Plugovi-dodaci

Ja ubacujem kad stavljam metalne od plocevine 9mm,urade oni to za mene,vecna stvar ali kako ja to da objasnim musterijama kad se svi pale na resetkaste.Ubacujem dosta i plasticne,mogu i oni da posluze 2-3 godine ako se plug skladisti kako treba zimi i leti.Uglavnom resetkasti strasno trpe kao sto je opisao Bobo.
 
Pitanje za člana Bobo, šta misliš zašto farba na deflektoru sa slike u gornjem delu nije oderana?Mala pomoć, taj deflektor se nije naradio.
 
Sale, NA je napisao da se naradio na drugom plugu. Zato sam to i napisao.

Morat cu vam poslikati na sta lice PLAMEN resetkasti deflektori na 757.30 nakon 150kj oranja... Kaze kolega ajd ovi makar nisu popucali, ali su se poispravljali, nema od toga nista.

Oni deflektori sto je Bubu namontorao, e to je posao, kopija vogelovih i nema da ce se negdje ispraviti ili puci. em su masivniji em su duzi. sta je je kostaju vise ali po mom misljenju vrijede svaki dinar...

Zar ne mislite da bi i proizvodjaci ubacivali resetkaste deflektore na plugove? Mislite da se oni togan nisu sjetili?
 
Evo slika rešetkastih deflektora koji nevaljaju posle uzoranih minimalno 1000kj i 8 godina upotrebe (vogel l950-3brazde). Koliko vidim nisu se pokrivili a nisu se ni polomili, inače ovo nisu moji deflektori nego od kuma koji mi je dao da isečem one donje krajeve sa rupama za šrafove pošto su mi trebali a po slikama se vidi da su totalno potrošeni.E sad cena vogelovih i ovih privatnih (neću da kažem čiji a svi ih dosta dobro znate) je jako različita tako da se isplati i kupiti malo lošije ako rade dobro posao i traju (kao što se vidi).Ja lično sam radio i sa punim i sa rešetkastim i sa plastičnim (ali prava plastika) deflektorima i najviše sam bio zadovoljan sa plastičnim pa sa rešetkom pa sa punim deflektorom.Zašto nisam bio zadovoljan sa punim deflektorom? najviše što je hteo da lepi i onda gura zemlju ponaročito kad je mokro i onda hoće da plug ide teže pa sa jednog spadne zemlja a ovaj drugi gura pa neslaže lepo pa nalepi na dasku, bilo je godina kad sam morao da skinem deflektore da bi moglo orati koliko se lepilo za deflektore pa se i na daske lepilo koliko je mali otpor zemlje.Zato sad stavljeni predplužnjaci i kraj.Ovakvih problema sa rešetkom i plastikom sam imao manje, e sad što se tiče kvaliteta i trajnosti to je na strani punih deflektora(vogelovi) i za teža zemljišta, mada traju i ovi privatni rešetkasti kad se naprave od materijala, spram cene dosta služe.Evo i slika vogelovih punih deflektora posle xxx jutara, trajaćedu još toliko kod nekog.Slikana gornja i donja strana (neznam koliko se vidi potrošenost).

Što se tiče farbe zašto nije oderana sa deflektora odgovor je sledeći; imao sam predplužnjake na plugu tako da zemlja i nije prelazila preko deflektora zato su ostali nepotrošeni pa su skinuti pošto nemaju efekta u radu (samo smetaju) a ima kome trebaju.Ja malo udavih.
 
Ja se ne bojim dati ni dobru a ni losu reklamu. PLAMEN djelovi za plugove su mi oduvijek bili BROJ 1 kad se radi o plazovima, raonicima, daskama. No PLAMEN deflektora sto sam vidio, zgadili su mi se.

Ovdje se lijepo vidi na slikama da zbilja nisu ni pomotani ni popucali dok su na koleginom plugu naj prije pucali nakon cega su zamjenjeni istim takvima a ovi sad su se poispravljali i ne rade nikakav posao.

Lako moguce da se jednom od vas dvojice potrefilo samo ne znam kome. Njegov plug nije vukao traktor jaci od 120ks sad ga vuce 105ks i zbilja radi kao crnac. PLAMEN daske i plazovi su mu radili godinama i godinama dok daske nisu prosle jeseni "progledale" na spicevima. Kupit ce nove daske jer kako kaze isplati mu se bolje nego na stare stavljati samo nova prsa jer on ne vjeruje da to valja...
 
