Pneumatske sejalice za kukuruz

Napraviš četvororedni na preklapanje pa se uklapaš u svaku sejalicu a nije problem proći uskim putevima :osmeh:

Tačno, ali tako imaš više prohoda nego da je sejala četvororedna sejalica, pa samim tim i sporije ide špartanje. Ja imam taj problem, imam četvororedni špartač sa sklopivim krajnjim baterijama a seje mi šestoredna sejalica. Doduše, ja nemam mnogo zemlje a seje mi komšija, pa mi onda on da na poslugu i šestoredni parač da odradim paranje. Da nije tako, tražio bih četvororednu sejalicu da mi seje...
 
To jeste ali za onoga ko ima manje zemlje ovo je idealno rešenje da nemora biti uslovljen jednom vrstom sejalice odnosno određenim brojem redova.
 
Znam kako je u Vojvodini, ali moje selo je dosta ravno u odnosu na druga sela u mom kraju. Ima sela gde ja nebi ni najgorem dusmaninu pozeeo da zivi.
 
Izgleda da su zupčanici išli kako reći nekako izbalansirano (nisu radili isto kao kod ostalih 3 baterija ) pa sam ih zamenio al kad sam ih skinuo gledao razliku između njih i ostalih bili su isti al u radu ne... Tako da pojma nemam koji je tu bio tačan problem
:sta::kisa:
 
Ponekad oko oce da vara , kad su u pitanju zupcanici.

---------- Poruka napisana 04-05-12 u 21:38 ---------- Prethodna poruka je 02-05-12 at 22:29 ----------

Evo nesto novo.

 
Nije me zanimala cena , i zato nisam ni pitao. Ovo su najnovije sejalice i novi nacin setve , josuvek se rade ispitivanja sa njima. Razlikuje se od JD za direknu setvu , zato sto ova seja 2 reda 1 pored drugog.
 
Zato te i pitam tako se seje po 105 hiljada biljaka po hektaru i u navodnjavanju ameri postizu izmedju 17-20 tona po hektaru.Vrsta od vrsta bi trbalo da je na 15cm a red od reda na 80cm.
 
Nisam hteo da pitam za cenu , da ne kazu posle da samo pitam a nista ne kupujem.
 
Da to je great plains " Twin row" , zanimljivo je da ima elektronsku kontrolu koja rasporedjuje u te duple redove sjemenke naizmjenično cik-cak, navodno da je to idealan raspored.
 
kod nas od toga nista......vise necu da pametujem jer me sjebu neki ljudi na forumu...ali bi mnogo njih mogli da uce neke stvari....u bilo kom smislu poljoprivredne mehanizacije....

---------- Poruka napisana u 21:01 ---------- Prethodna poruka je at 20:55 ----------

Ponekad oko oce da vara , kad su u pitanju zupcanici.

---------- Poruka napisana 04-05-12 u 21:38 ---------- Prethodna poruka je 02-05-12 at 22:29 ----------

Evo nesto novo.

sad gledam....pa to je pneumatska masina za pvrce is ostale gluposti...jeste moze da se premontir za obicnu seljacku setvu...ali mogu da zamislim uvoznu cenu....
 
ja za svoju OLT kupio nove dihtunge i nove ploče i posijo samo 20ha i ploče se usjekle i slabo dihtuje i nemože podizat uredno zrno.Sad kontam ili dijelovi nisu original ili sam prestego poklopce pa se ploče usjekle glavno nije dobro. do koje mjere dteba dotezat poklopce jer po meni oni se i nemogu pretegnit jer poklopac nalegne na kućišta,ja sumljam u dihtunge(plastične prstenove)da su pretvrdi pa habaju ploče.ima li ko kakvo mišljenje ili savjet
 
Ala ovde neko piše gluposti!

U pravu ste gospodine @prnjavor3, zaptivni prstenovi se prave od neodgovarajućeg materijala i suviše je tvrd tako da proseče setvenu ploču.Jedino rešenje je da nadjete mekše zaptivne prstenove jer ako ne stegnete dovoljno opet neće "lepiti" seme za ploču.
 
ma mi smo osuđeni na propast kad kupujemo dijelove platiš pošteno kao original a dobiješ s...e,i onda mi kažu što sam ljut i nervozan a ispade da mašine netreba ni semontovati nego kupi novo i piči dok ide kad počne zezat prodaj i opet novo.
 
img0766zy.jpg
img0767y.jpg

PSK OLT
 
Nazad
Vrh