Pneumatske sejalice za kukuruz

Sa terena negde u Sremu.
img1059.jpg

img1060.jpg


---------- Poruka napisana 11-05-12 u 20:08 ---------- Prethodna poruka je 10-05-12 at 22:39 ----------

Sa terena negde u Bačkoj.
img1079.jpg
 
Interesuje me ima li ko iskustva sa BECKER sejalicom, kakve su one kupio bih jednu ali me zanima misljenje. Na jednu sam bacio oko, razgovarao sam sa covekom kaze da ona ne uvlaci vazduh kao nodet, nego turbina duva pa me je to malo zbunilo, ako bi neko mogao da mi da neku informaciju kakve su to sejalice i da li su precizne u sadnji jer sam na pocetku procitao da IMT-ove nisu precizne. Hvala unapred.
 
pitanjce,dali bi bila greška na dvorednoj olt sejalici na baterije prikopčati i ostala dva izlaca sa turbine,Na turbini su 2 prikopčana a dva blokirana čepovima pa sam mislio napravit račve i prikopčat i ove blokirane.Dali bi bio prejak vakum pa parao ploče ili bi pilo vode jer bio bi duplo jači vakum i držalo bi sjeme na malom gasu.Šta vi mislite
 
Bio bi jači vakum.Ali rešavaš problem na pogrešan način.Jednostavnije ti je servisirati setvene aparate ,Možda su sitnice u pitanju .Zašto ne drži dobro???Vakum nebi bio jači za duplo
 
Nebi dobio ništa! Prve serije Nodetke su imale tanje crevo, pa je radila dobro, i držala seme, a ove nove već imaju deblja creva, tako da dupliranjem creva nebi dobio ništa.
 
Meni je ona potrebna samo za sejanje kukuruza, za soju mi nije potrebna jer to ne sejem a covek daje i ploce za soju, meni je potrebna iskljucivo za kukuruz, ali sadim i kukuruz za silazu pa mi treba biti precizna jer silazu sadim od 18-20 cm. Covek kaze da njemu sadi lepo ali kao sto rece svaki ciga hvali svoga konja. Bitno mi je da ne baca po 2 zrna na jednom mestu i da kad je namestim na 20 cm za silazu da na 20 cm i sadi :D
 
Nazad
Vrh