Pneumatske sejalice za kukuruz

@Dolovac masina izgleda utegnuta kao puska,extra si prosao.

- - - - - - - - - -

Na ovoj mojoj su rupe u nagaznim tockovima 34mm,kolike su standardno?

Standardne mere na kopirnim točkovima su ako se dobro sećam 28mm to jest puškica je isto 28mm standard e sad prave puškice sa 30 i 32mm a sa 34mm neznam. Kopirne točkove možeš odneti kod strugara i poravnati i ubaciti čaure i onda opet na standardne mere od 28mm puškice i obavezno silikonske dihtunge (prstenovi) i sleve i desne strane da prašina ne ulazi.
 
Sta zovete PUSKICA?Osovinicu sa rupicama gde dodje nagazni tocak ili cauru sa "sesirom" koja se stavlja u tocak.
 
Evo danas uslikan kod drugara,Majevicin kvalitet nagaznih točkova,pola puknutih i napuknutih.::lose::

img3155.jpg

img3156.jpg

img3157.jpg
А ово је мислим она варијанта када накупи мало земље па уместо да се оструже груне се поштено пар пута чекићем. Или се "нежно" спуштала на земљу, тешко то може у њиви да се деси.
 
E to obavezno menjas i to ima u raznim debljinama.Cena je kod mene bila 350 din 10 kom i 2 su bile po 400 dinara(vise pojedeni tockovi).+ strugarske usluge 200 din+seger osiguraci+ 2 gumice(silikonski zaptivaci).Djabe su mi dali 12 novih osiguraca,dosli po tockove i doneli ih nazad.
 
Poslednja izmena:
fotografija-0106.jpg
[/IMG]
fotografija-0107.jpg
[/IMG]
fotografija-0108.jpg
[/IMbbncffG]Kupio sam Nodetku koja ima ovakve nagazne tockove sa gumom.POMOZITE MI da nađem nove ili da mi neko napravi-izlije , nove.HVALA.
 
Pokusaj da se snadjes sam , a ako ne uspes da nadjes te gume , ti mi se javi. Cini mi se da su preko 100e po komadu.
 
U oltu su takvi točkovi , a liče da su isti kao nodet , 2550 kn po paru , sa HR pdvom , a to je oko 335 eura , tako da ovo što kaže Dragan nije ni skupo . Moguće da na olt stavljaju original nodetove te točkove.
 
to mi nikad neće biti jasno,za takvu takoreći glupost toliko novca,smem da se kladim da ih u proizvodnji na izađe više od 30-40e...
da neke stvari prodaju po realnoj ceni dosta više bi ih prodavali...
 
Nazad
Vrh