Pneumatske sejalice za kukuruz

[video]http://www.majevica.co.rs/index_files/Page5292.htm[/video]Ja imam ovakvu kupljenu pre par godina i radi kao sat
Page5292.htm
serija 1 br 1..
 
Evo jedno stručno pitanje:
Na Agriji recimo naštelujem na zupčanicima razmak na 21,5cm.Setva ide mnogo gušća od zadatog.Recimo 19-20cm sa vrlo lepim rasporedom.Proveravao sam sto puta i lanac ne spada niti slično.Sve četiri baterije isto rade.
i proveri gornje i dolnje lancanike(broj zuba,na pogonskim tockovima i na racnama)
 
Bas su pametni ovi novinari. Kad god ima neka prica o poljoprivredi uvek zakace neku sliku sa ovakvim masinama.

w99u1w.jpg


Nikako ne kace Maju ili Agriju. Pre neki dan postavili snimak Amazone RD i pneumatska sejalica Amazone. Kombinacija koja nije ispod 30 000e. Pa kad ostali vide takve snimke onda kazu ko sisa zemljoradnike , vidi sta obni voze. Sve je to tahticka namestaljka.
 
Danas sam uporidjivao sejanje sa nodet sejalicom ne znam tacno koja je!(i molim da me neko pogresno ne svati ne zelim da raspravljam koja je masina bolja,mislim da je sve do znanja coveka koji seje,uslova itd!)i sejanje sa becericom soja je u pitanju,odstupanja u redu su znatna kod nedetke,zasto ne znam ima mesta gde nema semena 6,7 cm od zrna do zrna na jednom metru ima 3 mesta sa razmakom od 6 cm gde nema semena.Sto kod becerice nije slucaj ona po neki put priblizi ali nikad ne napravi toliki razmak tvrdim da je preciznija od mnogo masina!pa neka kaze ko sta hoce,Soja o kojoj pricam je nikla i jedna i druga sejana jednom i drugom sejalicom.Praticu ceo proces do roda pa cu videti rezultate.
 
Sto se tice preciznosti ja verujem da je to sto ti kazes 100% tacno. Prosle godine ja sam prodao jednu Bekericu , covek koji je kupio od nas on se nama 10x do sada zahvalio . Neverovatno je zadovoljan kako radi , cak i svi ostali iz njegovog sela kad su nas sreli pitali nas dali je ta sejalica kod nas kupljena i da oni nikada pre toga nisu videli tako dobru masinu. Evo o kojoj se masini radi.

o8yjrc.jpg
 
ako je soja iz ambara puna slame to hoće da se dešava kod nodetke a takvu soju bekerica i ne može praktično da seje
ako se koriste ploče od 120 rupa raspored nije idealan sa 100 rupa je lepši dok bekerica baca prilično lep razmak u soji ali više nikad se ne bi vratio na nju....
 
Jednostavno jako zahtevna sejalica i treba oko nje dosta zivaca to je sigurno ali ja sam prezadovoljan i sto se tice kukuruza a soje pogotovo,meni licno je jako bitno da ima sto manje odstupanja u redu e sad kako ko voli.
 
ima manje odstupanje samo u soji pošto na nodetkama mahom koriste ploče sa 100-120 rupa ako bi stavili ploču sa 48 onda bi i ona sejala jako lepo
pored toga što je beker spor u soji najviše me nerviralo kad donesu prljavo seme tj gde ima sitnih slamčica od trave i stabljike,pa te slamčice zapadnu u rupu i onda ta rupa ne prima seme...za uslužno sejanje ubistvo...
 
Evo danasnje setve. Po prvi put smo za setvu koristili Monosem. Moj brat licno je mnogo zadovoljan ovom masinom . Takodje po prvi put je sejao na 24cm , dok ranijih godina uvek smo sejali na 32-36cm , usluzno i na 40cm ( sve zavisi od musterije).

Ovo je setva u novo oranje



Ovde je sejano u zimsko oranje.

 
ima manje odstupanje samo u soji pošto na nodetkama mahom koriste ploče sa 100-120 rupa ako bi stavili ploču sa 48 onda bi i ona sejala jako lepo
pored toga što je beker spor u soji najviše me nerviralo kad donesu prljavo seme tj gde ima sitnih slamčica od trave i stabljike,pa te slamčice zapadnu u rupu i onda ta rupa ne prima seme...za uslužno sejanje ubistvo...
Ja svo seme uredim na selektoru,ne verujem da ijedna druga moze da seje prljavo seme,ili seje ali to neje bas oo sto treba da bude.
 
Odkud znam koliki je prinos. Kod nas svi tako seju i ako mu tako ne posejes ti si ga izgubio kao musteriju. I kod nas svako seje za sebe , niko ne prodaje kukuruz , svi beremo u klipu i zato ne znam koliko kg zrna po hektru radja. Od ove godine mi smo prvi u selu koji imamo heder za kukuruz i zato smo i sejali gusce. Ja se iskreno nadam da ce i ostali poput nas poceti da seju gusce i da ce raditi u zrnu.
 
Nazad
Vrh