Plugovi-dodaci

Možda crtalo ili ono peraje što vare na lemeše .Samo to čuva grudi daske ,jer u protivnom grudi režu cepaju ili otkidaju.
Daska se potroši uglv. neposredno iza raonika pa par cm. gore. Neznam koliko idu duboku ti predplužnjaci ali tamo gde on skida se sigurno neće daska poderati.
Slažem se sa tobom da je najbolja njiva kada na površini oranja nema ni jedan ž. ostatak (milina za glediti)
Medjutim ,moderna polj. dopušta i no til ,pa gruberenje bez osnovne obrade i razne druge metode ,kao sejačice što seje direkno u žetvene ostatke (slamu klasuru i tekunice )od čega se meni povraća kad vidim. Čemu onda predpluž. def. i crtala.????
Moje mišljenje je za sada ovako ,a možda ga i promenim ako se utvrdi da je ovo drugo bolje .Za sada sve na dno brazde ako može.
 
Poslednja izmena:
Sa crtalom smo imali najvise problema u gusenju. Zato je skinuto. Jeste da se brze trosi daska, medjutim to je koleteralna steta i tacno je da se lakse vuce sa crtalom.
 
Ja sam na 757 imao navarene te špiceve.Stvarno dobro čuvaju dasku ali ne bolje od dobrog crtala.Predplužnjaci su kod mene bar ,u pravcu sa daskom, i oni su ti koji prvi skidaju tj. otkidaju od ne oranog.Oremo na 25-30cm a špic raonika predplužnjaka mi je tačno na 12cm od špica raonika pluga.Jako lepo radi.
 
Kod mene su daske kao nove zahvaljujuci ovim nozevima...

2vaavcj.jpg
 
Sa crtalom smo imali najvise problema u gusenju. Zato je skinuto. Jeste da se brze trosi daska, medjutim to je koleteralna steta i tacno je da se lakse vuce sa crtalom.
Zavisi i koje je crtalo,meni na vogelu l950 njegovo orginalno crtalo je gusilo nenormalno pa sam slucajno stavio crtalo skinuto sa leopard pluga i nije mi ove godine zagusilo nijednom.Vogelovo ima neka rebra po njemu i dize iza nega zemlju i ostatke kukuruza pa gusi a ovo leopardovo samo sece i osatke i zemlju uopste nelepi..........
 
ahaaa...razumeo sam te, imam to od pre dve godine, dobra stvar skroz...ali ovo za crtalo nisam znao, tj nisam obracao paznju da kad njega nema skidaju se krajevi dasaka...moji to nisu koristili, skinuli su crtalo zato su se i ostetile, kako se to popravlja? ili moraju druge daske da se nalaze?
 
Drugari imam jedan "problemcic" elem, napravio sam pizdarije na jednoj parceli sa kukuruzovinom i sad ne mogu da orem tu povrsinu sa predoracima, pa sam stavio deflektore koje sam dobio uz plug Vogel M950 obrtac!
E sad problem je sto su oni nisu koristeni nekoliko godina i sad je njihova povrsina potpuno matirala, i naravno zalepe zamlju za sekund. Jel ima neko ideju sta da radim?

Zemlja je relativno vlazna i nema sanse da ce se sami polirati, a ne znam kako drugacije da ih ispoliram pa ako neko ima neku ideju bio bih zahvalan!
 
Tesko ce krenuti zemlja na tim deflektorima, ja imam isto vogelove koji se sijaju, jer sam poorao prvo ritove ali se jos uvek desi da stopa drugi ili treci.Ti deflektori imaju malo veci radius po mom misljenju pa zato stopuju mekanu i vlaznu zemlju
 
Kristal jel pasu neki drugi deflektori na tog Vogela a da su se u praksi dobro pokazali? Moji toliko stopaju da mi zalepe komplet dasku dok si reko keks.
 
Kristal jel pasu neki drugi deflektori na tog Vogela a da su se u praksi dobro pokazali? Moji toliko stopaju da mi zalepe komplet dasku dok si reko keks.
Svi koji stimaju su njegove kopije pa je ista pesma bolje ori bez njih bar nece stopati zemlja na daskama,i solidno ce prevrtati
 
Ovo jako lomi traktor... Citao sam po britanskom forumu da su cak pucale i sasije na traktorima. Oni ne oru duboko do 22-23cm max, jer je sve ispod kamen, rahlo im je zemljiste dosta i paker valjak na plugu odradjuje super posao, ovaj stroj za predji hidraulik je lomio traktore i to izbjegavaju koristiti...
 
Prijatelji jedno pitanje,imam povoljno voogelove predpluznjake,dali mogu da se namontiraju na IMT 757-20 i dali uopste odgovaraju za taj plug.
 
Nazad
Vrh