Plugovi-dodaci

ovaj čovjek uvjek kontra i omalovažava tuđe i mašine i mišljenja ama baš u svim temama,pa ljudino kako ti ne dosadi de malo se posavjetuj možda nešta i naučiš novoga:ppozdrav:
 
ovaj čovjek uvjek kontra i omalovažava tuđe i mašine i mišljenja ama baš u svim temama,pa ljudino kako ti ne dosadi de malo se posavjetuj možda nešta i naučiš novoga:ppozdrav:
ako vi to meni gospodine...onda nemam reci...bas mi fali neko sa brda da me uci naprimer zaoravanja kukuruzovine....i stavljanja skalamerija na plugove i ostalo....
 
pozdrav,imam vogel noot plug 3sl950 tri brazde sa predpluznicima ,crtalom i deflektorima.Posto sam imao belarus 952 i vukao taj plug,medjutim ja sam prodao belarus i kupio masseya 6180 pa sad treba na ovaj moj plug da nadogradim za jos jednu brazdu posto mi je mali za ovaj traktor.Ovi sto uvoze original vogel plugove mi na sajmu traze za jednu brazdu sa predpluznikom 1100 evra.ne znam sta da radim,mnogo je to para samo za jednu brazdu.Moze li neki savet
 
Ja bih ga prodao i tražio nešto što mi odgovara bar imaš vremena do oranja.:ppozdrav:
 
Poštovane kolege procitao sam ovu temu skoro od korica do korica, ali nisam nacisto i dalje. Evo ovako... Doslo je vreme da se kupe novi raonici za IMT 610.14 . Ono sto mene zanima je vase misljenje o proizvodjacu (dal hudjikov ili plamenov ili neki treci(kovac iz cantavira)) i misljenje o tipu raonika (samoostreci ili samoostreci sa kljunom izmenjivim)? Kažu da je samooštreći sa kljunom teži za vući :sta: Da li je stvarno tako?
 
Do sad smo za taj plug uzimali samoostrece iz plamena ili iz cantavira ,bez izmenjivog vrha, i bilo je ok. Medjutim jesenas zbog deficita vlage tesko islo oranje, nije teo plug u zemlju, najveci razlog i zbog istrosenog vrha ravnika. Mislim da cu naruciti sledece ravnike s izmenljivim vrhom i da ne mam vise te probleme.
 
Poštovane kolege procitao sam ovu temu skoro od korica do korica, ali nisam nacisto i dalje. Evo ovako... Doslo je vreme da se kupe novi raonici za IMT 610.14 . Ono sto mene zanima je vase misljenje o proizvodjacu (dal hudjikov ili plamenov ili neki treci(kovac iz cantavira)) i misljenje o tipu raonika (samoostreci ili samoostreci sa kljunom izmenjivim)? Kažu da je samooštreći sa kljunom teži za vući :sta: Da li je stvarno tako?
Uzmi Hjudjikove i nemas brige.Ti raonici sa promenljivim vrhom su majka,cim krenes on se zabada u zemlju,i dosta moze da se poore sa njima.Ja ih imam i sve reci hvale za njih.
 
Uzmi Hjudjikove i nemas brige.Ti raonici sa promenljivim vrhom su majka,cim krenes on se zabada u zemlju,i dosta moze da se poore sa njima.Ja ih imam i sve reci hvale za njih.
100% tacno a ja imam i deflektore Fogelove sto Hudjik radi za IMT plug .Sa tim deflektorima zaoravanje je super
5bog9u.jpg
 
Onda nisu Fogelovi nego su kopija Fogelovih deflektora što Hudjik radi, a to je daleko ispod originala!
 
Popravka lemeša na mom Rabe, prošla sezona ih je koštala strašnog habanja

dhg64z.jpg


27zkwk.jpg


1zcq1j4.jpg


Sredjujem mašine ocu dok sam još tu, za 20 dana odlazim na duži period.

---------- Poruka napisana u 23:20 ---------- Prethodna poruka je at 23:16 ----------

za mali leskovački plug sam takodje napravio i točak od dijelova sa otpada

e21dl.jpg


n47alj.jpg


30c3rea.jpg


5niqgz.jpg


aeplrm.jpg
 
Isprobao sam ih prije par dana na parceli gdje je odradjena silaža, zemlja je ekstremno suva i tvrda, praktično da se i ne ore već se odvaljuju i kidaju komadine. Zadovoljan sam radom, odlično se zarivaju u tlo iako je tvrdo i suvo, morao sam malo da promijenim ugao sječiva sa donje strane jer su previše težili da idu u dubinu no nakon pola sata brušenja rade odlično, Uzorao sam nekih pola parcele i odustao jer je stvarno preko svake mjere tvrdo, neću da lomim i plug i traktor bez razloga. Originalni lemeši su se prošle godine nevjerovatno pohabali na nekih 5 ha oranja iako se radilo o originalnim Rabe no ne mogu krivit njih, uslovi po kojima je orano su bili daleko od normalnih a ove godine će izgleda biti još gore. Novo sječivo je napravljeno od gibnja debljine 6mm.
 
Idem u Njemačku, dobio sam posao tamo kao inženjer. Ostatak porodice se nastavlja baviti poljoprivredom u dosta manjem obimu, zbog toga me i nema na forumu već neko vrijeme, bio sam zauzet pripremom mašina, sredjivanjem štale, papirologijama...zadnjih desetak dana sam preko 18 sati dnevno na nogama.

@bikacan

Ma kakvi, Savo je van konkurencija. Ja sam amater u odnosu na njeg.
 
Nazad
Vrh