Plugovi-dodaci

Druže taj u Bečeju je zet od onog iz Srbobrana.Gdin.Tista Đerđ , je započeo posao i osnovao firmu "Plamen"Srbobran, a zet ga zaj.... i preoteo mu i radnike i tržište. K'o španska serija.
 
Kako god, al vidim sa se ovaj iz Bečeja bavi ozbiljnije... A kao što sam rekao kvalitet ćemo u radu videti...
 
Sto se tice Plamena iz Srbobrana,vise ne sprezem s njima.Ne postuju rokove i dogovore,totalno su neozbiljni.
 
u pitanju su za 757.20 sa zutim kljunom,koji nije zut nego crven kao i ceo raonik,ima zig plamen na oba a na jednom i nekakve brojeve,deluje dosta kvalitetno....videcemo kasnije u radu sta ce biti..
narucio sam komplet sa srafovima,medjutim ovaj iz kurirske otvorio i drpio 3 srafa i 1 maticu,zvao njih i prijavio slucaj,oni se izvinjavaju i kao poslace
 
Vredi li ovo cemu:
19067294.jpg


19067256.jpg
 
Mislim da je teze vuci plug sa ovim secivom,ali mi se i svidja,a ovaj izmenljivi vrh raonika je strasan,jedino za pesak.
 
Evo obecanih slika...
n56l2f.jpg

27ybh3a.jpg

300toqs.jpg

25z32x1.jpg


Manje vise,ono poguriva malo mase u razor i odradjuje neki deo posla. E sad problem fiksiranja sam resio,tako sto sam onaj pomicni deo probusio i urezao navoj,a osovinu isto zabusio nekih 5mm tako da je to sad fiksno. Zadnji "predpluznjak" radi lepo jer je dalje od daske,ovaj prednji vec hoce da stvara probleme i da gusi... Efiksnost sistema procenite sami....
[video=youtube_share;UFzVMLm8FDk]http://youtu.be/UFzVMLm8FDk[/video]

Nisam mogao bolje snimati,bio sam sam a i u zurbi,kurzovina nije zapaljena + na ta 2.k.j baceno je 10 prikolica stajskog djubreta nosivosti 4t.

Iskreno mislim da bi na sistemu trebalo jos malo poraditi da bi se dobio bolji ucinka...
 
Svaka čast na trudu Dobrinčan ali mislim da bi ti predplužnik bolje radio, ponaročito kad je vlažno, mislim da će diskovi kad je vlažno da guše a i veći je otpor pluga ka zabrazdu, to se vidi po stabilizatoru podiznih poluga pošto je stalno napregnut (zategnut) i verujem da ti volan malo vuče u orano , možda grešim pa me ispravi.Da dodam mada to znaš verovatno, druga brazda ti mora ići uz sam red kukuruza ako hoćeš da je lepo zaoreš.:ppozdrav:
 
Stabilizator jeste zategnut,nije mi bas najasnije zasto,ali ranije ga je mnogo vise natezalo i vuklo traktor na oranje,dok nisam malo prestelovo plug. Za sada ga ne vuce,i druga brazda je isla jedno 5 cm od samog capa,smatram da je tako bilo dobro. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh