Plugovi-dodaci

ma znam smeta sto je blizu dogodine ide prepravka da se odalji mozda cak i vise 20ak cm mada videcemo jos kad prbamo nagrubo da namestimo
aince ovo smo pravili novo kod strugara osovina caure i zastita od plastike odlicnoje majstor napravio nema sanse da nesto udje unutra
 
Rade Tile misli na repove na raoniku,to je sad u modi...a za defektore si u pravu,kod manjih plugova samo guse.
 
Moze li da se za raonik napravi spic od kamionske feder platne? Mislio sam da je lepo isecem, naostrim i zavarim na raonik jer se vrh osetno brze trosi od ostatka rraonika
 
Rade Tile misli na repove na raoniku,to je sad u modi...a za defektore si u pravu,kod manjih plugova samo guse.
Mirko ,brate...ti me razumes...kod mene u Varvarinu i okolini niko zivi ne ore sa deflektorima...svima su skinuti...a sad malo o plugu Imt 754 ...to je dobar plug i ore lepo i lako se vuce ali se zastopa caskom ako zaorava biljne ostatne...naprimer kukuruzovinu,slamu...pa to je muka sa njim orati...blizu su mu radna tela ti to znas bolje od mene....to me je nateralo da kupim jednobrazni i sa njim da orem ...veruj mi da se manje mucim..i svi ovi sto se reklamiraju sa 754 to je samo reklama iako im je od 12" pa to je samo 4 cm siri od moga..isto se stopa...

- - - - - - - - - -

Velika je razlika izmedju Imt 754 i Imt 756.25 jer ovaj drugi ima udaljenija radna tela nego 754..
 
Deflektore samo zemlja usjaji nista drugo . Ako je obicno gvozdje bez glatke povrsine koju imaju markirani uribavanje sa manjim traktorima je ravno radjanju mecke . Zato ga i svi skidaju .
 
Deflektore samo zemlja usjaji nista drugo . Ako je obicno gvozdje bez glatke povrsine koju imaju markirani uribavanje sa manjim traktorima je ravno radjanju mecke . Zato ga i svi skidaju .

Ja do sada nikako nisam mogao da orem sa deflektorima, ali verujem da je moj problem zemlja kakvu imam, i to je pod broj 1, a drugi razlog je taj sto ih zemlja nije obradila.
Kada sam probao da orem sa kupljenim resetkastim plamen-ovim deflektorima, to nije imalo pojma pa sam ih prodao. Sada skoro sam nabavio originalne kverneland deflektore, ali opet imam problem.
Interesantno je to da je nas clan Petar Krsmanovic koristio moje deflektore na snimku, i nisu mu mnogo gusili plug dok ih nije malo uglancao i posle nije imao problema. Orao je znaci sa njima pre mene i jos ih je i brusilicom ocistio. Kada sam ih ja stavio, pogotovo dok zemlja nije koliko toliko ocistila daske, imao sam odmah ogromnih problema. Evo slike.

upload gifs

Kada sam ih skinuo, sve je bilo ok tj lepo se oralo. Kasnije ih ponovo stavio kada su se daske iscistile i opet problemi, iako manji. Evo ponovo slike. Znaci Petar Krsmanovic je lepo orao sa njima, skinuo ih ali kod mene se javili problemi. Zato kazem da je ipak zemlja veliki faktor u celoj prici ali sam siguran da bi i kod mene bilo ok da sam bio uporan i da ih je zemlja lepo iscistila.



