Pneumatske sejalice za kukuruz

Odmah da vas obavestim bez sprdnje jer će biti godišnjih odmora. :ppozdrav:
 
Robi, idući put da slikaš iz drugog ugla. Brukaš bre čoveka. Umesto da sejalicu staviš u prvi plan ti istakao blatnjavo dvorište.
 
I meni je smesno kad vidim onu ofarbanu sejacicu. Ali kao sto i sam vlasnik rece , tamo kod njih nema kao kod nas. Ja radio sa jednim makedoncem i covek mi objasnio da u njihovo selo niko nema sejacicu za kukuruz. Od opreme sto imaju to je : traktor , plug i brana( drljaca). Verovali ili ne , ni u Srbiji situacija nije nista bolja.
 
Ja sam se iznenadio kad mi reko. Ali siguran sam da nije imao razlog da me laze. Inace moj drug Jovan je iz selo Vasiljevo opstina Strumica.
 
Sto se cudite, znam ljude koji seju pod motiku kukuruz, samo da ne cuju ovi strucnjaci
koji prikazuju ove svemirske masine od 40-50 000 eura.
I treba bar fakultet da se poseje njiva.
 
Nikog ne treba omalovazavati.Medjutim to ipak nerazumem .Sejali su i kod mene pre sto god o brazdu rucno ,ali su ubrzo presli na masine sa lulicama koje vuku konji i seju dva reda .Pa onda na traktorske itd itd.Covek Treba ici napred a ne tapkati u mestu.Bar takvih masina ima za dzaba.
 
Bezobzira sto je tamo kod njih velika beda ,covek je bio veoma obrazovan i imao je velika poznavanja . Nije se ponasao kao pojedini clanovi na ovom forumu , bezobzira sto pohadjaju fakultet. Ponekad se pitam da li su ikada isli u skolu ili ne. I upravo to je i crna strana nase drzave , naseg vaspitanja i svigh nas zajedno.

U Svajcarsku seju najnormalnije kao i svi ostali ljudi na ovom svetu , i tako se i ponasaju. Zalosno je za tebe sto nikada u zivotu neces uspeti da vizitiras ovako urednu , zemnju u kojoj vlada vaspitanje.

- - - - - - - - - -

Sa danasnjeg terena.
Sejalica sa diskosnim ulagacima.

282hlbc.jpg
2m7vwb9.jpg
 
Dragane
Imas i sliku kako su odradjene krajnje baterije tj sistem izvlacenja iz grede.
 
Ovo je nesto po sistemu nodeta sa ulagacima za repu, prednjim kopir tockovima i uklanjacem grudvi a ne sa diskosnim ulagacima.
 
Nazad
Vrh