Pneumatske sejalice za kukuruz

Snimljeno negde na Severu Banata:
img0016.jpg
 
Možda je obična, ali ništa lošije ne poseje nego ove današnje moderne koje su iskopirane od ove sejalice i još jedne Američke, da joj ne navodimo ime, koja je takodje nastala pre 30 godina i koja takodje nije nešto posebno samo je imala mehanički setveni aparat.Ove današnje su kao nešto posebno ako su nastale kombinacijom ove dve?Voleo bih da mi ovo rastumačite jer slabo poznajem ovu materiju.
 
duki78,olt osijek,ili majevicu,imas delova a za manje povrsine su idealne...to je moje misljenje...ja imam becker,pre nje sam imao imt.ali sledeca mi je sto posto il olt,ili majevica..:D
 
Ako me sećanje služi NA prodaje povoljno Becker....ja je konkretno koristim od kada sam počeo da se bavim poljoprivredom i nemam ni jednu jedinu zamerku, a boga oca sam posejao sa njom u zadnjih 10 godina.
 
Neznam kod mene nemaju bas neko dobro misljenje o bekericama.....u svakom slucaju bi bolje sejala od mehanicke a nije mnogo skupa...ja kukuruz ne sejem mnogo mozda bi radela do 15 ha godisnje.....pozdrav
 
duki78 ma to su price rekla kazala,svako drugacije prica..ko zna da radi sa njom extra ce da ga sluzi,ako je naravno u pristojnom stanju....ja je imam i zadovoljan sam sa njom..
 
Sve što čujete u narodu i vidite da radi većina ,toga se držite.Ja sam naseo par puta baš zbog toga što nisam slušao.Ako svi kažu da su druge bolje od bekerice onda je to tako ali nemora da znači da i ona nemože uspešno vršiti svoju funkciju u pravim rukama.Uostalo već sam rekao nekolko puta cena sve govori.Zašto je golf2 isto godište kao i kadet suza duplo skuplji ?zašto je OLT sejačica skuplja od bekerice itd.
 
Momci imam jedno pitanje.
Na jednoj parceli od 1,5 kj mi je jeko loš raspored zrna kukuruza na ostalim parcelama je ok.Šta bi mogao biti razlog?
Sejano rajkom u 1 brzohodna na 1800 obrtaja.Skinuti usmerivači(nije ih nikad ni bilo) stavljeni senzori za el.kon.setve.sejalica agria su.
 
Momci imam jedno pitanje.
Na jednoj parceli od 1,5 kj mi je jeko loš raspored zrna kukuruza na ostalim parcelama je ok.Šta bi mogao biti razlog?
Sejano rajkom u 1 brzohodna na 1800 obrtaja.Skinuti usmerivači(nije ih nikad ni bilo) stavljeni senzori za el.kon.setve.sejalica agria su.
Seme nije bilo suvo.
 
mindjusar meni uopste nije san da kupim nodetku a imam bekericu...ima i boljih od nje to sigurno ali za moje potrebe je ok,posto i ne sejem puno soje...a san mi je da kupim gaspardovu novu,samo me zeza cena.:osmeh:
 
lucki@ je verovatno mislio na to da nisi kvasio seme pred setvu nekim insekticidom jer tad oće to da se desi ,a ovo kako si ti radio je sve kako trebna i nema razloga za neravvnomeran raspored ako nije neko čudo u pitanju.
 
Gume su 14.9 a njiva je spramana jedno 5 puta tu smo pro(je)bavali spremač kad smo postavljali rotore:osmeh:
moguće je da bude u pitanju neplanski "dublja" setva.
 
lucki@ je verovatno mislio na to da nisi kvasio seme pred setvu nekim insekticidom jer tad oće to da se desi ,a ovo kako si ti radio je sve kako trebna i nema razloga za neravvnomeran raspored ako nije neko čudo u pitanju.
Upravo tako. Ja sam jednom mesao furadan i nisam dobro osusio seme. Raspored je bio gori nego kod najgore mehaničke sejalice.
 
I ja bih voleo da Bekerica seje soju 12k/h,kad bi to mogla NIKAD je ne bih prodavao.
Ali za duplo manje novce se nadje Bekerica u istom stanju kao OLT. Nije sve u konacnoj ceni,postoji nesto sto se zove rentabilnost masine.
 
Nazad
Vrh