Plugovi-dodaci

ima li neko da je na 756 stavljao predplužnjake pošto sam ja probao da stavim od 757 ali ne pašu ne znam da li uopšte i može da se stave jer su glave jako blizu jedna do druge iako sam ja proširio plug za 5cm kada stavim predplužnik ( zadnji ) on svu masu baci na prvo plužno telo a ne u brazdu i odmah se zaguši .ako je neko rešio taj problem voleo bi da rešenje podeli samnom :osmeh:
 
pl-1.jpg
[/IMG]
pl3.jpg
[/IMG]
pl2.jpg
[/IMG]
Mozda imam problem sa polozajem deflektora, pa bi ovde da prokomentarisem.Cini mi se da deflektori moraju biti u ravni sa daskom ili malo iza nje. Kod mene su ispred daske i tu je malo zaostajala trava prosle godine. Jer treba malo ispeglati nosac deflektora da lezi na dasku? Napominjem da sam kupio ovako plug, polovan. Molim forumase za misljenje sta raditi, ako treba korigovati?
 
Aco taj početak deflektora ispeglaj da bude u ravni sa daskom i prisloni ga na dasku da nebi mogli da se zavlače žetveni ostaci.
 
ima li neko da je na 756 stavljao predplužnjake pošto sam ja probao da stavim od 757 ali ne pašu ne znam da li uopšte i može da se stave jer su glave jako blizu jedna do druge iako sam ja proširio plug za 5cm kada stavim predplužnik ( zadnji ) on svu masu baci na prvo plužno telo a ne u brazdu i odmah se zaguši .ako je neko rešio taj problem voleo bi da rešenje podeli samnom :osmeh:
jedan moj kolega je postavio pretpluznjake na 756,kaze da je kupio kod hudjika i manji su nego oni sto idu na 757
 
Pa pali njive pa neće gušiti ,a biće prelepo odrađen posao.Ja tako praktikujem ove godine i prezadovoljan sam.Ne bi više skinuo predplužnjake ni za živu glavu.
 
Pa pali njive pa neće gušiti ,a biće prelepo odrađen posao.Ja tako praktikujem ove godine i prezadovoljan sam.Ne bi više skinuo predplužnjake ni za živu glavu.

Da kod kukuruzovine ide jer se pali, ali problem je gde je seckana slama a cim je malo vlaznije zalepi i gusi. 756 je lep plug ali za oranje do 25-26cm imao sam ga i prodao. Ya dublje oranje nije jer ne moze da prevrne vec samo nasadi brazdu
 
+ Što deflektori koštaju mnogo manje od pretplužnjaka.Jednom se montiraju i traju dok kod pretplužnjaka imaš raonike za menjanje pa grudi...
 
Svrha je da se na celoj parceli ne vidi ni jedan čapur sa štapom.Druga stvar je što je oranje sa predplužnjacima daleko sitnije i rastresitije.Treća stvar je što se pri oranju sa predplužnjacima ne troše grudi dasaka.Četvrta stvar je da smo i radnik i ja primetili da se isti plug lakše vuče sa predplužnjacima nego bez njih na istoj parceli sa istim traktorom u istom danu.
Ko ih ima neka koristi ,a ko nema neka gleda šta će.
 
Nazad
Vrh