,
 
Cemu sluze oni repovi sto se navare na raonik,prema gore? Predpostavljam za cistu brazdu,komsija kupio plug sa tim i odseko kaze gusi.
Ako`na`ovo`mislis`onda`tu`nema`sta`da`gusi.
D1BjPQ2.jpg
 
Marko gde si našao kverneland deflektore?
Nasao ih preko oglasa. Bila su na prodaju 4 komada. Dva su zavrsila kod clana Bobo, a dva kod mene. Pretpostavljam da su skinuta sa dvobraznjaka prevrtaca jer su dva deflektora malo trosena a dva kao nova.
Kod njega odlicno rade od prvog dana. Slao mi je snimak. Jako su masivni i veliki. Pogotovo uzivo. Po kataloskom broju odgovaraju bas za ove daske koje imaju 754 i 756.25
 
Meni na moj Imt 754 original pasuje nosac i deflektor sa moga Olt jednobraznog pluga samo sto je po velicini malo masivniji...inace sve pasuje...
 
Prijatelj je na 756 montirao vogelove, mala privreda i to nikad nije islo kako valja malo malo pa gusi dok nije taj plug uzajmio od njega jedan drugi koji je vukao sa rusom par desetina jutara i tada su krenuli da rade kako treba . Prosle godine sam montirao na leoparda metalne def za imt mala privreda i malo idu pa malo ne idu i prosle sezone nisam mogao da ih uradim . Ove nadjem kod brace john dere nove i to montira i oni prorade nakon pet sest jutara i rade ko ludi a ne mogu da jurim sa plugom 10 na sat u dubokom oranju . Odusevili su me .:bravo:
 
Imam i metalne deflektore za IMT, mala privreda. Dok sam ih ustimao kako treba na 756.2 s vogel glavama, trebalo je proci malo vise vremena, ista je prica bila kao i kod Marka, zemlja se nakuplja na njih, ne bi se usjajili da im radis ne znam sta. Sto se tice kverneland deflektora ja sam pre pre pre zadovoljan kako rade i kako se ponasaju u mojoj zemlji na 754 plugu. Marko nisu s dvobraznog okretaca, bila bi dva lijeva i dva desna, sva 4 su desna tako da ili cetverobrazni ravnjak s dva crtala ili dva dvobrazna ravnjaka i s njih deflektori zato su nejednako potroseni.

Svi moji plugovi koji se redovno koriste imaju deflektore i od kako sam ih namontirao oranje ne moze lijepse izgledati.

Ima na mom youtube kanalu dosta snimaka oranja i tamo se fino vidi kako deflektori rade. Da mi ne stimaju, davnih dana bi ja njih pobacao a pogotovo ne bih kupovao original kverneland deflektore jer zelim biti pomodan...


Po pitanju nozastog crtala, to je tek izum stoljeca. Mirko je staromodan i ne vjeruje u napredak i njemu sve smeta i stopa... Ja sam iz zajebancije bio navario komad flaha na prednji raonik i sasvim malo naostrio i radilo je perfektno. Sad imam spiceve na raonicima pa nema mjesta da se to nozasto crtalo zavari a da bude cvrsto pa ga nazalost nemam.
 
Bobo, sad sam na telefonu, ali mislim da nije javan snimak koji si meni poslao kada si snimao rad ovih deflektora. Ja imam pristup tom snimku ali ne znam da li imaju i drugi.
Okaci ovde da se vidi kako rade.
 
Evo kako ore moje imt plug sa ručno pravljenim deflektorima. Kukuruz je obran beračem. Prinos oko 12t/ha.

[video=youtube_share;LvIkHTEWRfw]https://youtu.be/LvIkHTEWRfw[/video]
[video=youtube_share;WfKv-FfuZ-o]https://youtu.be/WfKv-FfuZ-o[/video]
 
Deflektori ne traze nrko posebno stelovanje ( stimanje ) a zelim reci da na Imt 754 i Imt 756.25 pasu nosaci i deflektori sa Olt plugova...

- - - - - - - - - -

Ratar i Slavonac

- - - - - - - - - -

sraf na sraf pasu,,,samo su malo masivniji...i svako ko kupi za 754 deflekrore ...kupio je falsifikat..jer uz te plugove se nikada nisu isporucivali deflektori...sve ostalo je prevara.
 
Nazad
Vrh