Pneumatske sejalice za kukuruz

Znaci nama uvalili neko znj seme .
@Kiraj ne skidacu na 20 sikdami 30% zrna na 21 imam cesto po 2 ,gore od NS semena ostala strana semena skidac na 25 i samo proverim uvek po 1 semenka (neko mora da se potkrade al otom potom)
 
LG 56.65 naspram 56.35 je katastrofalno doradjen....bar u mom slucaju.takodje sam imao problema u setvi 65-ce.Trosilo je vise semena od ostalih sorti,odnosno sejala po dva zrna odjednom....
 
Video sam ja danas kada sam sejao LG da tu ima koje cega u doradi.Primesa ,praznih zrna. Mada 56.65 mi izgledao bolje nego 56.35. Mada niste videli vi ljudi KWS Barolo, tek tu svega ima u vreci. Ali videcemo kada nikne na sta ce da lici. Sejao sam danas sa original nodetovim plocama za suncokret od 3 mm rupa.Skidaci su bili na 5ci. Jedva sam uspeo da napravim da nosi po jedno seme.
 
@RatkoPa, sam si odgovorio na tvoje pitanje (kompresor i boca, nije isto) , a nesme na kompresor direktno, jer onda nema regulacije pritiska, pa će kompresor biti propterećen, i vrlo brzo dolazi do neke havarije.
 
Evo danas sam slikao
jovana-21-4-2012-013.jpg
[/IMG]
jovana-21-4-2012-014.jpg
[/IMG]
Mislim da jasnije nemoze biti tu je crevo spojeno i ide na ventil za otvaranje vrata busa

---------- Poruka napisana u 22:08 ---------- Prethodna poruka je at 22:07 ----------

To ti je rajka 65
 
pozdrav svima, imam jedno pitane za one koji imaju Bekerice, sa kojim pločama seju suncokret i dali ga mogu te sejačice uopšte sejati, nevidim da se neko susretao sa tim na forumu,čovek od koga bih kupio sejačicu sejao samo kukuruz :sta:
 
Posto sam pisao u temi kukuruz 2012 da napisem i ovde,da li su raonicasti ulagacibolji za malo vlaznije zemlljiste?tj,da li da skidam diskove,koliko mi to moze pomoci da ranije udjem u njive?Serviser mi je rekao da promenim ulagace,ali voleo bih da cujem jos par misljenja,sejalica je MAJA
 
E ljudi opet imam problem.
Sve sam povezao po preporuci članova i sve funkcioniše besprekorno samo što se klip kreće jako slabo .Šta može biti u pitanju?
Jel moguće da je pritisak mali?
Ili pak krivca treba tražiti u samom klipu (možda loše gumice ili tako nešto)?
 
Kod mene je tanko crevo pa bas brzo ide.Ako ti je ventil od autobusa na njemu gde ulazi crevo sa boce ima isto takodje klizni ventil koji moze da zatvori vazduh probaj da ga pomeras napred nazad
sejalica-005.jpg
[/IMG]

---------- Poruka napisana u 22:39 ---------- Prethodna poruka je at 22:36 ----------

Ili kada ugasis traktor jel pusta negde vazduh.Kod mene rajka duva na 5atm ali i na 2-3atmosfere radi klip odlicno
 
Crevo je kao za pumpanje guma jel taj priuključak odgovar tu gde je Nikola naveo takvo mi je crevo i od ventila ka klipu kad ga skinem sa klipa duva poprilično jako ali klip se slabo pomera,kad ga malo cimnem rukom krene ali nije neka brzina.7-8 sekundi.
To je na prazno bez tereta kad zakačim marker garant ga neće ni mrdnuti.Sutra slike.
 
Crevo je kao za pumpanje guma jel taj priuključak odgovar tu gde je Nikola naveo takvo mi je crevo i od ventila ka klipu kad ga skinem sa klipa duva poprilično jako ali klip se slabo pomera,kad ga malo cimnem rukom krene ali nije neka brzina.7-8 sekundi.
To je na prazno bez tereta kad zakačim marker garant ga neće ni mrdnuti.Sutra slike.
Mali ti je protok vazduha kroz to crevo,to je moje misljenje.
 
Idem slikati,strpljenja malo molim vas....

---------- Poruka napisana u 23:52 ---------- Prethodna poruka je at 23:27 ----------



---------- Poruka napisana u 23:54 ---------- Prethodna poruka je at 23:52 ----------

Ovaj ulaz u ventil je malo uži ali kad skinem crevo na ulazu u klip duva baš jako.E sad pošto sam samo probao nisam baš zategao dobro pa je pušta malo vazduh na ventilima(čulo se) jel može to biti uzrok što nije radio?
 
Nazad
Vrh