Plugovi-dodaci

Nazoves Hudjik ili Plamen,dobijes podatke iz prve ruke.
 
Evo dodataka za vogelove plugove.Pričalo se o njima pa naleteh na ovu prodaju pa ajde reko da okačim.
34ye4xt.jpg

219yq2x.jpg

24q0h0g.jpg

Mislim da je cena jednog oko 16500dinara.
 
Pa ta cena je pisala.Verovatno ima i do kvaliteta materijala ali opet mislim da je jako puno.
 
Pa ta cena je pisala.Verovatno ima i do kvaliteta materijala ali opet mislim da je jako puno.
Sigurno ima sa kvalitetom, jer sam na primer uzorao oko 300kj sa VN raonicima, za 4 godine, a da sam ih samo jednom naostrio. Mada su mi rekli u Consumu-Beceju da su to samoostreci ravnici, ali 3ce godine sam ih odneo kod kovaca i bez problema ih je odkovao jer su se bas zatupili. Medjutim na kraju ove sezone i njima je dosao kraj,potrosili su se skroz .Tako da sam kupio nove(65e po komadu) sa spicem koji se okrece, dok su ti kao moji koje sam koristio kostali 55e po komadu. Tako da treba dati prednost kvalitetu, ja sam se barem sam uverio u to.
 
Tesko da bi traktor od 80-90 konja vukao VN sa takvim "podrivacima", a traktor od 100+ konja bi u takvoj kombinaciji, lomio gredu kad hoces, i kako hoces! Barem sto se tice ovih L plugova, koji su i najcesci...
 
Preduboko je montiran na onoj slici, on treba da ide 10cm, tek da sredi pluzni djon od te godine, ne moze on sad da ispodriva njivu ko sa pravim podrivacem, bice preveliko opterecenje za nosace glave pluga
 
ja sam ove jeseni probao na starim raonicima za plug 757 naneti samoostreci sloj tvrdom elektrodom.
prvo mi kovac otkovao raonike a potom sam navario jedno 3cm sirine.
radi kontrole, ostavio sam na jednom raoniku polovinu ne navareno i posle 20kj ta polovina je bila jedno 10mm istrosena i dosta tupa, a 2 raonik i druga polovina su bili u ekstra stanju.
nemam sliku da vam docaram.

a racunica je sledeca, 600din otkivanje, 1 elektroda od 4mm 300din, treba 1,5 po raoniku =1000din
 
Poslednja izmena:
ovo je dobra varijanta secam se u agro tehnicaru je bio jedan clanak o tome 87 godine ,ali pisano je da sa tim dodatkom treba plug koji dobro zaorava do 25 cm da bi bio ekonomski isplativ.
 
Preduboko je montiran na onoj slici, on treba da ide 10cm, tek da sredi pluzni djon od te godine, ne moze on sad da ispodriva njivu ko sa pravim podrivacem, bice preveliko opterecenje za nosace glave pluga
Ima rupe na kojima se odvrnu ona dva šrafa i šteluje gore ili dole.Na slici je postavljen na maksimalnu radnu dubinu.
 
Nazad
Vrh