Plugovi-dodaci

Plamen ima one sa "tri prsta".Cena je 1000 din komad, ali sam čuo da se ispravljaju i lome.
 
za 756 ne odgovaraju od hjudjika rupa nosaca pa nemoze da se zavrnu na dasku a za 757 odgovaraju ja sam kupio od bell impexa od punog materijala kao i ti od hjudjika plati sa nosacima 2000 komad mislim na plug 756
 
Mozda Hudjik nema na sajtu ali prodaje..oko 30 evra je deflektor sa nosacem i srafovima.

Kod 756 a posebno kod modela .30 samo kompletne glave bez vratova valjaju..sve ostalo je jako slabo sa traktor od 80ks sa predjom vucom u srednjoj zemlji.
Jel ti to teoretski ili imas iskustva sa tim plugom?I koji traktor,ispod 80ks moze da vuce plug 3*30?da ga lepo vuce ne da stenje ne mislim na imt 577 i torpedo 70ks ili kako vec.
 
PLAMEN deflektori s tri pera su im okaljali ime firme... Najdonje perko joje i radi najvise posla, puca u malo tezoj zemlji i onda nastaje velika praznina od daske do srednjeg pera, a defektor nista ne radi... Pitao sam ih jednom, kako ne prave deflektore ko normalan narod, malo vise zakrivljenije (nisu ni zakrivljenost potrefili za 757 plug) i da su od punog metala. Pita zasto, ja kazem da isam upoznao osobu koja je koristile te deflektore, da nije puklo najdolje pero i da su ljudi preko tih metalnih stavili one plasticne, da metalni sluzi samo kao upora...

Nisu mogli vjerovati, lik uzme sa standa deflektor, baci ga na zemlju i skace po njemu koliko god moze, kaze "nema sanse, ja ne vjerujem da je to moglo samo tako puci" a nije ni svjestan koje se sile pojavljuju na jednom peru u dobokom oranju teske zemlje... Rekao mi je da donesem koliko god hocu polomljenih deflektora i da ce mi ih zamjeniti za nove, da je vjerovatno greska u materijalu i ostali se ljudi cuditi kako to da ta pera pucaju, "kao" nisu s tim upoznati.

Ako imate izlomljenih deflektora, odnesite ih na vasar na plamenov stand, dobit cete nove ;)
 
@grunt

Iz tudjih uskustava mojim ocima vidjenih. U selu ima 2 trobrazdna i 2 dvobrazdna 756 (mislim ima takvih plugova dosta ali ovi su mi za primer) neki su ostali deformisani neki su popravljeni a vuceni su sa Belarus 820 Eurolux oba trobrazdna i LTZ T40 AS i IMT 567 ova dva dvobrazdna.
 
Poslednja izmena:
meni su pravili čantavirci po uzoru na vogelove uradio 100kj nisu ni makli 2000 komad ali za 6 su mi uzeli 11000

već sam postavljao al aj opet

scaled.php


scaled.php
 
Kako mi se cini da su pre visoko postavljeni... ili moras juriti ko blesav po njivi ili moras orati "do kine" da zemlja uopce dodje do ovih deflektora...

Moji deflektori su odmah iznad daske, da ne kazem paralelni s njom... Imas li mozda neki video iz rada ovako postavljenih deflektora?
 
to je zato što su deflektori vogelovi a daske ovog pluga so nijansu niže 3-4 cm pa je veći otvor između ali radi odlično
naći ću neki snimak
 


---------- Poruka napisana u 20:25 ---------- Prethodna poruka je at 20:23 ----------



---------- Poruka napisana u 20:27 ---------- Prethodna poruka je at 20:25 ----------

tu su slike koje sam obecao.
nadam se da ce se dobro videti
 
Ova armatura odlicno odradjuje posao u zaoravanju kukuruzovine, nisam vidao do sad na forumu, jednostavno i efikasno


xbwmdh.jpg





t5c.jpg


---------- Poruka napisana u 23:08 ---------- Prethodna poruka je at 23:07 ----------

Nije bukvalno armatura, nesto kvalitetnije makar svetlo vuceni
 
Vidjao sam nesto slicno, vezu ljudi drvo od bagrema, dugacko oko 1m, sirine 20-ak cm, debljine 7-8 cm, otpriike imitira polozaj ove armature, i pri radu posto je to drvo dosta tesko, ne dozvoljava kukuruzovini da bezi iz prve brazde, i ona odmah biva zatrpana zemljom.
 
Kod nas ljudi odkad ja znam za sebe puste lanac u brazdo a svežu ga baš ovde gde je ovaj ovu šipku . Ja to nisam nikad koristio ali sam gledao u radu i ima smisla..
 
Deflektori za Fogela sa nosacem za IMT sam montirao na moj plug ,nemogu se uporediti sa onim prstima.Jesu skupi bili ali posle svega nezalim jako dobro zavrce zemlju sa tulajom.Bice slika kad mi sin navrati.
 
Ja imam metalne deflektore koje sam kupio i bili su poviejni kao oni plasticni koji se dobiju na plugu, jos sam ih doradio cekicem kako je mani pasalo i stavio sam ih na plug, No posto su od dosta tankog materijala 3-4mm debljine samo, u tezem oranju su se poceli ispravljati, pa sam i tome doskocio (bar sam tako mislio). Deflektore opet iscekicao kako mi ja pasalo i duzinom deflektora s donje strane (gdje se i najvise trosi) opicio jedan malo jaci var da drzi deflektor u polozaju koji se meni svidja. TO je radilo jako dobro dok ove godine nisam primjetio pred kraj oranja da mi prednji deflektor ne radi kako bi trebao, i vidim da je deflektor i dalje u dobrom polozaju, ali da se poceo motati nosac deflektora...


Na proljece to sve skidam dolje i opet na deflektor nanosim sloj elektrodom da mi duze traje a i da se ne ispravlja tokom rada i ujedno cu malo i pojacati nosace deflektora.


Od prvog dana mislim kupiti PLAMEN nosace i deflektore za Vogela al mi se onda cinilo puno novaca. sad vidim da sam pogrijesio.
 
Ja imam metalne deflektore koje sam kupio i bili su poviejni kao oni plasticni koji se dobiju na plugu, jos sam ih doradio cekicem kako je mani pasalo i stavio sam ih na plug, No posto su od dosta tankog materijala 3-4mm debljine samo, u tezem oranju su se poceli ispravljati, pa sam i tome doskocio (bar sam tako mislio). Deflektore opet iscekicao kako mi ja pasalo i duzinom deflektora s donje strane (gdje se i najvise trosi) opicio jedan malo jaci var da drzi deflektor u polozaju koji se meni svidja. TO je radilo jako dobro dok ove godine nisam primjetio pred kraj oranja da mi prednji deflektor ne radi kako bi trebao, i vidim da je deflektor i dalje u dobrom polozaju, ali da se poceo motati nosac deflektora...


Na proljece to sve skidam dolje i opet na deflektor nanosim sloj elektrodom da mi duze traje a i da se ne ispravlja tokom rada i ujedno cu malo i pojacati nosace deflektora.


Od prvog dana mislim kupiti PLAMEN nosace i deflektore za Vogela al mi se onda cinilo puno novaca. sad vidim da sam pogrijesio.
koliko koštaju plamenovi nosači i vogel deflektori
 
Nazad
Vrh