Pneumatske sejalice za kukuruz

Znam ja sve to , ali je nezgodan za istovar. Jadva ga bacamo u transporter , a komusaljku nema niko u 50 okolnih sela.Zato sve se radi rucno , a radnika ni za lek.Doslo je vreme da se radi sve masinski.
 
Neznam zasto nece da seje sa 539. On kaze da mu mnogo lakse da radi sa Stajera , ali s druge sreane Stajer stalno broji radne sate. On je proletos hteo da proda 539 , ali ipak sam mu ja objasnio da ne sme da ostane na 1 traktor , jer on ipak radi 30ha i radi i usluzno.
 
I da ocemo sa 6 reda , nema gde da prodje snom. Putevi koji vode njivama su zarasli i uski. Drzava navodno daje neku pomoc i sredjuje puteve , a oni nisu ni pipnuli.
 
Pre 7 godina ja sam za sezonu posejao oko 40ha usluzno , a odma iduce godine 25 , potom moj brat je ostao sam i on nije vise imao tako puno musterije. Seje dvojici trojici , za sezonu . Ovog proleca po prvi put je imao nekoliko musterija koji su trazili od njega da im seje trave sejalicom za psenicu , a sto se tice kukuruza nije ga niko trazio. Razlog je sto ljudi sve manje i manje rade zemlju , a oni koji rade malo vise , oni polako kupuju sejalice.

---------- Poruka napisana u 15:54 ---------- Prethodna poruka je at 15:53 ----------

Jeste MONTOJA. Mi imamo samo dvoredne spartace.
 
I sa dvorednim spartacem spartas od sestoredne sejalice samo tako,na obe krajnje dodas jos po jednu zadnju motiku i spartas u krug 3 pa 3
A ista fali sto sparta po dve vrste dvorednim spartacem
 
Kod nas su uglavnom četvororedni špartači pa se onda ne slaže sa šestorednom sejalicom nikako.
 
Jel neko imao problema kod OLT-ove sejalice da mu se ne okrene setvena ploča a da kardan i svi ostali delovi baterije sem setvene ploče rade a setvena ploča ne???
 
Ja znam sta je . Zupcanik se izjeo . Pogledaj veliki zupcanik , a pogledaj i mali , takodje pogledaj da se ne okrece osovina u malom zupcaniku. Aj pa nam javi sta bilo.
 
u Jasenovo svi žive od "gastarbajtera" dakle zato neće da rade zemlju, a putevi su stvarna jako uzani i teren već malo brdovit i zato nemože da seje sa šestorednim sejaliom :osmeh:
 
Nije brdovit teren. A to sto slabo oce da daju za puteve , sredicemo to indirekno, zato sto direkno nikom ne mozes nista objasniti.
 
Nazad
Vrh