Plugovi-dodaci

kako se krecu cene plugova imt 757 i kakvi su u poredjenju sa imt 756 i da li moze da ih nosi rus t40 as ?

- - - - - - - - - -

koji plug bi vi preporucili za ljutu zemlju i kamenovitu? koji god plug sam koristio u jednoj parceli...ili sam otkinuo nosecu gredu,ukrivio raonike ili ceo plug
 
Pa nijedan nije baš za kamenje.Jedino autoreset ili neki sa osiguračima nećeš polomiti.Može li se na toj parceli primeniti neka druga operaciji da zameni oranje?Recimo ovakav plug bi ti ja preporučio ,i da te Bog vidi....Ja ko snažno ,a još autoreset
slika-180768-2012-04-13336657013-velika.jpg
 
Hidraulični toplink je prava stvar , recimo za traktorski viljuškar ako nema nakretanje , ili neke teže priključke koji zapinju za zemlju u transportno pol. ili kod kombinacije RD , sijačica ako nemamo lift...
Spasoje ovde ako već variš kad bi našao orig. kraj hidrauličnog toplinka ili možda kraj traktorske poluge 2.kat.
 
Koliko god si dao, previse si platio... Ti resetkasti deflektori se ispravljaju, kvaliteta nula. U malo tezoj zemlji naj donje pero odradjuje sav posao dok gornja dva jedva da dodiruju zemlju i desi se da to naj donje pero otpadne i onda kao da ni nemas deflektor.

Kad sam ispricao ovo o pucanju i ispravljanju deflektora pred "publikom" na poljoprivrednom sajmu na PLAMEN Standu ovaj iza tezge vice da nije istina i rekao je da donesem koji god polomljeni imam i da ce ga zamjeniti novim... Lako se na sajmu kur..ti kad nemam deflektore kod sebe... Kolega kupio u sidu na vasaru tri komada za 757.30 i sad je na drugom kompletu jer su prvi ispucali a ovi sad se poispravljali kao da ih ni nema na plugu...

Jedina dobra uloga koju vidim za ovaj dip deflektora je da njega namontiras i onda na njega onaj plasticni. Plastika ce odradjivati posao a ovaj metalni ce joj dati potporu da ne puca i tako se moze provuci jos nekako. Inace, pusiona teska.

Puni deflektori ZAKON za ovaj poluproizvod.
 
Znam ljude kod kojih godinama odradjuju posao bez problema,ovaj nece prevrnuti vise od 7-8kj zemlje preko sebe tako da ce potrajati nekoliko godina. Kod proslog vlasnika se naradio,nek jos upola odradi kod mene i ja zadovoljan. :cool:
 
ja sam ih bio kupio(na sajmu u n s) za fop 756 i bili su previše smotani neznam koja kovačka radnja ali nije ni plamen ni hudjik.Montiro sam ih i na oko dobri ali u njivi katastrofa.Kako su bili previše povijeni nabijalo brazdu u njih,nije brazda mogla lijepo da klizi. Nabije između i pravi nemoguć otpor.Skinem i macilom sam tuko nema šanse pomjerit ugaolupo i lupo i jedan pukne ja fleks i podrežem sva pera ali malo prekratko ali imaju funkcije.Materijal je bio za ne povjerivat zezno sam se trebo sam ih grijat ali ko bi reko da je matreijal pravi.Sve u svemu sledeći vašer kupujem hudjikove pune
 
Na sajmu lik uredno baca deflektor na zemlju i sakce po njemu ali on ne kuzi da on sa svojih 80kg pravi ravnomjeran, kratkotrajan pritisak na sva tri pera od jednom. Ovo pero sa slike se, kako citam, naradilo vec a boje jos uvijek ima na naj gornjem peru... Tezina koju hrpa zemlje pri 8km/h stvara na to jedno pero i na duzini njive nekih 400m, pa ti vidi sto se nece iskriviti... Skini samo uporu s daske pluga ima i daska da pukne a kamo li ne ovo tanko perce...
 
Nazad
Vrh