Plugovi-dodaci

Dodatak na plug-jedno sunce.....
tekst-2-deo-053.jpg

danas slucajno vidim na kamionu na vasaru u Temerinu ovako, covek iz curuga i pravi to, prodaje za 110e
 
Poslednja izmena od urednika:
To je ekstra stvar,ko ima nizak plug odnosno mali razmak izmedju glava, to je pravo resenje.Video sam uzivo kako radi,ne vidi se ni jedan capov, sve bude zaorano.Ali to je za jednobrazne i dvobrazne plugove.
 
To uopšte nije dobro rešenje za krajnji rezultat.Nije isto zaorati masu ravnomerno po celoj površini i zaorati je debelo u trake.U te trake će biti masa sa cele širine zahvata pluga.Pa kad u te redove dođe red kukuruza njegov koren će se jednog momenta naći u debelom sloju te mase.Samim tim ostaće deo i u vazduhu koji se tu nalazi ne istisnut u masi i može doći do delimičnog sušenja korena i zastanka u rastu kukuruza. To je moje gledište stvari.
 
Evo kako to izgleda u radu.


Problem sa ovim sistemom je ako se zaorava veca masa sasine tocak koji se nalazi u brazdi proklizava jer kramponi ne hvataju zemlju.
 
Tako i meni nisu odgovarali iz Ormarić Pančevo za rasipač pa sam naravno kupio kod drugog što mi je trebalo. Ko ih bip kad ne cene mušteriju.
 
Zar ti nisi prošle godine kupio Rabewerk obrtač i ofarbao ga.Jel na njemu menjaš daske?
 
Nazad
Vrh