Pneumatske sejalice za kukuruz

Kod mene u selu ima jedna Bekerica bas dobra,novija od moje i gazdi je sejala pricalo se da je No1 u selu kako dobro seje i onda je "ispala iz faze" gledao je ceo seoski konzilijum majstora i nadrimajstora,zivu je sahranili u supi zatrpali krndijom i 2 godine je gazda placao usluge jer od masine nema nista "ispala iz faze" dok nije resio da zove ovlasteni setvis i oni su kulturno dosli,ukljucili i videli da nema dovoljan radni pritisak,skinuli filter a njega zagusila neka kesa izvadili kesu i vozi Misko opet je vratili u "fazu" zvuci smesno ali istinito.
 
Kod soje sama preciznost razmaka zrna unutar reda nije tolko bitna ko kod ostalih okopavina. Dobra sijačica, dobra priprema i gas. Kod nas dosta ljudi soju sije sa žitnim sijačicama na 25 ili 12,5 cm međuredni razmak. Ko kod njih (uštimava) određuje točan razmak unutar reda? Nitko, samo sij, a prinosi neodstupaju u odnosu na soje sijane na 50 cm.
 
Kod nas seju soju rasipačima .Sutra dobijete slike ,mislim da je kod jednog već nikla.Ja isključivo sejačicom na 50 cm.
 
Srdjane jel moze neka razlika izmedju "ovih i onih" bekerica ?
Ima razlike u kvalitetu izrade u tezini sekcija,inace princip isti ploce iste.Pogledaj na sajtu Ino Becker slovenackom isto takve su i nemacke.Glavna mana kao sto sam rekao nesme zaprasivanje semena u domacoj radinosti,a kupovno zapraseno seje izuzetno.Ja sam je zbog toga prodao,kao i zbog skupih ploca za setvu.
 
Danas sam slikao suncokret koji je posejan novom kun sejalicom,ali nemogu da postavim slike pa ako neko hoce da postavi umesto mene nek mi posalje br.mob. na PP pa cu da mu posaljem MMS.Ono bi konjska sejalica bolje posejala.
 
Nevidi se bas najlepse na slikama koliko je raspored neprecizan,a na puno mesta sejalica je izbacila 2 ili 3 semena.U pitanju je nova kunova sejalica i sejano jako polako 5-5,5km/h.Malo mi je nelogicno da nova sejalica bude tako lose nastelovana,a s obzirom da ljude cija je parcela poznajem jako dobro i znam da su bas pedantni sto se toga tice ovo mi je bas nejasno.



Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh