Plugovi-dodaci

Ako su resetkasti onda .... Zbog malog zahvata raonika , a velikih daski na lepoj radnoj dubini zemlja jedva stize do prevrtaca.....i jos ako su plamenovi resetkasti ,desava se da se krive i najcesce dolazi do pucanja najdonje resetke...onda nicemu ne sluze....ja sam moje napravio od pravougaonog komada stare gvozdjursine i rade posao lepo,ne krive se, ma savrseni...ako budes imao problema,svrati do najblizeg kovaca nek ti napravi.... :ppozdrav:
 
Ja danas svratio kod kovača i pokupio raonike koje sam naručio pre 10-tak dana. Za leoparda 14" 3600 dinara.
7c8043271274595.jpg
[/URL] [/IMG]
8cc262271274702.jpg
[/URL] [/IMG]
1c7351271274741.jpg
[/URL] [/IMG] Samo me malko prevario. Kad mi je pokazao šablon po kom će raditi izmerio sam najširi deo 155mm i zamolio ga da proširi za 10mm jer sam ovde na forumu pročitao da nov raonik ima 17cm. Majstor je prihvatio da tako uradi i ja sam ih danas uzeo na proveravajući. Kad sam došao kući izmerio sam
0d1693271274676.jpg
[/URL] [/IMG]Jedva 15cm. Inače mikron na pijacu donosi ovakve po 4000 din i imaju 155mm i ofarbanu su (al to je nebitno) ali odoka deluje da je kraći var mada se možda varam. Mikronove sam video u petak a ove tek danas.
 
Otkupio sam od jednog prijatelja trobrazni plug Kverneland 14'' ima tocak, ali nema crtalo. Jel postoji neko odredjeno crtalo koje bi trebalo staviti (dimenzija ili nesto drugo) ili nije bitno ??
 
Da li bi bilo pozeljno da stavim crtala na sve 3 brazde ?? Uzgred mislio sam da nadjem od 757 i da namestim
 
Svakako_Opet sve zavisi dali imaš predplužnjake ili deflektore ili ništa.Crtala čuvaju grudi daske ,smanjuju potrošnju i sprečavaju zagušivanje ako su dovoljno velika i pravilno postavljena.
 
@BOKIBOLE

Najbolji tocak na trzistu je iz bivseg Fopa, sadasnjeg V&N AgroSrb. Tocak je konstrukcijski isti kao od 757 samo sto je sa gumom. Cena je za nijansu veca nego kod male privrede.
 
Bubu, video sam taj točak iz FOPa, oko 200 evra košta, a ne svidja mi se što ima gumu pa postoji verovatnoća da se probuši. Ja sam više za metalni.
 
Ja imam taj gumeni tocak i sve najbolje mogu reci o njemu .Ta guma nije kao automobilska ima mnogo deblji sloj , a malo i zivi tako da se uopste ne lepi nego otpada blato.Dve godine ga imam jos doduvo vazduh nisam.preporucujem,uostalom svaki vogel ima istu gumu pa valjda znaju zasto i dalje koriste::namigivanje::
 
Ja sam na svoj bivši Rabe obrtač stavio gumeni točak, obična guma 185/60R14 od auta. Na nju se nikad nije lijepilo blato sem vrlo tanak sloj koji se uhvatio izmedju onih sitnih ripni niti se ikad probušila za dvije godine koliko sam je koristio. Kad je obična automobilska guma mogla da se nosi sa obrtačem koji je stvarno težak a svo vrijeme je orala kukuruzišta, namjenska guma na tom točku svakako neće praviti probleme.
 
Moze li neko uslikati kako je resio postavljanje tocka na plug Lemind Leskovac 14 coli?
 
ja sam hteo staviti, originalan leskovacki, na mom trobrazdnom LEMINDU, ali je kraci sistem na gvintu, pa sam odustao. trazim da kupim IMT-ov pa cu njega postaviti. moze metalni ili gumeni , sve mi jedno.
 
Nazad
Vrh