Huđikovi deflektori su u pitanju a plamenove proizvode ne koristim iako mi je u blizini pošto sam imao loših iskustava.
 
Ja sam kod Huđika kupio rešetkaste deflektore za 756, i geometrija im nije bila dobra, ili da preciziram za mene nije bila dobra. Pošto mi je otac kovač, preuredili smo geometriju deflektora po mom ukusu. Ja sam probao plug, video šta i kako da se iskrivi, vraćao se kući, skidao deflektore, ćale ih je grejao i krivio. To smo ponavljali nekoliko puta sve dok nisam bio zadovoiljan kako rade, a to je da ne stvaraju otpor zemlji prevelikim krivinama ( naročito kad je vlažnije pa onda lepi), i da dobro prevrće zemlju u dno brazde pre nego što naiđe glavnina zemlje sa daske, tj. da dobro sahranjuje biljne ostatke sa površine. Geometrija nije bila dobra, ali je materijal bio odličan i traju mi evo već 8 godina a da nisu pukli. Jako su žilavi, nema šanse da se krive u radu, dobro su se uglačali i skoro da ne lepe uopšte. Nije baš kao daska da se sijaju, al' skoro. (Mislim da sam jednom davno stavljao slike tih deflektora na forum.)

Kod Bel Impexa sam takođe kupio rešetkaste deflektore za Leopard plug (ali nisu bili Frankovi već očigledno domaća mala privreda). I njih smo malo doterali da stoje kako ja mislim da treba. U normalnom oranju su se dobro pokazali, ali jedne godine sam orao po snegu i donje pero jednog deflektora je puklo u zaleđenoj zemlji.

Pre 2 godine sam nešto trgovao sa drugarem, i u toj trgovini sam dobio tri plužne glave od pluga Posavca 3x30cm. Uzeo sam te glave jer sam bio namerio da promenim daske i raonike sa svog 756 za ove sa Posavca, i da posle te Posavčeve glave dalje istrgujem negde (što, uzgred, još nisam uradio). Na tim glavama su bili puni deflektori, i pošto pašu šraf na šraf sa 756, ove godine sam ih stavio na 756 da probam kako rade. I rade perfektno dok je suvo, ali čim je malo vlažnije jako lepe. Onda zbog njih počne i daska da lepi i to se onda vidi po oranju. Sad, da li je to zbog lošeg materijala, ili zato što su bili poprilično zarđali a ja nisam imao živaca da ih stalno čistim kako bi se izribali, nije ni bitno. Hoću da kažem, džaba im savršena geometrija kad je materijal loš. Posle sam dobio od komšije dvobraznog Vogela i sa njim završio oranje, tako da su ovi puni deflektori još uvek na plugu, ali za sledeću sezonu ih skidam i vraćam one rešetkaste. Evo slike tih punih deflektora:


image upload


images


photo storage
 
Poslednja izmena:
Lepo uradjeno

cknxd.jpg
 
Ja sam isto imao patnje sa metalnim punim deflektorima u mokrim uslovima rada zbog nepravilne geometrije nosaca deflektora. Definitivno sam resio da do jeseni opet pazarim predpluznjake ali neke kvalitetne.
 
Stavis plasticni,u Juselu 200din.Moze da sluzi realno 2 godine normalnog oranja.Moze i duze kad bi se plug skladistio u garazu da nije na suncu i mrazu,ovako vecina plugove drzi bacene negde u travi iza kuce:osmeh:
 
@Mirko 015,
Proverio u Juselu, imaju. Problem je jedino sto ne salju ispod 2000 pazara, a ovo pero kosta 143 din.
Ako budes kupovao nesto sebi, dali bi mi to mogao poslati? Naravno, uracunacu ti troskove i uplatiti.
 
nije 143 vec 200,kupio sam pre nekoliko dana.Cena koju si naveo je bez PDV-a i marze.
Samo da se setim, poslacu ti brzom postom,nije problem.
 
nije 143 vec 200,kupio sam pre nekoliko dana.Cena koju si naveo je bez PDV-a i marze.
Samo da se setim, poslacu ti brzom postom,nije problem.

U pravu si, na sajtu stoji VP cena. Ok, kad stignes uzmi mi, pusti mi poruku na 063 317 647, da ti uplatim ili ti placam pouzecem.
Jos jednom zahvaljujem. Nadam se da cu biti u prilici da uzvratim korisnom uslugom.
 
Nazad
Vrh