Plugovi-dodaci

postovanje forumasi,imam pitanje za vas?imam imt-ov plug 755,dali je pametno i stase dobija kada bih na plug dodao(nabacio)neki teg od 30-40kg?hvala unapred,pozdrav.
 
Za IMT plugove ti ne treba teg. Oni su konstrukciono tako napravljeni da imaju višlji položaj pete plaza, a i ugao raonika u odnosu na zemlju je takav da lako sami poniru u zemlju i dublje nego što ti treba. Ukoliko ne možeš da postigneš potrebnu dubinu onda je to svakako ili zbog potrošenosti raonika (pretpostavka je da je plug u ispravnom stanju), ili je problem do hidraulika traktora koji ne dopušta da plug potone na željenu dubinu. Dakle, treba više podataka...
 
ja sam prosle godine poslije poplava stavljo sinu od 30ak kg i podeblji lanac na plug i primijetio sam razliku. naravno nije ni plug u idealnom stanju bio ali je radilo radnju. vjerujem kad je plug po PSu da ne treba nista, ali improvizacija nas dijeli od ostatka svijeta. :ppozdrav:
 
pitam jer sam vidjao da ljudi nabace neki teg ili kamen i oru,ali ih nisam pitao stce im to,moj plug je fabricki u dobrom stanju,no uskoro cu morati da menjam plazeve,skoro pa su pri kraju,a imam spremnu plocevinu(ako to valja),hvala,pozdrav.
 
Da ne trujem temu "IMT i Leopard plugovi" u kojoj se povela rasprava o deflektorima...

IMT 754 (2x12") s kverneland daskama kakvog sam ga kupio. Netko od prijasnjih vlasnika je sam pravio deflektore od lima i zavario ih direktno na dasku pa su iza morala biti ubacena i ova ojacanja:
16c9qio.jpg


Ovdje se vidi jedan Kverneland deflektor namontiran na plug a na zadnjoj glavi se vidi jedan stari deflektor za usporedbu:
ofzxv9.jpg


S prednje strane. Posto ovo nisu deflektori original za ovaj tip daske, malo ce se morati prekrojiti samo spic deflektora (na deflektoru sa slike dolje-desno) cosak deflektora sto dodiruje dasku je dosta po visini "stariji" od ostatka deflektora a ovo pluzno tjelo zahtjeva "ravni" deflektor po cjeloj duljini. Sad je ovaj deflektor dosta oboren jer ga nisam nista podesavao, nije bilo vremena. Nista posebno, rez brusilicom 2-3cm duljine i onda ce fino stajati po PS-u.
20sefdy.jpg


Sa zadnje strane. Ovdje se vidi koji jos dijapazon podesavanja postoji. Za svaki moguci i nemoguci uvjet rada.
2qk45c9.jpg


Obadva deflektora namontirana:
esruww.jpg


I za kolege koji imaju ovakav plug da se vidi kako imam namontirane deflektore na FOP-Vogel plugu 2x12". Nosaci su od IMT pluga, prepravljani da pasu polozajem i rupama za montazu na ovaj plug a deflektori su za IMT, HR mala privreda. Obicna plocevina 5mm.
2me7mug.jpg
 
Da ne trujem temu "IMT i Leopard plugovi" u kojoj se povela rasprava o deflektorima...

Sprednje strane. Posto ovo nisu deflektori original za ovaj tip daske, malo ce se morati prekrojiti samo spic deflektora (na deflektoru sa slike dolje-desno) cosak deflektora sto dodiruje dasku je dosta po visini "stariji" od ostatka deflektora a ovo pluzno tjelo zahtjeva "ravni" deflektor po cjeloj duljini. Sad je ovaj deflektor dosta oboren jer ga nisam nista podesavao, nije bilo vremena. Nista posebno, rez brusilicom 2-3cm duljine i onda ce fino stajati po PS-u.
20sefdy.jpg

Pa gde sad ove deflektore nadje? Opet negde na otpadu, stajale pored nekih crtala? :osmeh:
Ajd obavezno kada budes kratio spiceve, prvo ocrtaj liniju i uslikaj, da bih video tacno gde i koliko skidas sa njih da bi lepo nalegli na dasku. Znam momka koji ima identicne takve i ima isti problem. Vidim da srafovi lezu kao na originalu :osmeh:
 
Pa gde sad ove deflektore nadje? Opet negde na otpadu, stajale pored nekih crtala? :osmeh:
Ajd obavezno kada budes kratio spiceve, prvo ocrtaj liniju i uslikaj, da bih video tacno gde i koliko skidas sa njih da bi lepo nalegli na dasku. Znam momka koji ima identicne takve i ima isti problem. Vidim da srafovi lezu kao na originalu :osmeh:

