Plugovi-dodaci

Prnjavor: nemam pojma, ja sam nosace kupovao neke lijeve, jer nitko PLAMEN ne drzi u trgovinama, vec od nekih nasih kovaca kvaliteta neka lijeva... Vogelov deflektor, ako se ne varam je jedan kostao oko 300Kn, sto ce reci malo manje od 50€. Tko zna bolje, neka me ispravi.
 
Hteo bi da namestim paker valjak za plug nesto poput ovoga
gallery99197592884av5.jpg
front_press_link.jpg

a209.jpg
dowdeswell2.jpg


pa me interesuje da li ima ovu masinu i kako se pokazala u praksi?
 
Pa nece mnogo, ni ovaj ram koji nosi paker nije bas lagan, ima tu sigurno 150-200kg a sve će nositi prednji točkovi pošto je paker okačen na lance tj. ram se ne može osloniti na paker. Inače, dobra ideja.
 
moze i tako, a kako bi kacili tu svu konstrukciju za traktor? nisam siguran da imate prednju hidrauliku na traktoru (NH)
 
Nemoj ovakav paker kupovati... Britanci i francuzi su to koristili i pucali su im traktori na polovici... Kad ga stisnes u zemlju da pravi posao, gubis prednji pogon jer se prednji kraj olaksa i traktor krece zapadati, moras paker podici samo da gladi odozgor i od toga nista... Vjeruj mi citam svega i svacega po internetu i nije mi jedan vjerovao i svejedno kupio takav valjak i ubrzo je od njega odustao, jer je vidio da na teskim tlima to ne radi nista, ko ni onaj kvernelandom packomat sto se vjesa na plug...

Za laksa, praskasta tla pun pogodak, za nase zemlje JOK.


Vjerujem da bi o ovom slucaju "Becarina pusta" mogao znati vise nego ja...
 
@ glavas Eto nisam to zapazio, a gledao sam slike vasih traktora, moglo bi se to ukomponovati sve zajedno.
 
Nemoj ovakav paker kupovati... Britanci i francuzi su to koristili i pucali su im traktori na polovici... Kad ga stisnes u zemlju da pravi posao, gubis prednji pogon jer se prednji kraj olaksa i traktor krece zapadati, moras paker podici samo da gladi odozgor i od toga nista... Vjeruj mi citam svega i svacega po internetu i nije mi jedan vjerovao i svejedno kupio takav valjak i ubrzo je od njega odustao, jer je vidio da na teskim tlima to ne radi nista, ko ni onaj kvernelandom packomat sto se vjesa na plug...

Za laksa, praskasta tla pun pogodak, za nase zemlje JOK.


Vjerujem da bi o ovom slucaju "Becarina pusta" mogao znati vise nego ja...

Video će više reć nego ja sam. Tlo na videu je dosta teško za obradu.


Zanimljivo je da je u i susjedno selo došo jedan takav valjak no o tome neznam puno.
 
U težoj zemlji je vjerovatno slab efekat , a pošto nema tegova 200tinjak kg kolko je vjerovatno težak onaj mali paker je smiješno malo ,a kad se osloni na zemlju onda je još manje.
 
Malo pažljiviji pogled na video koji sam postavio otkriva tegove na valjku tj. na piramidi valjka. A iz kabine se može preko hid. određivat željeni pritisak valjka na tlo. Za kontrolu pritiska postoji manometar na valjku. Znao sam kolko je valjak ukupno težak i kolko ima opterećenje po zahvatu, al sam zaboravio.
 
Sve u svemu, za nasa tla los i neupotrebljiv stroj. isti tako se na videu vidi kako je prednji kraj traktora olaksan kad je valjak spusten...

Francuzi i Poljaci takve strojeve iskoristavaju vrlo dobro, jer imaju vrlo laka tla. To kod nas nema prolaznu ocjenu.
 

Evo tako to izgleda u radu potrošnja 9l po jutru učinak 1,2 jutara na sat belarus 820.4 sa trobrazdnim vogelom izgleda po meni da je to L950 al nisam siguran :D
 
Nazad
Vrh