Pneumatske sejalice za kukuruz

Mi uglavnom rasadu i sadnice sadimo,jel to u Kruševac neka nova tehnologija,a da mi nismo upućeni?
 
tesla@ Čovek je mislio da na ista creva kja poseduje priključi pomoću redukcija još po jedan usis tako da dobije jači vakum pa da može biti sigurniji i raditi komotnije i na manjim obrtajima itd....
 
Ako radiš samo svoje nemoj se izlagati trošku da kupuješ skuplje sejačice i ta će ti odlično odraditi posao kad je lepo naštelovana seje bez greške samo bez žurbe.
 
U mom kraj se male povrsine seju, ja sejem moje oko 10-ak Ha, a i usluzno da radim malo, ne mogu vise od 50-ak da odradim sa sve mojih 10. Jer svi seju najvise po 2-3 Ha... :DDD A koja bi neka adekvatna cena bila za jednu BECKER sejalicu???
 
@spasoje, razumeo sam ja njega šta je on mislio (da duplira izvode i creva), ali se vakum nepovećava sa povećanim brojem priključenih otvora. Povećanjem prečnika cevi se dobije povećan protok, a već postojeća creva imaju sasvim dovoljan protok vazduha, na ovoj sejalici, tako da nema svrhe ih povećavati. Ako mislite da ćete nešto dobiti ovim, proverite manometrom koji meri vakum, sa jednim i sa udvojenim crevima. Ta turbina ima kapacitet protoka, da radi sa 8 baterija i pločama za kukuruz, a sa dve može da lepi i čelične kuglice (normalno, ako je sve ispravno).
 
Danas uplatio Laru....

npnyut.jpg
 
Subvencionisana cena 274500 din. inace cena bez subvencije 290700,stim da ce uskoro cena ici gore(zbog skoka eura)
 
Pitanje za članove foruma : koja sejalica je više isplativa za setvu kukuruza i suncokreta za nešto više od 170 kj (preciznost jedne šestoredne na to mislim naravno i izdržljivost ne čist plastikosan kao lara)
 
Pitanje za članove foruma : koja sejalica je više isplativa za setvu kukuruza i suncokreta za nešto više od 170 kj (preciznost jedne šestoredne na to mislim naravno i izdržljivost ne čist plastikosan kao lara)
Majevica Maja 6 redi ili original Kuhn. Monosem, matermacc nisam imao prilike da vidim u radu. Kuhn (2011 godiste) 12 redi iz sela napravi raspored IDEALAN.
 
Nazad
Vrh