Pneumatske sejalice za kukuruz

Od Indjijske deponije prema Beski jedva nesto sacuvao_Ove godine su zastitari isli pa savetovali ljude da presevaju repu jer kao da nesto nije u redu sa korenom.Cirica iz Sasa su ubedili za 150 KJ,Ikrasa za nesto manje dok Alagu nisu mogli sve je ostavio a repa je za sad na izglled za skolske udzbenike.A za silose sam bio kod jednog drugara i to sam cuo.

---------- Poruka napisana u 22:11 ---------- Prethodna poruka je at 22:09 ----------

Za Lazica sam cuo da uzima masinu i kosta boga oca ::novac::
 
Mindjar zvao sam sve te brojeve nekoliko puta,tako da odlicno zna koliko se krecu cene.
Jbg,nisu normalni,dodati jos malo pa kupiti celu sejalicu.Na ww.polovniauti.. jedan je iz Adasevaca (nisam siguran) prodavao setoredu sa tri vrste ploca.Preuredjena je na 4 reda tako da su i 2 baterije bile viska.Jesi zvao majstor Peru iz NS?

---------- Poruka napisana u 15:59 ---------- Prethodna poruka je at 15:56 ----------

Kada radis preko 5000ha onda nekupujes jeftine masine:cool:
To je u stvari najeftinije ::novac:: Za repu sam danas (sto ima u Indjiji) pricao sa Savom iz ZZ i on isto kaze da je losa ali bolja nego da je kao Ciric presejavao.
 
Cena ide gore za oko 15-tak dana ja sam zvao u petak, nemogu da se odlucim da li da uzmen Maju 6-reda, a isporuka u septembru posto su sad poceli zitne sejalice da prave...
 
Danas uplatio Laru....

npnyut.jpg
Takodje,nisam puno razmisljao pogotovo cena ide na ruku spram eura to izadje oko 2350 e,a polovne se prodaju za oko 2000-2100.Novo je novo,za mojih 20-ak jutara bice dobro.Uplatio danas 30% a kada bude gotova,javljaju i ostatak placam po preuzimanju.Kazu kraj avgusta,pocetak septembra
 
Meni na sajmu obecali za 20-30 dana,e sad...tako sam i od Tupanjca dobio obecanje za spartac kroz 10-ak dana,a ono ispalo 3 meseca...
 
To ti kazes , ali ne kazu tako i Majevici. Na ovom forumu mi ne navijamo za marke kao za Zvezdu i Partizan , ovde iznosimo cinjenice. Ovaj forum je napravljen da se svi mi pomazemo , a ne da se odmazemo. I ja volim Maju ,ali kvalitet je na strani Nodeta , sada Kuhna.
 
Navijas ti samo tako...moj utisak je da kada bi bilo polovnih Maja u inostranstvu da se uveze(kao sto nema),to bi za tebe bila odlicna masina.Dobro ti razmisljas..kao i svaki trgovac,ono sto ti je pristupacno da preprodas,to je naj,naj...mani nas vise tih fora....
 
Sejalica MAJA je kod mene, i mog komsije 2gu godinu.Moja je uradila za 2 sezone oko 150 kj, a komsijina preko 200. Obe bez i jednog kvara, ili problema. Kada se skinu usmerivaci semena, dobija se i mnogo bolji sklop, na koji sam se zalio prosle godine. Nema lufta u caurama, nije nigde pucala, krivila se... malo se ljusti farba, i to je to od problema. Za gazdinstvo do 50-60 hektara, prava stvar. Po meni, bolja od starih Nodet-OLT sejalica.
Ako je neko skeptican zbog plasticnog setvenog aparata, neka ne bude, sasvim ok se pokazao
 
realno,ja jesam za nodeta,ali polovne iz inostranstva a i ove odavde su stvarno poskupe u odnosu na novu majevicinu laru...
meni lično lara se ne sviđa ali novo je novo...
 
Pre desetak godina ,kada su bile aktuelne licitacije,kada su tajfuni preuzimali PD-a pa brže bolje rasprodavali sve što su zatekli ,na nekoliko sam prisustvovao gde su maje od 6 i 12 redi godinu dve stare ostajale neprodate a oltove krševi u delovima isterivali cenu u nebo.To sigurno mogu potvrditi stariji članovi.Kada su ti tajfuni kupili nove nodet-kun i druge i kad su ljudi videli da je isti sistem kao kod maje počelo je poređenje maja-nodet što je ranije bilo besmisleno.U stvari i danas bi bilo besmisleno da postoji NOVA nodet,jer ko ima nodet iz uvoza da nije ništa menjano ovde i da je u solidnom stanju zna o čemu pričam.Moj klega je kupio nodet iz uvoza u solidnom stanju posejao za dve sezone oko 300h bez kvara i znakova trošenja govorim o starom tipu sa raonicima.Ljudo mešaju nodet sa OLT-om,livac,subotica i ostalom malom privredom.
 
Nazad
Vrh