Jedan kolega mi nabavio, ne poznas ga ti ;) :D

Nema problema ali ne znam ni kad cu i da li cu uopce to raditi. Sad bas provjeravam originalni deflektor koji ide fabricki uz ovo pluzno tijelo i vrlo je slican ovome sto mi sad imamo. naj prije cu probati raditi s ovakvim deflektorima a ako mi se ne bude svidjalo, onda cemo vidjeti sta i kako dalje. Volio bih sve ostaviti kako su oni zamislili iako mi se ovaj kljun na deflektoru cini visak za onaj polozaj u kojem ja drzim deflektore inace. Vjerujem da su oni veci strucnjaci od mene i da nije bez veze bas takav oblik deflektora zamisljen i uradjen.

Planirao sam samo da ga poravnam, da gornja ivica deflektora bude paralelna s donjom i tako da samo odrezem taj mali kljud i efektivno bih cjeli deflektor mogao po okomici spustiti dodatni 1-2cm a ne da ga ovako obaram da se on na taj spic mora oslanjati. Kazem, naj prije cu probati kako su oni to zamislili a ako ne budem zadovoljan, ici ce moj sistem.

P.S. Ovo prednje crtalo sto se na slici vidi je KOMPLETNO kupljeno na otpadu. Bio je manji tanjur ali sam imao NOVi takodjer s otpada pa sam njega stavio da budu jednake velicine i prednje i zadnje crtalo.
 
Kolege,kada se Imt 757 montiraju predpluznjaci,nosaci na njima moraju biti drugaciji,tj. na zadnju glavu ide malo krivlji nosac?
 
Koje deflektore predlazete za plug 757.20,procitah mnoge postove ali ne nadjoh odgovor pa ako neko ima iskustva neka kaze
 
Nebih se slozio sa tobom kolega,iz iskustva ne vrede ni za bzabe da ti neko da.sto sam ja upravo uradio kupio pune originalne u svilajincu i pevam.materijal i kvalitet pun pogodak kao i cena.

Znate kako,ja sam ove moje kupio pre nekih 10-tak god i prodao sam ih sa plugom prosle godine. Stim sto sam ja ove moje,rasekao (zakrivio da bolje guraju masu)pa zavario i radilo je dobro. Ali nisam imao mnogo da orem,svega 20-tak jutara godisnje.
 
Imam ja tri deflektora na prodaju. Deflektori su jaki, imaju i dobru geometriju, ali su zarđali pa su lepili a mene je mrzelo da ih ribam jer sam u međuvremenu kupio plug sa originalnim plastičnim deflektorima (kojima sam napravio pojačanje da ne puknu). Zapravo ja sam kupio od drugara tri kompletne glave od pluga posavca 3x12", sa njih iskoristio dve daske kojima sam zamenio moje na mom 756 plugu, i od tad mi to samo stoji i rđa bezveze. Evo slika jedne glave pre nego sam tu dasku zamenio sa mojom sa 756:

free uploader

free uploader

free uploader
 
za ovu godinu smo zavrsili oranje sa tockom koji se bas i nije pokazao dobar gusilo se povremeno u pitanju je imt 610-05 sad trazim i nasao sam mgmplamen da ima metalni 15.000din u ponudi i u agrosrb gumeni tocak nzm cenu ali zvacu da se raspitam.. ista konstrukcija samo je ovde metalni a tamo gumeni tocak gde bih jos mogao da pogledam ko jos ima te rezervne delove...s onim sto sam nasao na netu 100e polovan tocak a ovde za nekih 120dobijes glanc nov hvala na svakoj informaciji
 
Cini mi se da je tocak od leoparda malko jaci od imt varijante. Malko se dorade rupe i ima da se uklopi. Batali to novo. Kvalitet materijala je poprilicno los.
Eto meni plamen deflektori sluzili za 2kj. Ne rade posao uopste. Ispravili se posle prvih 10m. Los materijal jednostavno.
 

mi smo ovako resili tocak napravljen drzac za zadnju brazdu radi posao ali u sojistu i kad bih bila popaljena kukuruzovina ove godine sam zaoravao al uz povremeno gusenje nekad ni jednom a nekad i po par puta zavisi od debljine gde je kombaj vrsio iako ima tarup...do godine da se prepravi drzac vislje ili cak plan kupiti fabricki tocak i milina za oranje
 
Sokole nemas potrebe za kupovinom,samo odmakni tocak od te glave nekih 10 cm u stranu i stavi gumeni tocak od auta da otpada blato,za taj plug vise nego dovoljan.
 
Nazad
Vrh