa,tj skine neko zrno skroz sa ploce. Kao sto se vidi po piramidi da je budzevina tj masina je bila 8 redna,tako da na leru od 700 obrtaja ona lepi seme i kad udarim onako normalno po bateriji ne spada,kad dam gas na 1300-1500 obrtaja komotno sutam i silujem bateriju(simulacija okretanja na gadnoj leniji) pa ne odlepi ni jedno seme. Sad mozda je do ploca,drugi put kad odem probacu sa drugim plocama od 18 rupa,tu mi se cini da je manji precnik rupe...
Ili je to ipak samo teorija da ne sme ni jednom da zalepi po 2 semena ? :osmeh:
 
Hehehehehe-majstori moji,pogledajte malo bolje skidače semena-vidite li možda zareze na njima?Ne velike zareze,nego one male nareckane,sitne što skidaju višak semena?
Da kojim slučajem mora da seje šeć.repu sa takvim skidačima morao bi posle da proređuje repu sa motikanerom:haha:
A čak mu lepi i kukuruz po dva semena po njegovim rečima-nije to toliko strašno da on nemože da izgura setvu kukuruza sa njima ali to nije posao
NESME da lepi po dva zrna kada se našteluje tj.u ovom slučaju kada skidači rade svoj pravi posao-meni čak ni soju nelepi po dva zrna a ne kukuruz:ppozdrav:
 
Dr. je u pravu...kad se izližu zubi po pravilu usmerivač se menja...
ja ih nazubim tankom trouglastom turpijom pa im produžim vek za duplo...
naravno sejalica može da radi i sa istrošenim usmerivačem ali se dešava to što se tebi desilo na probi....
jbg.kasnim....
 
Inace nije da se hvalim imam i ja malu trouglastu turpiju,pa cu sad za vikend skinuti jedan cisto za probu,ako bude teorija presla u praksu da bukvalno nema ni jedno duplo zrno skidam i ostale,ako nastavi da mi duplira po zrno na 15-20 rupa ostaje ovako do daljnjeg.
 
Nody,neverujem da ćeš uspeti kod tebe su mali zupci,zarezi skroz izlizani tj.pojedeni-ima da se napatiš samo tako-a treba i ugao da pogodiš:osmeh: a očale ti fale
Probaj u svakom slučaju-ako neznaš zovi mene da ti prepišem recept terapiju:cvetic:
 
Nasa sejacica je kupljena nova a na brisacima semena nije imala sitne zupce. Kad su se brisaci podesili uvek je sejala po jednom semenu.
14e30nr.jpg

Ko seje soju sa dvorednim rupama, brisaci se dizu skroz gore i uopste nisu potrebni.
 
Nazad
Vrh