Pneumatske sejalice za kukuruz

Kod nas zadnjih 25-26 godina sejemo sa oba spustena markera i ne vidim razlog zasto bih na svakim uvratinama prtebacivao markere.
 
Idem slikati,strpljenja malo molim vas....

---------- Poruka napisana u 23:52 ---------- Prethodna poruka je at 23:27 ----------



---------- Poruka napisana u 23:54 ---------- Prethodna poruka je at 23:52 ----------

Ovaj ulaz u ventil je malo uži ali kad skinem crevo na ulazu u klip duva baš jako.E sad pošto sam samo probao nisam baš zategao dobro pa je pušta malo vazduh na ventilima(čulo se) jel može to biti uzrok što nije radio?

Skini creva i stavi samo na jednu stranu klipa crevo,klip mora da izleti jako brzo a ako ne izleti onda su gumice u klipu
Pogledaj da na razvodniku(rucici)kojim slucajem nemas stelovanje protoka
Kod mene ide klip oko 3 sekunde i tada jako cimne markere
 
pozdrav svima, imam jedno pitane za one koji imaju Bekerice, sa kojim pločama seju suncokret i dali ga mogu te sejačice uopšte sejati, nevidim da se neko susretao sa tim na forumu,čovek od koga bih kupio sejačicu sejao samo kukuruz :sta:
Ja sejem suncokret sa kukuruznim plocama.Problem pri setvi suncokreta je u velicini i tezini zrna pa treba dobro namestiti vazduh jer se desava da da izduva sva zrna sa ploce ili seje po dva ili tri odjednom...
 
Kod nas zadnjih 25-26 godina sejemo sa oba spustena markera i ne vidim razlog zasto bih na svakim uvratinama prtebacivao markere.

Čovek je u pravi, stvarno mi nije jasno što se patite sa time. Kad se stigne na njivu spusti se jedna strana, protera skroz okolo i preko i onda se spusti i drugi i seje, kad se tera zadnji prohod podugnu se oba i zdravo.
 
Skini creva i stavi samo na jednu stranu klipa crevo,klip mora da izleti jako brzo a ako ne izleti onda su gumice u klipu
Pogledaj da na razvodniku(rucici)kojim slucajem nemas stelovanje protoka
Kod mene ide klip oko 3 sekunde i tada jako cimne markere
Mislim da sam našao problem.
Izgleda je u razvodniku.
Da li vaši razvodnici(ventil) imaju i odušak kod mene ako gura vazduh u jedan otvor podigne klip a kad duva u drugi otvor spušta se klip ovako radi samo kad je jedna strana otvorena.Kad je sve spojeno ko na slici onda vazduh kad podiže klip ostaje u cilindru i ne dozvoljava kad prebacim da se spusti sve dok se vazduh ne ispusti iz tog drugog otvora.
 
Ko se strogo pridrzava razmaka od 70 cm, taj i moze da radi s oba markira. Ali ima ih dosta sto suzavaju sastave sejalica na 65 ili 60 cm, tamo oce markir da baca na vrstu.
 
Seje ko kako hoće i kako mu odgovara. Recimo IMT sejačica ima markire koji vise na lancima i kad završiš parcelu podigneš i ideš kući ,nikakvi prebacivači i zajebancije ,vrlo jednostavno. Ali zašto seb ne olakšati sa automatizacijom ako je to moguće.Ja bih to volio da imam.Kada sejem sa Štoretom 402 i Bože pomozi ali ako sejem sa zetorom onda mi prebacivač nisko sva mi se desna ruka oguli ispod mišice od one proklete grede koja je u zetora jako nesretno postavljena.Tako kada hoću topling da naštimam moram da kleknem na sedište i nadupim se ko kurva da bih dovatio topling.
 
Mislim da sam našao problem.
Izgleda je u razvodniku.
Da li vaši razvodnici(ventil) imaju i odušak kod mene ako gura vazduh u jedan otvor podigne klip a kad duva u drugi otvor spušta se klip ovako radi samo kad je jedna strana otvorena.Kad je sve spojeno ko na slici onda vazduh kad podiže klip ostaje u cilindru i ne dozvoljava kad prebacim da se spusti sve dok se vazduh ne ispusti iz tog drugog otvora.
Ima odusak,kad prebacim marker cuje se ono kssss,ispusti pritisk iz jedne komore a da ga u drugu
Menjaj razvodnik
 
jovana-22-04-2012-007.jpg
[/IMG]
jovana-22-04-2012-010.jpg
[/IMG]
Danas bio u Molu pazario dve baterije za majevicu potreban je dataljni pretres.Nisam ni znao do sada da ove stariji tipovi imaju zvonce za iskljucivanje baterije.
 
evo jucerasnjeg posla u Bajmoku





---------- Poruka napisana 26-04-12 u 00:48 ---------- Prethodna poruka je 25-04-12 at 23:45 ----------

i evo videa..samo za vas:osmeh:
watch


---------- Poruka napisana u 00:49 ---------- Prethodna poruka je at 00:48 ----------

 
Evo jedno stručno pitanje:
Na Agriji recimo naštelujem na zupčanicima razmak na 21,5cm.Setva ide mnogo gušća od zadatog.Recimo 19-20cm sa vrlo lepim rasporedom.Proveravao sam sto puta i lanac ne spada niti slično.Sve četiri baterije isto rade.
 
Diklofen izmeri prečnik točka (ukrug) na tvojoj a onda na nekoj oltovoj ili nodetovoj u tvom selu, mislim da je to problem.
 
Nazad
Vrh