Pneumatske sejalice za kukuruz

Ako sam dobro razumeo ovom clanu trebaju ovakve gume.

15kp6a.jpg
 
Dragane bez ljutnje ali ne čitaš ni petu reč u postu pa dolazi do toga da nerazumeš o čemu se radi, naime na ovoj slici si postavio sliku Maje koja ima jedan nagazni točak a čovek traži nagazne točkove izvedbe u "V" i tu idu dva komada po jednom redu
phoca_thumb_s_naslovna-slika-planter-3-6-redna.jpg

Janoš me malo pretekao, ČITAJ polako razmišljalj DUgo i proveri šta ćeš napisati da te ljudi ne omalovažavaju jer mislim da nisi to zaslužio ali samo ako poslušaš savet koji ti dajem, mlad si imaš vremena na pretek pa ono što uradiš uradi kako treba da u to budeš 100% siguran.
 
Kao god da uradi Dragan mnogi ga ovde docekivaju po obicaju na noz.
Dal zbog ljubomore ili zbog neceg drugog to oni znaju.
 
Ok hvala na sevetu GANGA . Mozda se nisam dobro izrazio , pa me niste dobro razumeli. Evo sve cu objasniti ispocetka: Ove uske gume sto idu na tockovima koje gaze u V mnogo su skupe i nema ih da se nadju u prodaji. Cena jedne takve gume prelazi 100e. Jeftinija varijanta je da se ubace gusani tockovi , a malo skuplja varijanta je ovaj veliki gumeni tocak. I gusane tockove i siroki gumeni tocak imaju u Majevici , dok ove uske gume nemaju. Te gume moze neko da lije sam kao sto ste napomenuli , ali posle to nije to.
 
Ok hvala na sevetu GANGA . Mozda se nisam dobro izrazio , pa me niste dobro razumeli. Evo sve cu objasniti ispocetka: Ove uske gume sto idu na tockovima koje gaze u V mnogo su skupe i nema ih da se nadju u prodaji. Cena jedne takve gume prelazi 100e. Jeftinija varijanta je da se ubace gusani tockovi , a malo skuplja varijanta je ovaj veliki gumeni tocak. I gusane tockove i siroki gumeni tocak imaju u Majevici , dok ove uske gume nemaju. Te gume moze neko da lije sam kao sto ste napomenuli , ali posle to nije to.
Moraš pisati da te svi razume, opravdanje da se nisi dobro izrazio nepije vodu samim tim nisi razmišljao ili čitao šta se traži - pa hajde da pišemo nema veze šta samo da se piše, još nešto dali imaš sejalicu sa V točkovima, nemaš a znaš da su skupi, dali imaš opravdanost da gume što se ovde liju nemaju kvaliteta opet se varaš ima izvoznika i za švajcarsku odavde a da ne pominjem gumene gusenice iz Zrenjanina za ceo svet, dakle postavi takvu gumu pocepaj je od rada i tada kaži koji je kvalitet. Nemoj zameriti na opaskama možeš mi sin biti i zato smo tu da vas podučavamo nekim stvarima u životu, a da i onaj koš za sejalicu što si prikazao ja garantujem da JEEPKOMERC iz BG će napraviti još bolji. Pozdrav
 
GANGA Hvala na lepim savetima.

A sto se tice onog sanduka , nega sam ubacio na forum radi sale. Mislim da je to vece svima bilo kul. :ppozdrav:
 
Gledam sad na papiru semu menjaca na OLT masini i pise npr 2B ili 6C,to najverovatnije znaci da se na jednom menjacu podesi na broj 2 a na drugom na slovo C i onda se dobije zeljena gustina,e sad ono sto mene jedi je sto moja ima samo 3 lancanika po menjacu koliko sam uspeo da vidim,a ovde se na tabeli krece od A B C D znaci na jednom snopu ima 4 lancanika,a na drugom snopu treba da ima 6 lancanika sto kod mene ne verujem da ima(mada nisam ni stigao do menjaca) pa me interesuje ako neko moze da mi kaze koliko zuba ima A,koliko B,C i D,a koliko ima lancanik pod brojem 1,2,3,4,5,6 ? Moram dati caletu domaci da prebroji koliko ima lancanika i koliko koji ima zuba pa da dokupim koliko mi fali.

- - - - - - - - - -

I isto me interesuje koliki je standardni broj zuba na pogonskom tocku ?
 
Ha,ha gore imaš tri pogonska lančanika a dole imaš četiri gonjena lančanika.Nemoj da te zbunjuje 4 slova i 6 brojeva.:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Nody na pogonskom točku je 32 zuba.:ppozdrav:
 
'bem ih u patent i sistem obelezavanja,vec sam pomislio da sam kupio falicnu masinu. ::samo bes::::samo bes::
Dobio sam i ona 2 gonjena sto ih pogoni tocak,a reko ovo da fali...
Cek ajd ti onda meni objasni kako da dobijem 6D kad nemam ni da navucem do D ni do 6 ? :sta:
 
Nody ne moj se plasiti ovo ti je tek prva trgovina , mlad si ti decko. Sace ti kolega Kris80 objasniti sve kako tu ide i nemas brige.
 
Malo sam mator za prvu trgovinu.
Kapiram da ima 12 "brzina" po tabeli i prakticno se poklapa 3*4=12,ali kako iskombinovati.... :sta:
Dragane bas mi zao sto mi ti neces kao iskusni veteran objasniti.
Vidim ja da ce sutra neko zvati Saleta Ratara. :svinja:
 
A,B,C,D i 1,2,3,4,5,6 moras da imas.
Brojevi su na gornjem snopu a slova kod spanera.
E sad da bi ti bilo lakse da se uhodas nabavi semu kako stoji lanac na lancanicima za sve mere i bice ti jasno.Ili knjigu od sejalice i tu ti je objasnjeno.
Nezgodno je ovako preko poruka da se to objasni a uzivo za minut bi ukapiro.

- - - - - - - - - -

Ali kako da dobijem npr 6A ili 1D ?
Znaci semu gde su ti naslikani lancanici i lanac pogledaj i namoze da ti bude nejasno.
 
Čekao sam te u Zvezdi juče do ponoći nije te bilo,već sam zaspao za stolom.Daću ti šemu kad dođeš.:haha:

6A-Najmanji gore i dole treći po veličini.
1D-Najveći gore i najveći dole.
 
Ne kapiram kako ima 6 brojeva na gornjem snopu,a samo 3 lancanika. Za dole mislim da mi je jasno jer ima 4 lancanika i 4 slova.

Sinoc i preksinoc sam bio kuci,a za Zvezdu sam rekao da cu se javiti kad budem dolazio. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh