Pneumatske sejalice za kukuruz

Imam mehanicku sejalicu za kukuruz i izludjuje me jer pregusto sadi, svasta smo pokusavali i nista. Zato sam odlucio da kupim pneumatsku sejalicu. Koju biste mi vi sejalicu preporucili? Da napomenem da bi ona godisnje sejala 4-5ha.
 
Komplet sa nosacem i nagaznim tockom se krece oko 150,- naravno po bateriji!
Prelistaj malo temu ima i brojeva!
Mi so nedavno uzeli kembridz valjak kojim cemo valjati posle setve psenice a i kukuruza tako da smo najverovatnije odustali od nagaznih tockova!
 
Mislim da nemoze nista da skodi ako se kukuruz posle setve kembridzira, a ako ne skodi znaci da koristi :)
 
Kod tebe Gogi može da se desi da našteti i to gadno.Vaša zemlja je jako laka i ako posle kembridžanja padne i omanji pljusak biće štete.
 
Komso nerazumem kako kisa da nasteti nicanju!?
Cilj nabijanja zemlje je potpuno isti kao i sa nagaznim tockovima!
 
Ljudi sta mislite o novoj pneumatskoj sejačici Majevica http://www.majevica.co.rs/index_files/Page5292.htm ,dali vredi te pare ili uzeti nesto polovno za nekih 50 do 70kj godisnje soje i kukuruza.
Grunt, ja imam tu masinu, nije losa, pre nje sam imao oltovu, oltova je za ovu decja igracka, jedina mana ove masine je sto je dosta teska i treba ozbiljniji traktor, ja sejem sa mahindrom 475 koja duplo vise dize od fergusona, i njoj je knap. posejala je ove godine 250 lanaca i nije bilo problema.
 
Nazad
Vrh