Plugovi-dodaci

Sve se moze kad se hoce...
2cibvwx.jpg
14df5g3.jpg
Slike su od clana nikola indjija.
 
Hvala ti Peter ali gde bih moga da nadjem te nosace nije mi problem ni da napravim samo kada bih imao mere
 
Mozda necu veliku novost da napisem ali ako se vec toliko prica o ovim pretpluznjacima ima jedan moj kolega jedno resenje na svom plugu,naime umesto predpluznjaka stavio je jedan list od neke tanjirace postavljenog na drzac koji je navodno od vadilice sec. repe i koji ima glavcinu sa lezajevima (taj deo navodno sluzi za podizanje glave repe i ima fabricki isto na njemu kao tanjir samo manji...) i sve to tako postavio kao da ispred svakog pluznog tela "trci" jedan list obicne tanjirace naravno nakosen prema brazdi.Navodno nema problema sa zagusivanjem ali sve cisti ispred ...Sliku nemam zakaciti ali nadam se da sam uspeo objasniti :osmeh:
 
nasao sam ovakav olt plug http://prntscr.com/2lvkb1 na plocici pise 2x30 mnogo lici na imt756 cak su ga i u crveno ofarbali interesuje me kako bi ga vukao imt 560 sremska zemlja surcin,i dali je jaka cena 350e plug je u odlicnom stanju,molim drage mi forumase za odgovor i savet posto sam nov u ovom poslu
 
Treba mi tocak za vogela ''obrtac'' je u pitanju. Ako neko mozda ima i hoce da proda ili zna gde ima da se kupi bio bi od koristi :ppozdrav:
 
Ima li neko sliku pluga na koji je namontiran lanac kako bi se olakašalo zaoravanje kukuruzovine? Nekad sam tu sliku vidio ovdje na forumu ali nikako ne mogu više da je nadjem.
 
Lanac na plugu za zaoravanje kukuruzovine i visokog korova je bio specijalitet mog pokojnog djeda. Na jednobraznom oltu je imao zakačen lanac, mašala koliko je bio debeo i težak. Mene je uvek nervirao kad se okrećem na uvratini a on lupa u crtalo i zvoni kao u crkvi :haha: naravno, kada sam ja to preuzeo skinuo sam ga sa zadovoljstvom.
 
imali neko meru novog raonika od imt 752 jednobraznog pluga..kod mene samo 10cm siroko...kolko da zavarim,zato pitam. HVALA
[h=1][/h]
 
molim nekoga da mi pomogne oko raonika....

- - - - - - - - - -

molim nekoga......
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh